Під вершиною Яйко-Ілемське згорів будинок для туристів

Будинок згорів

День четверга починаємо з поганих новин.

Так, як Воробус – любитель гір, то з прикрістю почув про варварське відношення певної когорти людей до колиби, яка була розташована під вершиною Яйко-Ілемське.

Це ж треба бути такими рагулями щоб зробити подібні речі. Проте, чому я дивуюся. У наш час від людей можна очікувати чого хочеш.

Воробус з Горганами на «ти» й часто бував у них. Коли шукали залишки літака, то бувало таке що й по кілька тижнів підряд.

Обійшли і всі озера Аршиці, і вершини Горган-Ілемський, і Яйко-Ілемське, і навіть Великий та Малий Пустошак.

Щоправда, взимку сюди не ходив. За мене це зробили мої колеги, які ще минулого року із захопленням розповідали як під горою Яйко-Ілемське знайшли туристичний будиночок в якому можна було не лише сховатися від негоди, а й переночувати, розпалити пічку щоб елементарно посушити свої речі.

Не буду приховувати, що цієї зими ми планували зробити похід з села Мислівки через Яйко-Ілемське, згодом на Молоду й все мало завершитися в Осмолоді.

По дорозі мали ночувати у колибах, одна з яких знаходилася якраз під Яйком-Ілемським.

Це зима, холодно, минулого року так задуло, що надворі було по пояс снігу. У наметі сильно не переночуєш. Колиба була як засіб порятунку.

Яким будиночок був колись

Та, не все інколи робиться якби цього хотілося.

Справа у тому, що вчора зайшовши у мережу інтернет просто отетерів. Виявляється на днях рятувальники Вигодського гірсько-пошукового відділення знайшли проходили по маршруту: село Мислівка – урвище Правич – гора Яйко-Ілемське (1680 м) й хотіли зайти у туристичний будиночок.

Зорієнтувалися у координатах, прийшли на місце, а будиночку то нема. Залишилися лише руїни.

По фотографіях, які вони виклали в інтернет помітно, що притулок для туристів згорів. Чи це люди зробили навмисне, чи сталася прикрість невідомо. Можна робити лише припущення.

Проте, факт залишається фактом. На цьому маршруті сховатися від негоди й погрітися вже немає де.

Прикро...

У кінці цієї публікації хотів би звернутися до людей. Не будьте рагулями, не знищуйте те, що зробили інші туристи важким трудом. Так виглядає, що хтось палив у цій хаті й забув загасити пічку й вона або вибухнула або ж сталося щось інше.

Навпаки треба допомагати щось будувати, а не лише руйнувати.

Фото:
Гірське пошуково-рятувальне відділення - смт.Вигода
.
Публікації по темі:

коментарів - 5 може ще щось напишете?

 1. The Notorious B.I.G. 16.11.2017 пише:

  🙁

 2. У 17.11.2017 пише:

  Відбудовуй. Збирайте гроші

  • Stakeholder 17.11.2017 пише:

   що б світ робив без твоїх порад?

   • У 24.11.2017 пише:

    може хтось інший знову відбудує а може навіть совєти

 3. Stakeholder 17.11.2017 пише:

  Рано чи пізно це всеодно мало відбутися, було б наївно сподіватися що невідомі групи людей, більша частина з яких швидше всього щей бухали в тому будиночку, будуть неухильно виконувати всі правила пожежної безпеки, тимбільше коли ніхто ні за що не відповідає. Одне добре що сталося це зимою а не літом, коли могло згоріти пів лісу.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*