Перспективна молодь в українському футзалі. Частина 1 - Блог про Львів

Перспективна молодь в українському футзалі. Частина 1

Швець

Мій колега з Луцька Руслан Пилипчук, який веде блог «Футзальна Трибуна», попросив мене трохи розповісти про представників нового покоління українського футзалу, які вже незабаром стануть (або вже стали) його зірками. Тема насправді актуальна, і вона не втрачає своєї актуальності з року в рік.

Особливо зараз, під час повномасштабної війни, коли багато хто з тих, хто раніше мав хороші перспективи у футзалі, або виїхавза кордон, або перейшов у великий футбол (а іноді – і те, і інше разом узяте. – А. Т.), або ж узагалі зник з футзальних радарів через те, що перестав займатися цим видом спорту. Тим не менш, багато хто з тих юних зірочок, про яких автор цього матеріалу колись писав, залишився у футзалі. А заодно за цей час з’явились деякі нові зірочки.

Тож, футзальний портал «5х5» відновлює серію матеріалів про перспективну молодь українського футзалу. Зважаючи на те, що вже восени юніорська збірна України (U-19) гратиме на чемпіонаті Європи серед 19-річних гравців у Молдові (жеребкування фінальної стадії цього турніру відбудеться 15 травня у Кишиневі. – А. Т.), то спочатку ми звернемо увагу на юнаків 2006-2007 років народження, які матимуть шанс зіграти там. Але при цьому ми будемо робити акцент на тих гравцях, які у цьому сезоні грали або у Молодіжній Екстра-лізі (U-19), або ж у вже дорослій FAVBET Екстра-лізі. Відповідно, тут ми не будемо розповідати про деяких наших легіонерів, які грають переважно у Польщі та Казахстані. Про них ми поговоримо в окремому матеріалі

Одразу варто зазначити, що список тих гравців, на яких потрібно звернути увагу – це версія автора цього матеріалу. У інших фахівців та вболівальників можуть бути свої версії. І хоча Руслан Пилипчук попросив мене скласти список талановитих гравців до 18 років, але, з огляду на майбутній чемпіонат Європи серед 19-річних гравців, тут буде розмова і про тих, кому або вже є 19 років, або виповниться незабаром. Тож – поїхали…

Воротарі.

Владислав Швець («In.IT», Львів), 28.07.2006.

Наразі Владислав – номінально другий воротар юніорської збірної України після Івана Бєлімова, який виступає у Казахстані (права на цього вихованця одеського «Чорного моря» належать «Кайрату», проте до кінця сезону він грає на правах оренди з «Ордабаси». – А. Т.). У сезоні 2024/2025 р. р. Швець встиг пограти як за першу, так і за другу команду «In.IT». Цей голкіпер – один з яскравих представників рівненської воротарської школи, яка вже дає свої плоди (згадайте Дмитра Дяченка та Костянтина Рафальського, які зараз грають за «Кардинал-Рівне», а на підході ще і Макар Левченко, про якого ми поговоримо нижче. – А. Т.). Свого часу він був першим номером команди ДЮСШ-4, яка складалася з юнаків 2006-2007 років народження. Іноді його підключали і до команди старшого віку, але там конкурувати з Дяченком та Рафальським насправді було складно. Цілком реально, що ми побачимо його на Євро-2025 (U-19) у Молдові.

Орест Савонік («Любарт», Луцьк), 06.10.2006.

Вихованець маневицької команди «ДЮСШ-Respect» свого часу встиг пограти за івано-франківський «Ураган-2-КФВ», а цей сезон розпочав у «Любарті», де наразі беззаперечним першим номером є Станіслав Горнік. Свого часу вважався одним з найкращих воротарів 2006 року народження в українському дитячо-юнацькому футзалі. Взагалі треба сказати, що свого часу майже у кожній команді, яка брала участь у всеукраїнських дитячо-юнацьких змаганнях під егідою Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ, мала у своєму складі дуже хороших воротарів. Тому, якщо дивитись глобально, то склад воротарської бригади 2006-2007 років народження потенційно вважається одним з найсильніших за останній час, особливо якщо порівнювати з воротарями 2004-2005 років народження, адже далеко не всі талановиті кіпери цієї вікової категорії перейшли у дорослий футзал, хоча і там було достатньо цікавих імен. Якщо ж казати про Савоніка, то він викликався до юніорської збірної України, і наразі, поки не буде оголошена офіційна заявка на юніорський Євро, він також буде серед претендентів на поїздку до Молдови.

Також читайте:   Євро-2022. Чвертьфінал. Португалія – Фінляндія – 3:2 + ВІДЕО

Артем Рибак («SkyUp Futsal», Київ), 20.06.2006.

Ще один представник плеяди воротарів 2006 року народження, ще один воротар юніорської збірної України. Наразі він є основним воротарем другої команди «SkyUp Futsal», але при цьому залучається до основної команди «авіаторів». Свого часу був основним воротарем одразу у двох командах столичної ДЮСШ-25. Причому, якщо у команді, складеній з юнаків 2006 року народження, він був стабільно першим номером, то у команді, яка складалася з юнаків, старших на рік-два, він зміг виграти конкуренцію у Єгора Ільїнчика. Більше того – вже у другій команді «SkyUp Futsal» він зміг виграти конкуренцію у старшого на рік Даниїла Заносія, котрий у цьому сезоні виступав за одеський «Tyre Expert» у Першій лізі чемпіонату України (варто зазначити, що цей вихованець чорноморського «Іллічівця» свого часу вважався чи не найсильнішим воротарем серед юнаків 2005 року народження. – А. Т.). Так само, як і Швець та Савонік, він є кандидатом на поїздку на Євро-2025 (U-19) у Молдові.

Макар Левченко («Кардинал-Рівне»), 07.05.2007.

З усіх воротарів, про яких ми згадали в цьому матеріалі, Макар Левченко є наймолодшим – він 2007 року народження. Але Макар вже встиг дебютувати за основну команду «Кардинала-Рівне», причому це сталося у кризовий для рівнян момент, адже чвертьфінальний матч FAVBET Кубку України проти київської «Аврори» пропускав Дмитро Дяченко, який відбував дискваліфікацію, а також Костянтин Рафальський, який відновлювався після травми. Тут одразу можна згадати історію з дебютом у Серії «А» юного Джанлуїджі Буффона, який дебютував у «Пармі» майже за схожих обставин (основний воротар Лука Буччі був травмований, а його дублер був дискваліфікований. – А. Т.). До того ж, Джіджі дебютував у матчі проти команди, за яку свого часу грав його дідусь Лоренцо Буффон, а саме – проти «Мілану». Втім, якщо повертатись до персони Макара Левченка, то він все-таки допоміг своїй команді пробитися до півфіналу. А взагалі треба сказати, що Левченко дуже довго чекав на свій шанс. По-перше – у юнацькій команді «Кардинала» він мав дуже хороших конкурентів. Зокрема, у команді 2006-2007 років народження він конкурував за місце у воротах зі згаданим вище Владиславом Швецем, а у команді, складеній з юнаків 2007-2008 років народження – Дмитром Стефановичем, який був на рік молодшим та вважався не менш перспективним (більше того – Стефанович, який зараз, на жаль, перебуває за кордоном, по праву вважався одним з найсильніших воротарів 2008 року народження. – А. Т.). А зараз його конкурентами являються також згадані вище Дяченко та Рафальський. Тим не менш, у цьому сезоні саме Левченко був основним воротарем молодіжної команди «Кардинала», яка стала чемпіоном Молодіжної Екстра-ліги (U-19). І це – багато в чому його заслуга. Однак, наразі Макар все ж таки має серйозну конкуренцію, тому наразі він не є кандидатом до юніорської збірної України. Тим не менш, відзначимо, що в українському футзалі починає говорити про себе ще один представник рівненської воротарської школи.

І в цьому – велика заслуга колишнього воротаря «Кардинала» Андрія Мозерова, який після завершення кар’єри працював тренером відділення футзалу рівненської ДЮСШ-4. Ті молоді рівняни, які вже зараз виступають на дорослому рівні – продкути роботи 2-разового найкращого тренера Юнацької Екстра-ліги (U-17), який міг розвивати не тільки воротарів, а і польових гравців (голкіпери Дяченко, Рафальський, Швець, Левченко, польові гравці Дмитро Скибчик, Максим Горбулько, брати Малиновські – яскравий приклад цієї роботи. – А. Т.). Залишається тільки пожалкувати про те, що зараз Андрій Мозеров не може надалі працювати на благо українського футзалу…

Далі буде…

Автор статті: Terentyev.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*