Унікальна знахідка Воробуса – гриб-морська зірка

Морська зірка

Ні для кого не є секретом, що автор блогу любить збирати гриби. Як тільки лише починається сезон, то шукаю можливість вибратися на природу. Ще б цього часу було більше, а то, окрім як у відпустці, на далекі відстані не поїдеш.

Як ви, мабуть, здогадалися, сьогодні така нагода випала. Поїхав відвідати хорошого приятеля, а за одно й вдалося позбирати лісових дарунків.

Про те, скільки грибів назбирав ваш автор розповім вже завтра, а сьогодні про знахідку, яку вдалося знайти в лісі.

Ходили ми з приятелем збирали гриби, відійшли один від одного на метрів сто, аж раптом колега горланить щоб я йшов до нього. Звісно, що одразу ж пішов, адже це ліс й тут можуть бути й дикі звірі. Але, по приході до чоловіка зрозумів, що горланив він по іншій причині.

Виявляється, серед листя приятель знайшов дивні гриби. Раніше він таких не бачив і ваш автор тим більше. Ок, я там ще знаю поганку чи мухомора, а ось гриб, який схожий на восьминіга – вперше чую.

Зробив фото й скоро втік з цього місця, адже гриб дуже смердить. Поганий сморід настільки швидко розповсюджується навкруги, що краще в цих районах взагалі не ходити.

Прийшов додому, виклав фото гриба у фейсбук, але ніхто подібного не бачив. Лише один хлопчина відгукнувся. Бачив подібне також сьогодні, але не знає що це таке.

Автор почав «гуглити» й через деякий час вдалося дізнатися, що гриб-восьминіг має назву – гриб-зірка або ж гриб-пальці диявола.

Зустрічається він у нас дуже й дуже рідко й логічно, що в Україні він занесений до Червоної Книги. Його ж Батьківщиною є Австралія і Тасманія, однак у ХХ столітті він перекочував до Європи.

На вигляд гриб нагадає щупальця й здається, що зараз він тебе зловить. Він не має ніжки, а його діаметр може сягати 10 -- 15 сантиметрів. У гриба є від 4 до 8 червоних чи рожевих "пальців", які мають дуже неприємний запах плоті, що гниє. Так гриб привертає увагу мух, які потім розносять його спори.

Як бачимо, мухи – це сила. Так розносять спори, що вже Воробус та його приятель бачили це гриб у нашій місцевості.

Кажуть ще «зірку» можна знайти у лісах раз на декілька років.

Безперечно, найголовнішим питанням є – чи можна його їсти? Відповідь – можна, він не є отруйний. Але, через нестерпний запах його дуже важко приготувати.

Ось на таку знахідку натрапив ваш автор сьогодні під час тихого полювання.
Публікації по темі:

коментарів - 2 може ще щось напишете?

  1. Stakeholder 04.08.2018 пише:

    Безперечно, найголовнішим питанням є – чи можна його їсти?

    лол, чесно кажучи що до гриба, який тхне гниллю, в мене таке питання не виникає взагалі

  2. Arwenita 05.08.2018 пише:

    В мене до сирів з пліснявою теж питань нема жодних. Але ж люди їдять, ще й хвалять =)

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*