Чому в Україні розмовляють російською, а про рідну забули?

Мова-скарб нації

Рубрика «Запитай у Воробуса» і надалі функціонує і кожен охочий може задати вашому автору, а я, у свою чергу, спробую максимально задовольнити ваші запити. Не на всі питання у мене є відповідь, тому що маємо, те маємо.

Буквально нещодавно у редакцію блогу надійшло запитання від людини із ніком Tiger, цитую:

«Шановний Ігоре, напиши будь ласка статтю про згубність вживання чужої (російської) мови в Україні. Я не розумію українців, які зрадили свою мову, культуру, звичаї, які перестали бути патріотами... Просто задля мавпування східного сусіда. Мене дуже ображають такі люди. Напиши статтю про них».

На це запитання відповідь дати важко, але все ж спробую. Питання мови на рівні із політикою завжди були актуальне у будь-якій країні, Україна не виключення. Якщо ви хочете подискутувати тижнями, то треба вести бесіду саме про ці теми.

Що я можу тобі сказати Tiger. І справді дуже прикро, що істинні українці забувають де їхня Батьківщина і зраджують своїй культурі, традиціям за які колись так боролися наші предки.

Справа навіть не у самій російській мові. Знаю дуже багато людей, які нею розмовляють, я з ними колегую, але вони не з нашої країни. Я вважаю, що який би ти українець не був – рідну мову знати ти маєш при будь-яких обставинах. Інша справа, що багато хто цього робити не хоче. Причина? Ми можемо лише здогадуватися чому, але все ж є здогадки, що просто ліньки.

Пам’ятаю раз довелося спілкуватися із старшою людиною, він говорив по-російськи, хоча і народився в Україні.

На моє запитання чи знає він рідну мову він відповів ствердно і навіть почав говорити по-українськи. Але, згодом він дуже вибачався і перейшов на російську, бо за його словами йому легше нею балакати, бо сім’я російськомовна і він не хоче псувати нашу мову.

Ви знаєте, правильно зробив, а то багато політиків просто ламають мову. Знаєте у чому Tiger є проблема? А не у тому, що люди балакають на іноземній мові, це їхнє право, а коли просто ігнорять своє.

Неодноразово зустрічав молодих людей, які хоч і знають українську, виросли в українській сім’ї, а говорять іноземною мовою, бо це круто. І я би не сказав що це є іноземна. Вона якась така на-пів наша, на-пів інша. Це смішно і людина себе так принижує. Ти або говори по-нашому або ж по-іноземному.

Насамкінець, хочеться побажати вам, читачі блогу, любити своє і ніколи його не ганьбити. Бо, знаєте як кажуть, хто ср…є там де живе, той не може вважатися людиною. ІМХО.
Публікації по темі:

коментарів - 7 може ще щось напишете?

 1. Азіров 12.01.2013 пише:

  Щі ві тут таке рібите?

 2. Tiger 12.01.2013 пише:

  Російська не є напів-наша, вона є напів-чужа і напів-дурна.

  • Tiger 20.01.2018 пише:

   Коментарій я писав давно, а зараз в мене зовсім інші погляди. Попри агресію на Сході я усвідомив: немає поганих націй чи мов, і бути не може. І, я переконаний, не дивлячись на будь-які політичні ситуації, ми мусимо зоставатись людьми.

 3. Як з дитинства виховують, так і розмовляють. Ось і все. Потім важко перевчитись. Тобто завжди буде зручніше розмовляти саме тією мовою, яку ти вивчав з дитинства… 💡

 4. Андер 13.01.2013 пише:

  Це все пережитки радянського союзу((

 5. Андер, нічого подібного. Діти теж розмовляють російською) Не обов”язково люди старші. І чим далі на схід країни, тим більший відсоток російськомовних. Вони не будуть вже переучуватись.

 6. Tiger 05.02.2013 пише:

  Олександр, заставимо 😀

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*