Як виготовити самогонний апарат

Самогонний апарат

У продовження однієї із попередніх тем – Секретів приготування самогону – Архіваріус, порившись у своїх архівах, відшукав оригінальну схему установки для виготовлення самогонки в домашніх умовах, простіше сказати самогонного апарату.

На рисунку приведено принципову схему такої установки. Вона складається з наступних частин: ємність (бідон), дефлегматор, трубка відводу та кінцевий холодильник:

Принципова схема самогонного апарату

Ємністю може служити будь-яка посудина, головне, щоб вона герметично закривалася, бо інакше велика кількість парів може випаруватися і вихід кінцевого продукту у вас буде мінімальним.

Дефлегматор служить для того, щоб можна було отримати дуже міцний самогон, в кінцевому результаті виходить навіть спирт, міцність якого ви можете контролювати з допомогою стандартного спиртометра, а також він допомагає затримувати значну частину сивушних масел.

Трубка відводу служить для подачі парів на кінцевий холодильник, зазвичай вона буває діаметром 12-16 мм., і вона може бути мідною або нержавіючою. Краще коли вона мідна, бо мідь забезпечує кращий процес теплообміну, але може бути і з нержавіючої сталі. Не можна використовувати трубки із простої сталі, бо вона дуже швидко окислюється і в процесі окислення утворюється багато побічних шкідливих речовин, які складно відігнати в процесі відгону. А при очистці їх також складно відібрати.

Холодильник служить для конденсації парів в кінцевій стадії процесу виготовлення.

Дефлегматор виготовляють з нержавіючої труби діаметром 32, 38 мм, можна і більшого діаметру, але це дуже принципіального значення не має. Таку трубку можна придбати тепер навіть і у магазині, але краще буде з цим питанням необхідно звернутися до спеціаліста, який буде виконувати ваше замовлення. Він добре знає де найти необхідні матеріали. Висота дефлегматора повинна бути в межах 300-500 мм.

В трубці висвердлюються отвори діаметром 6-8 мм, це залежить від того, яку мідну трубку ви зможете придбати, на рівних відстанях, приблизно через 20-30 мм. Отвори висвердлюються таким чином, щоб вставлені мідні трубки по ходу парової фази перекривали шлях проходження парів через дефлегматор, що містять в собі алкоголь. Місця засвердловок та місця згинів і переходів запаюються для герметичності, при допомозі олова. Ваш дефлегматор готовий, і він встановлюється на кришці ємності, бажано щоб вона була випуклою, так як показано на схемі, бо тоді не створюється застою парів в верхній частині ємності.

Для надійного кріплення до кришки і герметичності системи в нижній частині дефлегматора нарізається різьба, вона може бути як метрична так і дюймова, це вже залежить від спеціаліста по виготовленню установки, а в криці ємності висвердлюється відповідний отвір. Герметизація між кришкою і дефлегматором здійснюється при допомозі двох контргайок і прокладок. Прокладки виготовляються з харчової гуми. Таку саму прокладку встановлюють між кришкою та корпусом ємності.

На дефлегматор подається вода для охолодження. Подачу води регулюють таким чином, щоб був вихід парів, які мають поступати на конденсацію, на кінцевий холодильник. Кількість води на охолодження встановлюється дослідним шляхом. Орієнтуватись потрібно на початок кипіння етилового спирту.

Корпус кінцевого холодильника виготовляється з нержавіючої труби діаметром 100-150 мм, в середину якої вміщують змійовик з мідної трубки діаметром 12-16 мм. Довжина корпусу холодильника має бути в межах 200мм. Корпус холодильника можна виготовити і з простої сталі, але тоді корпус холодильника буде підданий більшій корозії.

Таку установку вам допоможе виготовити досвідчений слюсар або зварник. Виготовити її бажано розбірною. Місця з’єднань бажано виконувати при допомозі лінзових з’єднань, бо вони забезпечують високий рівень герметичності.

Перед початком роботи установку обов’язково потрібно перевірити на герметичність. А сама технологія приготування самогону в домашніх умовах описана у моїй попередній статті.

Самогонний апарат також можна купити вже готовий. Приклад на малюнку нижче – агрегат від компанії OakMill Distillers:

Самогонний апарат від OakMill Distillers

Ну здається вже всі корисні поради вже виконані. Щасливого вам відгону. Будьмо!

P.S. Насамкінець пропоную послухати хорошу пісню про самогонщиків і самогонний апарат у виконанні Нікуліна, Віцина та Моргунова:
Публікації по темі:

коментарів - 31 може ще щось напишете?

 1. zars 07.06.2010 пише:

  Забираю усі негарні слова, писані на блозі про великого гуру о Архіваріуса. Архісподобалися елементи технічного вдосконалення, пропоновані автором, адже сі моменти є архіважливими для знищення сивушних масел і, як наслідок, збереження здоровя виголошувачів тостів.

 2. Архіваріус 07.06.2010 пише:

  Правильно, від сивушних масел голова болить, лише система тонкої очистки дає можливість пити екологічно чистий продукт,без всіляких ГМО.
  Як казали моя бабця – пий браття, пий, на старість торба та кий. :lool:

 3. Архіваріус 07.06.2010 пише:

  Ніколи не думав, що вже в промислових масштабах випускають самогонні апарати. А виявляється Європа йде вперед. Правильно, екологія понад усе. 😀

 4. Shati 07.06.2010 пише:

  Відео супер: Архіваріус, Зарс і Йорген 😉
  … о нагнали! … і співають добре…

 5. zars 07.06.2010 пише:

  Shati пише: Відео супер: Архіваріус, Зарс і Йорген
  … о нагнали! … і співають добре…

  Гарно.
  Воробус буде за Шуріка – збирача і дописувача фолькльору та студента-заучку, а Лана за хАрошую дєвочку Ліду, яка так і не зрозуміла, з ким була в ліжку минулої доби 🙂

 6. Stakeholder 07.06.2010 пише:

  Архіваріус пише: Ніколи не думав, що вже в промислових масштабах випускають самогонні апарати. А виявляється Європа йде вперед. Правильно, екологія понад усе.

  Aрxiвaрiусe, мoжливo я тeбe рoзчaрую, aлe цe нe сaмoгoнний aпaрaт a дистилятoр 🙂

 7. Error2003 07.06.2010 пише:

  Респект Архіваріусу, самогоний апарат було зібрано.
  Чудовий вихід під час кризи зпивати українців…

 8. Архіваріус 07.06.2010 пише:

  Прошу пана, не ходиться о спиття, адже горілку продають у магазинах зранку до ночі. Розходиться о собівартість. Держава вам нічим не допомагає. А той сраний підшипник, як колись коштував пляшку горілки, так і сьогодні коштує.
  Як колись казав Богдан Лепкий –
  “Людина не скотина, більш відра не вип’є”.
  Тож шануймося любі друзі. 😀

 9. Архіваріус 07.06.2010 пише:

  Stakeholder пише: Архіваріус пише: Ніколи не думав, що вже в промислових масштабах випускають самогонні апарати. А виявляється Європа йде вперед. Правильно, екологія понад усе.
  Aрxiвaрiусe, мoжливo я тeбe рoзчaрую, aлe цe нe сaмoгoнний aпaрaт a дистилятoр

  Треба було почтитати мою попередню статтю.
  Дистиляція нічого спільного з ректифікацією не має. Читайте літературу. А за консультацією зверніться до Нікуліна. Хай з добром спочиває. 😀

 10. Stakeholder 07.06.2010 пише:

  Ну я пoки щo нe спoчивaю, тaк щo дo Нiкулiнa звeрнутися нe мoжу), ну a щoдo сaмoгoннoгo aпaрaтa тo тaк, я трoxи зaгнaвся), бo дистилятoр цe i є пoсутi сaмoгoнний aпaрaт), a рeктифiкaцiя – цe вжe прoцeс в рeзультaтi якoгo ми oтримуєм iз сaмoгoну eтилoвий спирт). Я згiдний щo дистиляцiя нeмaє нiчoгo спiльнoгo з рeктифiкaцiєю), aлe щo мaє спiльнoгo рeктифiкaцiя з сaмoгoнoвaрiнням? :). Дoрeчi, мeнi стaлo цiкaвo щo цe зa OakMill Distillers, i я знaйшoв цiкaвий сюжeт прo цeй сaмий aгрeгaт –

 11. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  Stakeholder пише: Ну я пoки щo нe спoчивaю, тaк щo дo Нiкулiнa звeрнутися нe мoжу)

  Читайте Бахмачеського… і все стане зрозумілим. 😀

 12. russo turisto 08.06.2010 пише:

  Кто такой Бахмачевский не знаю, но как сделать этот самый самогон, знаю. Хотя хочу отметить, ваш Архивариус поднял систему на выший уровень.

 13. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  Shati пише: Відео супер: Архіваріус, Зарс і Йорген
  … о нагнали! … і співають добре…

  Ми поки що не співаємо, але оце в суботу як зберемося, тоді тримайтеся.
  До речі, зарсе, твоя закваска вже підійшла до кондиції? 😀

 14. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  zars пише: а Лана за хАрошую дєвочку Ліду, яка так і не зрозуміла, з ким була в ліжку минулої доби

  Зарсе, чесне слово генерального самогонщика, Лани поруч не було. А шкода 😀

 15. zars 08.06.2010 пише:

  Архіваріус пише: Зарсе, чесне слово генерального самогонщика, Лани поруч не було. А шкода

  То, якби в тебе самогонний апарат стояв не на кухні, а під романтичною зеленою вербою, то Лана не тільки була б поруч, але й ще дрова підкидала під бідон із закваскою й первачок дегустувала. Ото ідилія самогоноваріння!!!

 16. bankiduki 08.06.2010 пише:

  Пийте люди добру воду,
  Негазовану – джерельну,
  Самогонний апарат –
  Виготовляємо ретельно.

  Читайте блог Воробуса:
  Вказівки Архівара –
  Визначного алхіміка,
  Талановитого самогоновара.

  Памятайте люди добрі
  Істину простеньку :
  Самогон – це не текіла,
  Передозуєтеся – отримаєте гарячку білУ 🙂
  (с)

 17. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  Stakeholder пише: Ну я пoки щo нe спoчивaю,

  Дивися, на самогонці ще й гроші заробляють. А я цьому Воробусу за халяву продав свою технологію. Ночами не спав, а в Інтернеті там якийсь віктор по 7 тисяч мою технологію розпродує. І пожалітися нема куди. 😀

 18. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  Щось дуже хитромудрого вірша
  Загнув наш любий Банкідукі. 😆

 19. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  Shati пише: Відео супер: Архіваріус, Зарс і Йорген
  … о нагнали! … і співають добре…

  Слухай, зарсе, чому би нам не запросити оцю Shati на нашу вечоринку. Самогоночка за мною. 😀

 20. zars 08.06.2010 пише:

  Архіваріус пише: Слухай, зарсе, чому би нам не запросити оцю Shati на нашу вечоринку. Самогоночка за мною.

  Так вона ще маленька, не вживає. Хіба під гітару щось заспіває.

 21. zars 08.06.2010 пише:

  Архіваріус пише:Слухай, зарсе, чому би нам не запросити оцю Shati на нашу вечоринку. Самогоночка за мною.

  Лана-а-а!!! Архіваріуса наліво потягнуло… на малолєток! Рятуй віртуальну сім*ю!

 22. данило 08.06.2010 пише:

  прікольне відео

 23. Архіваріус 08.06.2010 пише:

  Ага зарсе, я тебе злапав. Звідки ти знаєш, що Shati малолэтка? Маєш якісь грішки за собою? 😆

 24. Jorgen 09.06.2010 пише:

  Виявляється, самогоноваріння в Україні навіть для “домашніх потреб” поза законом. Згідно статті 176 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) виробникам незаконного спиртного, його охоронцям і покупцям загрожують штрафні санкції до 170 грн. Добре хоч штраф невеликий, можна гнати 😉

 25. zars 09.06.2010 пише:

  Архіваріус пише: Ага зарсе, я тебе злапав. Звідки ти знаєш, що Shati малолэтка? Маєш якісь грішки за собою?

  От йолоп! Активуй Shati, подивись на ту школярку, потім (елементарно!) знаходиш на її ж блозі її ж в Контактах, де дітиско пише, що вчиться грати на гітарі. Пошук!!! І який з тебе хранитель архівів?!!!

 26. Архіваріус 09.06.2010 пише:

  zars пише: І який з тебе хранитель архівів?!!!

  Я по дитячих блогах не никаю, а в тебе дійсно якийсь грішок все-таки є. Але цього соромитися не треба. Всі ми грішні… 😀

 27. Vorobus 09.06.2010 пише:

  Архіваріус а де фільтр га?)))))))

 28. Архіваріус 09.06.2010 пише:

  Vorobus пише: Архіваріус а де фільтр га?)))))))

  До речі, Воробусе, процес фільтрації був мною описаний у попередній статті. Треба бути трохи уважнішим. Я розумію, що Олічка тобі світ закрутила, але ж не настільки. 😀

 29. Йорік 09.06.2010 пише:

  ахахаха Воробус не розуміє суті статті, такий самогон потрібно пити неочищеним, більше гребти буде))))))

 30. zars 09.06.2010 пише:

  Йорік пише: ахахаха Воробус не розуміє суті статті, такий самогон потрібно пити неочищеним, більше гребти буде))))))

  …особливо по печінці й нирках.

 31. АЛИК 14.06.2013 пише:

  ДРУЗЬЯ ХОЧУ ПОДЕЛИТЬСЯ С ВАМИ ИНТЕРЕСНЫМ ВИДИО ПРО МОЮ ДОМАШНЮЮ НАСТЬОЙКУ ОСТАВЛЮ ВАМ ССЫЛКУ КОГО ЗАИНТЕРЕСУЕТ ПИШИТЕ ОТЗЫВЫ http://www.youtube.com/watch?v=1hy5Tp5CR2A 💡

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*