Останнім часом ідучи повз ринок ви мабуть зауважували що з’явилася у продавців остання ягода літа, саме так її називають. А в реальності вона має назву – ожина.
Ожини з кожним днем стає все більше і більше на ринках, оптимальний період її дозрівання середина серпня і аж до вересня.
Ціна цьогорічної ожини коливається в районі від 10 до 15 гривень за літр, хоча з кожним днем попит на неї більший та і пропозиції стає багато.
Спеціалісти прогнозують що через кілька днів її можна буде купити ще дешевше.
Ожину купляють щоб їсти, з неї варять компот, варення, деякі господині навіть роблять вареники з цією начинкою, а ще ожину заморожують і споживають зимою.
Адже, як приємно взимку відчинити дверцята свого улюбленого холодильника і з’їсти ожину з цукром. 🙂
Та і зими не потрібно чекати, все-таки свіже є свіже, промив ожину під водою, накинув у тарілку, засипав цукром і вперед. 🙂
Так так, промити потрібно обов’язково, адже хоча ожина не накопичує всередині шкідливих речовин, зовні на неї можуть потрапити вихлопні гази та бруд.
Це здебільшого відбувається тоді, коли кущі цих ягід знаходяться біля доріг, якими їздять машини.
Чим корисні ці ягоди?
Ожина містить у собі вітаміни: C, A, D. Також ці ягоди багаті на залізо.
У людей в яких слабкий імунітет, перехворіли на грип ч гострі респіраторні захворювання ожина приходить на допомогу.
Це також ягода, яка має сечогінну дію, а це як ми знаємо помагає гіпертонікам (людям із підвищеним артеріальним тиском).
Не бажано їсти ожину при виразковій хворобі шлунка.
Та і взагалі спеціалісти говорять, що добова норма споживання ягід становить 100 – 150 грам.
Всі ми знаємо, що чого забагато – це вже шкідливо. Не будете ж цілий день їсти її. 🙂
Крім того, ожина вважається протигнильним і «кровоочисним» засобом і входить до складу зборів, вживаних при захворюваннях шлунку, кишечника, печінки, недокрів’ї, неврастенії і клімаксі.
Якщо на відпочинку чи наприклад у селі вам зустрічають кущі ожини, не полінуйтеся її по збирати. Знаю, її кущі колючі, можна не на жарт подерти руки або інші частини тіла, але воно того варте і купляти не прийдеться.
Берете одяг, що закриває шкіру, на голову надягаєте головний убір і вперед. Якщо хочете назбирати відро, то бажано взяти маленьку банку, так буде веселіше. Назбирали, пересипали і так по кругу.
Ожина на відміну від тієї ж малини чи суниць збирається швидше.
Смачного!!!!
У публікації використано фото з сайту h.ua.
Автор статті: Vorobus.
Купив ожину, буду пробувати 😐
Краще всього ожину не купувати, а збирати, тоді вона набагато поживніша. 😀