Як поводити себе в горах взимку

Гори взимку

Надворі й на далі зима, тому треба або з нею змиритися, або ж дочекатися тепла. Вже тоді можна буде робити вилазки в гори, на природу й так далі. Хоча, є й такі відчайдухи, що вже зараз беруть з собою рюкзак, трекінгові палки, намети й лізуть в гори.

Інколи через необережність та необізнаність виникають екстремальні ситуації. Добре, коли вони завершуються благополучно, але ж є й випадки, коли все набагато гірше.

Тому, у цій публікації дам кілька порад людям, які все ж наважилися йти в зимові гори.

1. Не ходити в ті місця, де не бували до цього влітку.

Коли падає сніг і є морозяна погода набагато важче знайти орієнтири. Здається ти знаєш куди йти, а насправді ти можеш заблудитися.

Тому, краще у гори сходити влітку, а вже потім йти на ці місця влітку.

2. Краще відмовитися від походу та повернути назад, ніж потрапити у халепу.

Пригадую ваш покірний з компанією поперлися взимку на гору Синяк. Йшли ми довго, але таки не дійшли. Проблема була у поганій видимості. В один прекрасний момент розпочався снігопад й наші сліди почало замітати. До бажаного пункту призначення залишалося якихось 150-ть метрів, але було прийнято рішення повертатися назад.

3. Мати відповідне спорядження.

Якщо ви таки пішли в гори, то з собою треба мати все необхідне спорядження: трекінгові палиці, льодоруби, шнурки, кішки, лавинні лопатки, щупи (для пошуку потерпілих у лавині).

Також не варто забувати про запас їжі, термос з чаєм, газовий пальник, запасний теплий одяг.

4. По можливості, рухатися хребтами, де ймовірність сходу лавин мінімальна. Однак треба тримати дистанцію у кілька метрів, аби не всі потрапили під лавину.

5. У разі потрапляння в лавину – робити плавальні рухи, аби плисти за потоком, щоб бути як можна ближче до поверхні, щоб не накрило з головою. Намагатися доплисти до краю лавини, аби вибратися з неї.

6. Обов’язково мати з собою телефони рятувальних служб.

Хоча, враховуючи те, як у горах зі зв’язком, то краще мати рації щоб мати змогу зв’язатися з своїми друзями.

7. Молитися Богу щоб все було гаразд.

Береженого Бог береже, тому перед тим як йти в гори добре подумайте.
Публікації по темі:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*