facebook

Як вибрати добру каву

Як вибрати добру каву

Кава, цей чудовий та духмяний напій міцно ввійшов в наше повсякденне життя. Зазвичай кожного ранку ми прикладаємося до чашки з цим напоєм, без нього також не обходиться жодна забава, торжество чи ювілей. Але задамося питанням – чи завжди кава відповідає нашим уподобанням і чи немає підробок?

Смак кави залежить від багатьох чинників, але насамперед на якість напою впливає сама якість кавових зерен. В наш час продукують три основних сорти кави – арабіка, ліберика та робуста.

Самою найбільшою популярністю користується сорт кави арабіка. Їй притаманний м’який смак, невеликий вміст кофеїну та насичений аромат. Від загальної кількості спожитої кави на арабіку припадає приблизно 90%.

Ліберика практично не використовується в чистому вигляді. Це викликано тим, що вона має доволі гіркий та різкий смак. В більшості випадків її додають до арабіки, щоб підсилити аромат та смак кави.

З усіх сортів кави робуста сама міцна, гірка та менш ароматна. У чистому вигляді робусту практично не використовують. Її, як правило, використовують для виготовлення сублімованої кави. В більшості випадків робусту додають до арабіки, щоб підсилити міцність напою. Також сорт робусти використовують в сумішах еспресо.

На смакові якості кави також впливає місце її вирощування. В залежності від місця вирощування кава поділяється на наступні сорти:

1. Brazil – ґатунок кави арабіки який збирають на плантаціях Бразилії, та деяких країн, що розташовані поруч з Бразилією. Це самий дешевий ґатунок кави арабіка.
2. Colombian Milds – це кава арабіка, яка вирощена на плантаціях Колумбії, Кенії та Танзанії. Це сама дорога кава.
3. Other Milds – це кава, яку зібрали на плантаціях Центральної Америки, Мексики та деяких місцевостей Азіатського континенту. Кава досить високої якості і мало чим поступається Colombian Milds.

Якщо купувати каву у зернах, то визначити якість такої кави не складно. Чим більший вміст зерен арабіки тим більш вона якісна. Відрізнити один сорт від другого нескладно. Зерна арабіки мають подовгасту форму і їх довжина в середньому складає від 9 до 15 мм. Зерна кави робусти мають округлу форму і набагато дрібніші.

З меленою кавою трохи складніше. Перевірити її якість набагато важче. В першу чергу слід придивитися чи немає якихось домішок, які будуть відрізнятися від кави своїм кольором. Самий простий варіант перевірки меленої кави – це насипати її у ємність з холодною водою. Мелена кава залишиться на поверхні води, а домішки упродовж деякого часу випадуть на дно.

Мелену каву не слід купувати у великих упаковках. Навіть зберігаючи її у щільно закритий скляній посуді, кава буде втрачати свій природній смак та аромат. Краще всього зберігати її у вакуумних упаковках або в бляшаних банках. Такий спосіб зберігання дасть можливість зберегти її смак.

З того часу, коли кава стала популярним напоєм її відразу стали підробляти. Легше всього підробити мелену каву. Так ще на початку ХХ століття під виглядом меленої кави фальсифікатори продавали подрібнену смажену печінку коней та биків. В наш час використовується більш дешевий та доступний матеріал – цикорій. Цикорій в харчовій промисловості офіційно використовується як напій-кавозамінювач. При підробці кави, окрім цикорію використовують перемелені зерна та кісточки апельсинів, фініків, а також боби, морква, буряк, зерна жита, ячменю, каштани та навіть жолуді. Перевірити наявність таких домішок у меленій каві можна наступним чином. На білому аркуші паперу розсипають трохи меленої кави і ретельно досліджується її склад та особливо колір. Мелена кава має бути однорідного кольору та складатися з однорідних тканин.

Особливу увагу слід звернути на запах кави, незвичний запах повинен насторожити Вас, бо це скоріше всього підробка. Як вже було зазначено вище, якість меленої кави перевіряють на холодній воді. В більшості випадків домішки завжди важчі від кави и тому осідають на дно посудини, а мелена кава залишається на поверхні води. Також якісна кава не забарвлює воду, на відміну жита та ячменя. Тому якщо хочете купити справжню каву – не варто дуже економити і найкраще робити покупки не на базарі, а в спеціалізованих магазинах. Замовити добру каву також можна через Інтернет, на сайті http://kava-plus.com.

На ще які показники слід звернути при виборі кави? Насамперед це ступінь помелу кавових зерен. Розрізняються чотири основні ступені помелу кави:

1. Великий. Кава такого помелу використовується для приготування напою у типах кавових машин та френч-пресі.
2. Середній. Це найбільш поширений помел, який використовують в більшості побутових кавоварок.
3. Дрібний. Даний помел використовується для гейзерних, краплинних та ріжкових кавоварок.
4. Ультратонкий. Використовується при приготуванні кави по-турецьки, чи кава по-східному. Для цього використовується дрібний пісок та спеціальний посуд для заварки кави.

Слід завжди пам’ятати, що кава має бути захищена від контакту з повітряним середовищем, яке містить в собі кисень – який являється головним ворогом аромату кави. Тому завжди потрібно зберігати мелену каву в сухому прохолодному та темному місці у щільно закритій посуді. Мелена кава, яка була в контакті з повітряним середовищем, зберігає свої властивості на протязі двох тижнів. Після закінчення цього терміну смакові якості кави значно погіршуються. Також Ви повинні знати, що ряд жирів та олійних складових, які містяться в каві мають здатність швидко згіркнути. Через це мелену каву потрібно споживати в самі короткі терміни.
Публікації по темі:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Назар 04.11.2015 пише:

    Пропоную використовувати слово “най” для позначення найвищого ступеню порівняння а не русизм “сама”, “самий”. А за статтю дякую

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*