Любить Воробус писати на тему транспорту і це вже стало такою собі традицією. Часто мене запитують, а чому я його лише критикую. Так от, відповідаю, а що з ним ще робити якщо там ледве не кожного дня відбуваються різного роду казуси.
Про один із таких розповім у сьогоднішній публікації на блозі Воробуса.
Було це сьогодні 14 листопада 2013 року. Треба було вашому автору доїхати в центр із вулиці Наукової. Звісно, можна сісти на маршрутне таксі, але віддав перевагу такому виду транспорту як трамвай.
Їхати з Наукової досить таки просто і якщо не буде аварій, то за мить можна вже доїхати до початку вулиці Коперника. Та менше з тим.
Сів автор блогу в трамвай, закомпостував квиток та й їду собі. На зло, забув сьогодні навушники вдома, тому хочу я цього чи не хочу прийшлося слухати про що ж балакають люди.
Зупинка вулиця Сахарова, сідають контролери в трамвай і давай перевіряти чи у всіх є проїзні документи. Мені то що, квиток у мене є, тому на них навіть не звертаю увагу.
Але, десь чую на задній частині вагону починаються вияснення стосунків між контролерами та одним із пасажирів. А це, до слова, був студент, який не мав квитка.
Контролери почали казати хлопчині щоб платив штраф, що він вже не вперше їм потрапляє на очі без квитка. Хлопець натомість сказав що грошей нема і так далі. Звісно, що Воробус в ці суперечки не встрягав, бо це справа не моя.
Але, найцікавіше розпочалося десь на вулиці Франка, коли в салон трамваю сіло близько 5-6 бабусь. Вони довго не думаючи, почали захищати хлопчину, казати що це дитина, з нього грошей брати не треба… і так далі, цитую: «Як вам не соромно хлопця штрафувати? Ви до церкви ходите, соромилися би? Відпустіть його, що пенсії своєї мало?».
Ну, просто вибух мізків. При чому тут церква, при чому пенсія? Знаєте, Воробус теж не в захваті від наших контролерів, але ж це їхня робота і вони 10000 % праві що треба заплатити штраф коли не маєш квитка.
Казуси і далі продовжилися. Якась жіночка передає квиток і каже що вона ставить хлопцю проїзд в трамваї. Люди лише відкривали роти. Звісно, контролери почали казати, що треба штраф оплатити, а не квиток знайти в салоні.
А бабусі далі своє, що цитую: «Мало про вас телебачення знімало передач? Ах ви хами…». Потім ще й до Воробуса почали приставати розмовами чому то я не захищаю хлопчину.
А як його захищати якщо він не правий? Я, особисто, за 75 копійок соромився би їхати безкоштовно в транспорті. Це вже людина сама себе не поважає.
Завершилося все тим, що хлопця таки відпустили, а бабусі й контролери і на далі лаялися.
Коли вже, нарешті, у Львові придумають нормальні умови накладення штрафів? Бо, дійсно слухати цю всю маячню аж противно.
Вчіться хоча б із тієї Італії, де в транспорт заходить мінімум троє контролерів одягнутих відповідно, а не як наші що виглядають як алкаші. Починається перевірка проїзних документів. Їдеш без квитка – плати штраф на місці у розмірі 50 євро, нема грошей – виписується квитанція і платиш потім 150 євро.
Автор статті: Vorobus.
Сів в трамвай – купи квиток
Не чекай випадку
Бо Воробус відтепер
Стоїть на стражі порядку!
🙂
Jorgen, займуся я транспортом, то в мене штрафи будуть по 100 євро 😀 😀
👿 👿 👿 👿 👿 👿
Чув сьогодні по радіо протилежний випадок – контролери навмисно рвуть квиток (мотивуючи, що він вже використаний – закомпостований не тут) і вимагають штраф!
В Італії не зовсім так, як ти описав, а дещо краще.
Перш за все – сума штрафу залежить від різного типу порушення – без квитка, квиток вдруге закомпостований і т.п.
Заходить контролер, перевіряє квитки. Якщо ти без квитка – ти зобов’язаний повідомити свої дані, з якимось документами чи тому подібне. Ніяких грошей на місці з тебе ніхто не візьме – тобі виписують квитанцію, з якою ти ідеш в спеціальні для того відділення оплати.
Такий факт: штраф ти маєш оплатити впродовж 5 днів. Якщо за 5 днів цього не зробиш – сума подвоїться. Ще 5 днів не оплатиш – подвоїться попередньо подвоєна сума. І так допоки не оплатиш.
Що далі: можеш на оплачувати штраф місяцями, а сума збільшується.
Тільки коли тобі треба якусь державну довідку (а рано чи пізно настає момент коли тобі треба якоїсь держ.довідки) перед тим як її видати перевіряють тебе у базі даних – якщо є неоплачені штрафи допоки не оплатиш довідки не буде.
Отак-то!
vrubli, в Італії залежно де), в різних містах і регіонах різні правила)
Stakeholder, так, я знаю, але описала цей спосіб, як один з дуже добре і ефективно продуманих (на мою думку).