Сьогодні першого грудня минає 100 років від того дня як народився Кос-Анатольський. Багато хто, а це переважно із молоді скаже а хто то? Але, так говорити не можна. Ця людина – видатний український композитор, педагог, піаніст, музикознавець, музично-громадський діяч. Першого, другого і четвертого грудня у львівській філармонії відбудеться концерт у честь його пам’яті
Анатолій Кос-Анатольський народився 1 грудня 1909 року в м.Коломия. Закінчив юридичний факультет Львівського університету (1931). Музики навчався у філії Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка у Станіславі (1922-27). Закінчив Львівську консерваторію ім. К. Шимановського. У 1935-37 рр. – викладач музично-теоретичних предметів у Стрийській філії Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка, з 1940 – Львівського музичного училища, з 1944 – львівської музичної школи-десятирічки (тепер Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької), з 1952 – Львівської консерваторії ім. М. Лисенка (тепер – Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка). Професор (1973), Лауреат Державної премії СРСР (1951), лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка (1980), народний артист УРСР (1969). З 1952 – голова правління Львівської обласної організації Спілки композиторів УРСР.
Він творив опери, балети, пісні, романси, фортепіанну музику, музику для арфи, тощо. Найвідоміші його твори – це опера “Назустріч сонцю”, балети “Хуст сонцю”, “Орися”. А найбільше він прославився піснею «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…». Напевно не має такої людини, яка б не чула такої пісні.
Можна багато описувати про цього генія, але я скажу тільки те, що це була людина повністю віддана своїй справі, справжній професіонал. Зараз таких бракує. У НАС зараз всі професіонали на папері, а як приходиться до діла, то…
До речі, деякі композиціїї Анатолія Кос-Анатольського можна прослухати тут на сайті:
1. А. Кос-Анатольський – Аркан
2. А. Кос-Анатольський – Гуцульська токата
3. А. Кос-Анатольський – Слава не поляже
Як я вже зазначав у приміщенні Львівської обласної філармонії відбудеться вечір присвячений його пам’яті. Нагадаю, що саме приміщення знаходиться на вулиці Чайковського,7.
Програма вечора буде доволі насичена:
Зокрема варто виділити презентацію нотної збірки «Солоспіви Анатолія Кос-Анатольського з репертуару Лілії Коструби», концерт “Музика та поезія Анатоля Кос-Анатольського”.
Також на концерті можна буде почути таких виконавців:
солістка Львівської філармонії Лілія Коструба (сопрано);
заслужена артистка України Ярослава Матюха (партія фортепіано);
заслужена артистка України Оксана Рапіта (фортепіано);
лауреат міжнародних конкурсів Мирослав Драган (фортепіано).
Самі концерти розпочинатимуться о 18 годині. Квитки продаються у касах філармонії. Бачив навіть, що там є абонементи на сезон 2009-2010 років. Коштує один такий пропуск 150 гривень.
Поспішайте. Часу залишилося обмаль. Думаю варто відвідати цей захід.
Автор статті: Vorobus.
Я такого не знав, не знаю і знати не хочу 🙂
Мені наприклад нужно читати статті про якихось там композиторів…я ж не якийсь там вже пенсіонер старий, шоб слухати його композиції!!! До речі готуйтесь 12 грудня у Львові BLANK&JONES 🙂
* нуДно
Я теж не сприймаю симфонічної музики, хорового співу, виконання класики на піанінах. Але, все одно не погоджуюсь із Великим Юристом: є люди, яких визнав світ. Думаю, простим смертним далеко до подібної шани. Тому Кос, напевне, все-таки крутіший від більшості.
цікаво чи в старості хтось буде слухати драм енд бейс,недумаю
пока єсть в карманє пачка сігарєт, значіт всьо не так уж плохо на сігодняшний дєнь, і білєт на шамальот і гаделик за углом
забити трубку з ганджубасом, і вдарити дуплом по кантрабасу, і не будеш ти гандурасом
чи то я грибів об’їся, чи в мене розвивається паранойя, але мені здається що хтось намагається копіювати мій неповторний і непотворний стиль
хоча після грибів люблю марсіанську сонату послухати, і естонський марш, прада запісі свої десь загубив, може хтось має, позиче на вечір,а я грибочків дам попробувати, вставляють добре
Йоп твою мать шо Анатольський, то певне новий прогресивний вид року і драменбейсу)))) всім раджу послухати, діє як аудіо наркотик!!!!!!!
Да музика звичайно не вражає-але є люди які її обожнюють)))
Notorious BIG, Маестро, мені вас просто шкода. Прочитавши ваші немудрі коментарі, відразу видно, що їх написали діти, і, нажаль, далеко не обдаровані. Прогулюючи школу, ви “висиджуєте” в інтернеті, слухаючи руйнівні для вашої психіки аудіонаркотики, бо ваш обмежений розум іншого просто не сприймає, бо всього-навсього не розуміє. Що вирішили “покорчити” з себе дорослих?
Щоб слухати і сприймати чиїсь композиції, а тим більше їх обговорювати, потрібно бути хоча б трошки обізнаним. Але тут ви – повні профани.
Ніж “об’їдатися грибами”, і курити “сігарєтки”, краще б вивчили українську граматику, не кажучи вже про культуру мови.
Упс на наш профанський сайт зайшли “начитані” люди, якшо вже ви так уважно ставитесь до моїх коментів, то давайте станете моїм персональним редактором…І думаю Ви трішки невгадали мій вік, хоча ваше “белькотіння” в коментах мене зовсім не цікавить…
От і знову почнеться хамство)))
Вибачте, Маестро, та не знала, що це “ваш” сайт. І де було сказано, що він – “профанський”? Це стосувалося вас і Великого Юриста. А те, що вас “не цікавить” моє “белькотіння” і нездатність висловлюватись без помилок і хамства, лише вказує на вашу дитячу образу.
До речі, вам не підходить нік “Маестро”з усіх міркувань.
Muza ти як вчителька з української мови пишеш- де ж ви всі таких батанських слів понабирались-ви що коментарі з словником пишете???
Для того, щоб любити свою мову, не обов’язково бути вчителем.
Не знаю, що Narcus розуміє під словом “батанські слова”, але я пишу рідною мовою (а не іноземною), то ж користуватися словником особисто не маю потреби.
Мені цікаво-ти і в житті так розмовляєш з різноманітними людьми???
Як саме?
Між іншим, виховані люди до незнайомих людей звертаються на “ви”.
Ой перепрошую-але тут не вказано вашого віку-якщо вам 50 то буду звертатись до вас лише на ви!!! А саме -чисто українською мовою!!!
Дякую, пане Narcus.
Прошу сонечко 🙂
Шкода що до музикальної шкатулки не було включено знамениту пісню Кос-Анатольського ” На трамвайній зупинці”, в якій оспівано наш рідний Львів.