Сажовий фільтр: особливості експлуатації та чистка - Блог про Львів

Сажовий фільтр: особливості експлуатації та чистка

Сажовий фільтр

Автомобілі з дизельним двигуном мають чимало систем для боротьби зі шкідливими викидами. Це і клапан рециркуляції відпрацьованих газів, і сажовий фільтр. Однак рано чи пізно ці системи виходять з ладу, адже мають певний ресурс. Першим починає страждати саме сажовий фільтр. Його ресурс роботи, в тому числі залежить від умов експлуатації, стилю їзди та деяких інших факторів. Промивка сажового фільтра повинна здійснюватися регулярно, причому самостійно це не варто робити – довірте цю задачу спеціалістам.

Чому забивається сажовий фільтр: основні причини

Регулярність чистки фільтра залежить від умов експлуатації. Є певні моменти, які «допомагають» забиватись цьому елементу вихлопної системи, а саме:

  • регулярні поїздки в міських умовах на невеликі відстані;
  • використання палива низької якості;
  • проблеми з системою наддуву;
  • неполадки в роботі двигуна та форсунок.

Зауважимо, що сажовий фільтр має здатність до самоочистки або це ще називається регенерація. Цей режим вмикається тоді, коли про таку необхідність говорять датчики, що розміщені до та після нього. Навіть при цьому без чистки на автосервісі не обійтись, адже ресурс циклів самоочищення не безкінечний і рано чи пізно доведеться звертатись на СТО.

Ознаки, які вказують на те, що сажовий фільтр забитий

Є чимало помилок, які час від часу виникають в автомобілі. Відповідно, потрібно ретельно стежити за технічним станом. Основні ознаки забитого сажового фільтра:

  • мигає спіраль та світиться помилка. Це, власне, перший дзвіночок, який вказує на певні проблеми в роботі вихлопної системи. Вас одразу сповістять індикатори;
  • зниження потужності. Автомобіль перестає набирати оберти, слабо реагує на натискання педалі газу. Виникає відчуття, що щось не дає розігнатись, ніби тримає;
  • збільшення рівня оливи. Коли постійно відбуваються процеси регенерації, збільшується рівень оливи у двигуні, але при цьому змазка стає гіршою;
  • збільшення витрати палива. Звісно, ця ознака може вказувати на величезну кількість проблем, але в комбінації з іншими характерними, які вказані вище, це, звичайно, забитий фільтр.

Головна проблема в тому, що повноцінна регенерація при експлуатації машини в міських умовах не відбувається. Найгірший сценарій, коли цей процес запустився, але через зупинку автомобіля і двигуна він зупинився. Це призводить до того, що в фільтрі накопичується ще більше сажі до того рівня, поки не відбудеться наповнення понад 75%. В таких умовах регенерація вже неможлива.

Порядок промивання сажового фільтра

Процедура промивання має чітку послідовність причому в умовах СТО використовуються правильні реагенти та агрегати. В результаті елемент стає чистим та працездатним. Регулярна чистка допомагає підтримувати нормальне функціонування вихлопної системи, а значить, і в цілому автомобіля.

Порядок чистки наступний:

  1. Зняття фільтра та огляд. Це необхідно для виявлення непомітних на перший погляд пошкоджень. На першому етапі також здійснюється діагностика ступеню забруднення сотів, при цьому використовується ендоскоп. Крім того, важливий момент – зважування.
  2. Поміщення в камеру для очистки та підключення до спеціального обладнання. Таким чином вдається визначити ступінь забруднення шляхом пропускання повітряного потоку і заміру пропускної здатності.
  3. Гідродинамічна чистка. У фільтр почергово подається: потік води, миючого розчину, повітря під тиском. Причому це все направляється з різних сторін для ефективної чистки. Тим самим вдається досягти глибокої регенерації.
  4. Просушування. Це відбувається потоком повітря високої температури. Також здійснюється тестування на тиск та повторне зважування. Надалі фільтр встановлюється на автомобіль.

Така чистка повинна здійснюватися лише в умовах СТО – це гарантує, що ваш транспорт буде повноцінно експлуатуватися. Це правильне рішення, адже там застосовуються сучасні технології та європейське обладнання, використовується повний комплекс діагностичного та миючого оснащення, в тому числі автосканер, ендоскоп, стенд гідроізоляційної чистки.

Автор статті: Jorgen.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*