Новий вид шахрайства в інтернеті. Відновлення сім-карти

Шахраї

Робочий тиждень триває й кожного дня з’являються дуже цікаві новини. Для когось вони цікаві, для когось ні, але Воробус розповідає про все.

І перше про що напишу, так це про чергові види шахрайства за допомогою яких негідники вибивають у нас гроші. Завжди казав, кажу й буду казати, що інколи в усьому треба вмикати елементарну логіку.

Чому тобі телефонує людина, звідки вона взяла ваш номер, про що з нею говорити й так далі. Зайвий раз, але таки нагадаю, що нікому не можна повідомляти цифри банківської картки на звороті.

Якщо шахрай має номер картки, до коли вона дійсна й три останні цифри з іншої сторони, то легко може зробити купівлю в інтернеті. А далі пиши пропало…

На такі шахрайські дії ведеться вже менше людей, але якщо подібні повідомлення приходять, то схема діє. Зокрема, сьогодні вашому автору прийшло смс, що мій рахунок заблоковано.

Який рахунок? Якщо у мене їх взагалі нема в даному банку, плюс просять зателефонувати на номер мережі Київстар.

Радив би на таке вестися, а просто видаляти подібного роду повідомлення.

А тепер розповім про ще один вид шахрайства про який розповів мені один хороший знайомий. Суть його проста:

В один прекрасний вечір його жінці на телефон дзвонить робот від Приватбанку, вона піднімає слухавку й чує слова, цитую: «Ви здійснюєте операцію на суму без картки, якщо хочете підтвердити натисніть, скажімо, 1».

Звісно, що дівчина одразу ж кинула трубку, адже жодних операцій вона не виконувала.

За деякий час цій же дівчині двічі подзвонили з незнайомого номеру, а потім ще й поповнили рахунок на три гривні.

Що відбувається? А це всього лише черговий вид шахрайства. Для чого негідникам телефонувати, а потім ще й поповняти рахунок незнайомій людині?

Пояснюю..

Це робиться для того, щоб дістати доступ до вашого акаунту, наприклад, у системі Приват24. Шахрай іде в офіс мобільного оператора, каже що йому вкрали сім-картку, говорить операції, які вона робила в останній час і їй відновляють номер.

Поки вже екс-власник номеру здогадується що його номер не дійсний, то шахрай знімає всі гроші з банківського рахунку.

Як від цього захиститися?

Якщо побачили, що пахне смаженим, треба або звернутися у відділення банку або ж ще простіше, взяти картку, вставити її у банкомат і змінити саме таким чином фінансовий номер.

Шахрай то може заволодіти вашим номером, але він був нікуди не підв’язаний.

Будьте уважними і пам’ятайте, що безкоштовний сир лише знаєте де.
Публікації по темі:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*