Проблема спалювання листя - Блог про Львів

Проблема спалювання листя

Спалювання листя

Надворі осінь. Справа вже йде до зими. Але, є одна проблема з якою стикаються громадяни, особливо міст. Ця проблема – це спалювання сміття

Кожного дня ідучи по вулицях бачимо, що листя із кожним днем все більше опадає, його стає багато. Але, що ж з тим листям робити? Люди вдаються до банальностей – беруть і спалюють сміття, тим самим шкодячи здоров’ю оточуючих і собі. А скільки молодих мам гуляють з дітьми у парках, біля будинків. Для малечі подихати таким повітрям дуже небезпечно.

Саме листя як горить дуже небезпечне. У повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, а часто посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Як пояснюють санітарно-епідеміологічні служби, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. З тліючого листя виділяється бензопрен, здатний викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найотруйніших для людини речовин, які при всмоктуванні в легені, у верхні дихальні шляхи спричинюють алергічні реакції у формі бронхіальної астми, алергічного риніту.

Також читайте:   Різдвяний ярмарок 2011 у Львові

Але, це ще не все. Коли горить листя з ним можуть горіти і інші предмети, наприклад, пластмаса, різні речовини тощо. Тому в Україні заборонено спалювання листя. Ще якщо спалювати десь за містом, то ще ніхто би не сказав нічого, але у місті – це нонсенс.

Мешканцям ба навіть місцевим ЛКП потрібно вивозити листя і спалювати далеко за містом. А порушників ловити.

На людей, що спалюють листя накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень для громадян. Але, хіба це штраф? А скільки здоров’я шкодиться людині. Я би запровадив такий штраф, що людині навіть думатися би не хотіло палити листя.

Якщо ж Ви вже запримітили негідників, які спалюють листя, то повідомляйте у відповідні органи, а це у Державну екологічну інспекцію в Львівській області.

Бережіть своє здоров’я, бо це за ВАС не зробить більше ніхто.

У статті використано фото з сайту www.khmelnytsky.com

Автор статті: Vorobus.



Також раджу прочитати:

коментарів - 4 може ще щось напишете?

  1. bankiduki 28.10.2009 пише:

    Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

    1. В сухому листі згорають змуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

    2. Спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

    3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаются в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.

    4. На природних ділянкахі газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

    5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.

    6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

    7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

    8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілихнаселенихпунктів, помисловості, регіонів.

    9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

    10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
    за матеріалами pryroda.in.ua

  2. Маестро 29.10.2009 пише:

    А мені пох,)))) я люблю листя і не хочушоб його викидали, краще збирати на ГЕРБАРІЙ))))

  3. Notorious BIG 02.11.2009 пише:

    Не перший раз вже склалась така ситуація) Пропоную двірників що підпалюють, спалювати разом із листтям)

  4. Маестро 05.11.2009 пише:

    Давайте звезем все листя під Ратушу і підпалимо, і відкриємо нову сторінку в історії Львівської міської ради)))

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*