Сьогодні на календарі 1 вересня – Міжнародний день знань. Літо завершилося, а це означає, що потрібно йти вчитися.
На вулицях можна зустріти діток, які йдуть до школи, студентів, які тільки поступили у ВУЗи чи просто тих, хто вже вчиться і чимчикує, щоб взнати розклад занять. Попереду дев’ять, а то і десять місяців навчання.
Знову ті зошити, книжки, у кого ще чорнильні ручки, екзамени, заліки…
Про день знань можна говорити багато, але сьогодні я вирішив зачепити іншу тему, називається вона – Чи варто вчитися?
Саме так, чи варто вчитися, не краще ж спати на дивані чи сидіти цілими днями В Контакте.
Для цього багато розуму не потрібно, проснувся, поїв, ввімкнув комп’ютер чи ноутбук і бавишся в ферму. 🙂
Спробуємо почати роздуми із самих низин, а саме із школи.
В школу ходити потрібно, це навіть не обговорюється. Якщо ви цього робити не будете, то навіть не знатимете як рахувати, писати, читати, чи хоча б в якій країні ви живете.
Вас спитають скажіть кілька країн, які ви знаєте? А ви на це скажете – Італія, Київ, Німеччина.
Відправляючи дитину у школу батьки хочуть, щоб їхня дитина чогось навчилася, була освіченою. Та у багатьох випадках трапляється навпаки. Діти просто напросто ходять у школу, щоб полапати дівчат за косички, поваляти дурака, покурити в туалеті, розбити вікно. Висновок – протирати штани.
Та як би там не було школа є і як хто навчиться таким і буде у подальшому житті.
Тепер підходимо до вищого рівня, а це інститути і їм подібні.
Чим варто йти туди вчитися?
Скільки знаю людей, що заплатили велику кількість грошей за навчання, а тепер сидять без роботи або працюють явно не по спеціальності.
Тільки від них і можна почути: «Я би вже на власному авто їздив, а я стільки грошей викинув на вітер. Роботи немає, хіба що парфуми і шкарпетки на вулиці продавати».
Тут не вгадаєш. Я розумію хтось скаже, що чого Ви поступаєте на платне навчання є ж безкоштовне. Є то воно, але всі ж прекрасно знають які там вимоги при поступленні. Я навіть цієї теми не хочу торкатися.
То чи не варто піти після школи в те ж училище чи технікум. Ясно, що вищої освіти Ви мати не будете, але ж роботу принаймні знайдете, а якщо і не знайдете, то хоча б стільки грошей не витрачатимете.
Підсумовуючи свої роздуми скажу наступне: звичайно це ваше життя, як постелиш собі, так і виспишся, але все ж потрібно бути освіченим, щоб розбиратися в елементарних речах, а не при запитанні до вас, де знаходиться Україна, ви дивилися на Африку.
Дякую за увагу!!!
Автор статті: Vorobus.
думаю що варто щоб щось досягнути в житті треба вчитись
А що це ти, Воробусе, на заставці собачника виставив. Невже на Україні нема достойнішої людини.
А вчитись потрібно, бо якби не наука, то наш Воробус навряд чи хизувався на сторінках блогу. 😀
Вчитися треба. Але попри це треба навчитися вчитися, бо інакше будеш платити гроші за ніщо, а в результаті, як автор і написав – або робота не за спеціальністю, або взагалі без роботи.
Люди виходять з таких ситуацій по-різному. Ось варіант:
http://ridnazemlya.org.ua/school/whoschool.htm
навіть добре що зробили ЗНО може хоть трохи поборять корупцію хоть я сумніваюсь але ліпше вчитись ніж батьки платили Я к що платити такі суми :hypnotized: 😮
а що до табака то дебіл дебілои
1)ЗНО – це круте про$ирання бюджету на свіжостворену структуру
2)корупція не зникає, просто змінюється отримувач грошей. Реально корупція зникне тільки коли ПЕРЕСТАНУТЬ ДАВАТИ, бо бажаючі брати будуть завжди
вчитися варто, щоб потім не плутати геноцид з генофондом і Буковину з Буковелем :laugh:
Можливо ЗНО і просирання бюджету, але поки що це перша дієва система в незалежній Україні, яка дала можливість талановитим та розумним дітям поступити у вузи власними силами
і Ахматову з Ахметовою :laugh:
НА ФОТКАХ МОЯ ШКОЛА ДЕ Я ВЧУСЯ
ПОПИТ ПОРОДЖУЄ ПРОПОЗИЦІЮ
І ГОРИ КАРПАТИ НЕ ПУТАТИ З БУКОВИНОЮ
Я сі курча не вчив і теперка гноївку по оборі метаю
І НЕ ГОВОРИТИ ЧЕРЕЗ СУФЛЬОРА КОЛИ ПРЕДСТАВЛЯЄШ КРАЇНУ (ФУРМАН)
Я ЩО ВЧУ ПРСТО ОБУРЮЮСЬ ЯК ПЕРЕСІЧНИЙ ГРОМАДЯНИН України
НАСТРІЙ ТРОХИ ПАРШИВИЙ ЛІТО ЗАКІНЧИЛОСЬ 😎 ХОЧУ ЩОБ ВОНО НІКОЛИ НЕ ЗАКІНЧИВАЛОСЬ 😎 😥
дописуй до кінця: поступити власними силами на престижні факультети. От біда тільки, що всіх цих юристів, економістів, фінансистів і інших @#@ністів вже в державі стільки, що їх нема куди дівати і в результаті вони все одно підуть або на біржу праці, або не за спеціальністю, або взагалі – за бугор. Ну в крайньому випадку – сайтів понастворюють. А _справді_ розумні і до того без проблем самостійно поступали на _реально_ потрібні спеціальності.
Так що тут дуже неоднозначний позитив…
PVS, я не дописав про “престижні” факультети, так як мав на увазі абсолютно усі вузи. Варто лише додати, що отримали змогу поступити на державну форму навчання, що є безперечним плюсом в нашій системі освіти.
А от щодо спеціальностей – то система ЗНО прямого відношення до них не має. Тут вже питання до міністерства освіти, яке видає ліцензії на обсяги підготовки по спеціальностям. Тому і виходить, що наприклад парнокопитна академія замість вчити ветеринарів та технологів випускає крім усього менеджерів, юристів, міжнародників. В результаті – нестача спеціалістів, які вміють лікувати тварин і надлишок тих же менеджерів, яких вчать майже всюди.
Почекай, він ще не такого коника утне. :laugh: