Як це стрибнути з парашутом? - Блог про Львів

Як це стрибнути з парашутом?

Стрибки з парашутом

Ніколи би не подумав, що мені за доволі короткий термін доведеться брати інтерв’ю у однієї і тієї ж людини. Мова іде про адміна сайту «Український інтернет» пана Андрія Соломіна.

Одного разу при розмові із цим юнаком ми почали говорити за тему парашутів. Як відомо, зараз багато людей чи то піжониться, чи то хоче просто спробувати екстриму, короче кажучи хочуть стрибнути з парашутом. Інші ж навпаки кажуть, що ніколи би цього не зробили.

Пан Андрій стрибав із парашутом і не один раз, а цілих дванадцять і зараз ми на цю тему з ним поговоримо:

1. Скажіть, будь ласка, як трапилося так, що ви вирішили стрибнути із парашутом?

– Хе-хе, трапилось так, що Андрій пішов до війська захищати Батьківщину, і не де-небудь, а в аеромобільних військах. Криза з ПММ тоді була серйозна, та все ж 6 стрибків нам дали зробити. Причому – вже в останні півроку служби. 🙂

А вже після армії небо якось не дуже хотіло відпускати, тож довелось шукати способи, аби хоч іноді стрибати. Останній стрибок, щоправда, був уже давно – три з половиною роки тому…

2. Подейкують, що другий стрибок набагато страшніший за перший. Ви з цим погоджуєтеся?

– Особисто для мене найстрашнішою була передстрибкова підготовка, коли ми мали стрибати з 20-метрової вишки. Це було насправді страшно. Страшнувато було, коли вперше поглянув з вертольота на землю. А вже потім все виявилось суцільним кайфом, і не можу сказати, що якийсь стрибок був особливо страшним.

3. Що можете порадити людям, які хочуть стрибнути із парашутом?

– Гм… Можу порадити – стрибнути. Знайти таку можливість зараз не важко, а нові враження важать у житті дуже багато.

4. Чи можливий такий варіант, що обидва парашути не розкриються?

– Нам розповідали такі історії. Сам не бачив. Своїми очима бачив лише, як не розкрився основний парашут. Це ще в армії було, і найдивніше – не розкрився парашут заступника командира частини з повітряно-десантної підготовки. Але він – дуже досвідчений парашутист, на той час вже мав понад 1 000 стрибків, тому для нього це проблемою не стало. Приземлився вдало.

5. Знаю, що ви стрибали уже 12 разів. Скільки плануєте ще стрибнути?

– Хотілось би побільше. Але, нам, цивільним, це коштує певну суму грошей, до того ж – зараз важко знайти вільний час. Але, якщо буде можливість – стрибатиму, скільки зможу.

Також читайте:   І знову на нас чекають вихідні

6. Які ж все-таки відчуття, коли вистрибуєш з літака з парашутом?

– Може, когось розчарую, але з літака я ще жодного разу й не стрибав, усе якось з вертольота. 🙂 Щодо відчуттів – важко словами виражати такі незвичайні емоції. Але, ті, хто має якийсь стосунок до екстриму – мають це зрозуміти. Це сплеск адреналіну, відчуття життя, що переповнює, у мене це були шалені емоції.

7. Як вважаєте, чи потрібно стрибати з парашутом, якщо до цього не змушує, скажімо, служба в армії, чи щось типу того?

– Хех… Ти хочеш, аби я однозначно сказав – треба чи не треба. Я не знаю. Мені було треба, я з дитинства про це мріяв, просився в десант. Іншому може це зовсім не потрібно. Вирішувати кожен має сам. Але, можу сказати, що зайвим це не буде. Плюс – можливість позбавитись деяких своїх страхів, це теж важливо.

8. Розкажіть, як досвідчений боєць, чого слід боятися при стрибках з парашутом (травми, приземлення тощо), а чого – ні?

– Не слід боятись самого стрибка, це може лише зашкодити. Та й взагалі, не слід боятись. Уважно треба ставитись до приземлення – тут можуть бути складнощі, наприклад, не встигнеш вчасно «згасити» купол, і вітром протягне по землі. Але це більше стосується армійських парашутів. Ті ж, хто стрибатиме зі спортивним куполом, майже не ризикують.

9. Чи кожна людина може стрибнути з парашутом, чи є якісь обмеження за станом здоров’я?

– Звичайно, обмеження є. Як і до дайвінгу не допустять людину з певними хворобами чи ускладненнями, так і до парашутного спорту. Точно знаю, що для стрибків треба мати тулуб, руки, ноги і голову, без цього – ніяк. Виконувати стрибки лікарі забороняють людям з серйозними серцево-судинними захворюваннями, епілепсією, тим, у кого нещодавно були травми (зламані кінцівки, вивихи тощо). А загалом – не так і багато тих обмежень.

10. Знаю, що зараз практикують освідчення в коханні саме таким чином. Як ви до цього відноситеся?

– Позитивно. Якщо цей процес принесе задоволення обом (чи скільки їх там буде – зараз кохання таке…) учасникам, то – на здоров’я, освідчуйтесь хоч у космосі!

Дякую пану Андрію за цікаве інтерв’ю і бажаю цьому пану ще більше і більше стрибків.

Автор статті: Vorobus.



Також раджу прочитати:

коментарів - 8 може ще щось напишете?

  1. Andr1y 13.09.2011 пише:

    Надто небезпечно, щоб заради нових відчуттів так ризикувати життям 🙂

  2. ГОПНІК 13.09.2011 пише:

    ну шо Воробус коли пригаєш??????????

  3. asolomin 13.09.2011 пише:

    Щиро дякую, Воробусе!
    Все ж повиправляв “ти” на “ви”… от же ж виховання…

  4. bachkur 13.09.2011 пише:

    Ого, я точно ніколи з парашута не стрибну 8) І я не боюсь ❓ ❓ ❓ ❓

  5. Пан П 13.09.2011 пише:

    я щось таке чув, що коли ти стрибаеш яко турист, то у вільному польоті перебуваєш лише лічені секунди, а далі парашут розкривається автоматично. Цікаво спитати Андрія, як довго (з усіх стрибків) він перебував саме у вільному польоті?

  6. asolomin 13.09.2011 пише:

    Найдовше – десь секунд 10, далі не ризикнув 🙂

  7. старий пес 14.09.2011 пише:

    Я бим скочив. Але перше треба піти до склепу памперс купити.

  8. Архіваріус 14.09.2011 пише:

    ГОПНІК, Воробус полюбляє у гречку скакати, парашут то не для нього. 😀

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*