Сьогодні надворі 5 червня, четвер, робочий тиждень триває, а це означає, що продовжує свою роботу блогу Воробуса.
Про що будемо говорити сьогодні?
Відповідаю, основною темою дня буде громадський транспорт міста. Про нього будемо говорити цілий день, адже на це є вагомі причини.
Із часу, коли подорожчав проїзд у маршрутних таксі Воробус більше почав їздив електротранспортом. А чого б і ні?
По-перше, він дешевший на 1 гривню, по-друге, в електротранспорті вільніше їхати, особливо в години пік, по-третє, в цьому виді транспорту – діє прозора система оплати за проїзд.
Тому, якщо є час і бажання, краще таки їздити електротранспортом.
Останнім часом зауважив позитивні зміни в його роботі. Все-таки, якщо порівняти той же проїзд трамваєм чи «рогатим» зараз і років так 5-ть назад, то багато чого змінилося.
1. В салонах електротранспорту оголошують зупинки, подають довідкову інформацію на двох мовах: українській та англійській.
Колись це якщо і робили, то через раз про зупинки повідомляв водій. А вони також бувають усілякі. То задрімав, то після перепою прийшов на роботу.
Одним словом, зараз з цим набагато краще.
2. Досить таки розширена мережа продажу квитків.
Купити їх можна як у водія, в кіосках (останнім часом буває там нема квитків), так і у терміналах, які стоять практично на кожній зупинці.
Тому, якщо є бажання та можливість, купляєте собі квиток в терміналі і не парите собі мізки з оплатою проїзду.
3. Почали з’являтися інформаційні табло.
Їх правда ще не увімкнули, але судячи по частоті їх встановлення, це лише питання часу.
Яку інформацію має надавати це табло?
Подейкують, що на ньому має висвітлюватися інтервал руху трамвая. От прийшов Воробус на зупинку і бачить що трамвай буде за 7 хвилин. Отже, можна ще піти з Марсело та попити соку. 😀
Мінусом електротранспорту є:
1. Контролери.
З ними також треба навести лад. Ну, не можуть в європейському місті перевіряти квитки люди, які схожі на пияцюрників. Отак йде він, від нього смердить рибою і він ще й квитки перевіряє.
2. Непередбачуваність електротранспорту.
Не секрет, якщо один трамвай зламається, то решта змушені будуть стояти поки першого не зремонтують або ж не відтягнуть на запасну колію.
Але, незважаючи ні на що, вважаю що за електротранспортом таки наше майбутнє.
Автор статті: Vorobus.
Про які покращення мова?
Це чистий сором, а не оголошення зупинок англійською мовою, настільки вони безграмотні – краще б їх забрали разом із українськими, в яких так само є помилки. У трампарку, на жаль, не вдалося дізнатися, хто ж є автор цих шедеврів – вони кажуть, що це міська рада наказала їм зробити цю “озвучку”. Може, шановному Воробусу вдасться про це довідатися?