Ціна навчання

Аудиторії можуть опустіти

Ідучи по вулиці Ви зауважуєте студентів, які життєрадісні. Адже студентські роки – це одні з найкращих років життя. Вони вчаться і згодом мріють стати фахівцем своєї справи. Та не всі особистості можуть собі дозволити навчання.

Причинанеможливість поступити на безкоштовне навчання, а платне – все більше стає недоступне.

Людина народжується, іде до школи, там проводить навчальні роки, кожного дня ходить, протирає штани, здобуває базову освіту і потім задумується куди ж поступити після школи. Школа школою, а хочеться здобути вищу освіту.

Вибір куди піти є великий, але проблеми із якими зіштовхується абітурієнт великі. Перш за все невідомо як поступати. Ще донедавна поступали за вступними екзаменами, потім придумали незалежне тестування, тепер кажуть хочуть його знову відмінити.

Проблема у тому, що людина не знає, що її чекає.

Вроді поступаєш у ВНЗ і починається. Закінчуєш бакалавр, а потім видумують то відбір, то співбесіда, то вступні іспити на кваліфікаційний рівень спеціаліст або магістр. Студенти вже готові здавати, раз і відмінили. Дурдом одним словом.

Та це ще квіточки. Головне поступити, а то і це можна не зробити. При поступленні на безкоштовне навчання з’являються, то люди, які зараховуються за якимись пільгами, то по знайомствах. Щоб там не говорили, але така річ є. Та і плюс незалежне оцінювання. Від нього можна очікувати чого хочеш. Вимоги як поставлять, здуріти можна. Залишається один вихід – йти на платне навчання. Отоді весело стає .:(

Нещодавно розмовляв із хорошим знайомим. Вчиться у одному із навчальних закладів Львова. Вчиться на платному навчанні. Хлопець толковий, не якийсь там лайдак, але на безкоштовне поступити йому не вдалося. Поступив на платне. Питань немає.

Батьки його уклали договір на чотири роки, тобто бакалавр. Він платив одну фіксовану ціну. Лише деколи доплачував якийсь індекс інфляції. Така умова у договорі є. То мало, ще можна потерпіти. Але, коли підходить розмова про магістратуру або спеціаліста – голова крутиться.

Хлопчина каже: «Прикинь минулого року магістратура коштувала 7500 гривень, а цього вроді 9400, і плюс говорять що тепер щоб здобути цей освітній рівень треба 2 роки».

Ну Ви підрахуйте, два роки по 9400 і плюс інфляція виходить близько 20000 тисяч гривень. Де взяти гроші невідомо. Добре, якщо у когось заможна сім’я і їй ці гроші не проблема, але якщо навпаки.

Цілий рік працювати тільки на навчання?

Більшість студентів за розповіддю хлопчини ідуть на спеціаліста. Там хоча би на тисячу, але менше платити і плюс вчитися лише рік.

Цікаву річ він добавив: «Хай ректор і завідувачі кафедр самі сідають за парти і вчаться, краще іти працювати або іти вчитися у ПТУ чи коледжі».

Тут немає чого дивуватися. Подібна ситуація у багатьох ВНЗ не тільки Львова, а і багатьох містах України.

Ціну за навчання підвищують і при тому не думають, що таким чином можна взагалі не мати набору на навчання. Думаю дійде до того, що нікому буде вчитися. І так мала народжуваність, а ще і ці ціни. Ну можна підвищувати ціни на навчання, але не так масштабно.

Отакі от справи. Не знати що чекає наших дітей і онуків.
Публікації по темі:

коментарів - 12 може ще щось напишете?

 1. zars 18.03.2010 пише:

  Дійсно плата за навчання зашкалює. І парадокс у тому, що зарплата викладача кандидата наук (з невеликим стажем) у середньому 1500 гривень. Просто ідіотизм. Такий самий фахівець у Європі заробляє 1500 єврів. І шо робити?

 2. myroslav 18.03.2010 пише:

  zars, але там на 1500 єврів далеко не так пошикуєш в плані їжі як в нас. В плані цін на внутрішні товари/послуги у нас все чесно, але це порушується що імпортних товарів. Комп за 400єврів це зовсім різні речі для нас і для європейців.
  Про ВИШі: вчився на державному, на платне б просто не пішов, бо вважаю, що вартість навчання не відповідає якості освіти. Ось так от.

 3. human 18.03.2010 пише:

  zars правий лише у тому плані, що офіційна зарплата викладача низька. А от неофіційну (ну ви мене зрозуміли) він чомусь не бере до уваги. І не треба критикувати існуюючу владу шо вони повертають корупцію в освіту відмінивши незалежне тестування. Хоч я і не прихильник регіонів, але як на мене це правильно. Просто треба перестати бути маленькими і зрозуміти, що незалежне тестування в Україні за Юльки і Ющенка було зроблене лише для того, що більше бабла зашибали чинивницькі верхи, а не викладацькі низи. От і все. Ще невідомо що дорожче обходилось.

 4. human 18.03.2010 пише:

  І ще, сумніваюся, що

  Такий самий фахівець у Європі заробляє 1500 єврів

  . Як каже myroslav співідношення валют не ті. Мінімум 3000 штуки получає такий фахівець.

 5. Архіваріус 18.03.2010 пише:

  Дуже добре відомо, що гарну заробітну плату отримують лише у Верховній раді, причому регулярно без затримок. Їм по-барабану як живуть прості люди. Головне, що їм добре.

 6. myroslav 18.03.2010 пише:

  Я чомусь певен, що більшість з них живе за рахунок відкатів за лобіювання певних законів чи підприємств на держтендерах. А зарплати вони і не бачили ніколи.

 7. Stakeholder 18.03.2010 пише:

  human, мoжe oпишeш сxeму xтo i як зaрoбляв нa нeзaлeжнoму тeстувaннi?), бo я щoсь нe бaчу тaкиx вигoд для чинoвникiв, студeнт здaє тeст, тeст пeрeвiряється кoмп’ютeрнoю прoгрaмoю, всe чiткo, бeз якиxoсь людськиx фaктoрiв, a щo прoпoнують кoмунo-oлiгaрxiчнi “бoрцi з кoрупцiєю”? вoни xoчуть щoб xaбaрi пoчaли дaвaти вжe в шкoлi зa тe щoб aтeстaт був гaрний, бo вiн врaxoвується пiд чaс вступу, пoтiм, як жe зaлишити бeз xaбaрa прoФФeсoрiв у вишax? трeбa щeй eкзaмeн здaти гaрнo, a пoтiм aж (урa!) здaєш тeст, який ужe пo сутi втрaтив свoю знaчимiсть, пiсля всix xaбaрiв якi ти нaсувaв, тeст ти вжe нe мoжeш дoзвoлити сoбi прoвaлити, i тaм тeж сxeму придумaють як нa цьoму нaжитись, нeвжe щe є люди якi дiйснo вiрять щo тaндeм oлiгaрxiв, кoмуняк i прoдaжнoї шушeри xoчe пoкрaщити їм життя?

 8. zars 18.03.2010 пише:

  human пише: zars правий лише у тому плані, що офіційна зарплата викладача низька. А от неофіційну (ну ви мене зрозуміли) він чомусь не бере до уваги.

  Ти підійди під корпус будь-якого вузу і подивись у яке авто сідають студіки і на чому їздять більшість викладачів. А тоді говори про багатсва.

 9. Маестро 19.03.2010 пише:

  а з мене викладач з фінансового права здер 250 гривень і я вважаю шо він урод, бо я хотів собі светрик купити))) і не подумайте шо я тупак, але реально якшо викладач захоче гроші то тут не бачу альтернатив…

 10. zars 19.03.2010 пише:

  А чому ж нема альтарнативи? Якщо ти вивчив – жоден урод не доє…ся. Вимагають грошей – йди з міченими і мочи. І, якщо ти віддав гроші вивчивши предмет – значить не боєць… і нєхрін плакатися.

 11. Маестро 19.03.2010 пише:

  Дякую, варіанти непогані, я подумаю, все таки вірно кажеш Зарс…

 12. zars 19.03.2010 пише:

  Є ще варіант просто пику натовкти. Але це, напевне, треба робити “інкогніто”, трошки воно, якось, принизливо…

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*