Кожного дня дізнаюся все більше та більше цікавої інформації про новини, які відбуваються не лише в Україні, а й у світі зокрема. Так, сьогодні стало відомо, що в Тайланді через масові заворушення ввели надзвичайний стан в країні.
Але, у даній статі мова піде не про політику, а про шахраїв, яким і політика не заважає обдурювати людей. Вони були колись, є зараз і будуть, напевно й у майбутньому.
Скільки вже разів різні сайти писали про те, як не потрапити їм на гачок, але люди все рівно довірливі.
От буквально нещадно новий вид шахрайства з’явився на сайтах, які продають продукцію, а саме: інтернет-аукціонах, сайтах з оголошеннями тощо.
Що я маю на увазі? Для прикладу Василь Іванович хоче продати старі шкарпетки, ставить їх на аукціоні, через деякий час йому телефонує покупець.
Ви одразу ж починаєте домовлятися про передоплату, яким чином будете відправляти посилку й так далі.
В чому полягає шахрайство:
Покупець та продавець між собою домовляються про покупку і постає питання передоплати. Покупець люб’язно погоджується оплатити всю суму грошей, питає ваш номер картки і каже що незабаром гроші поступлять на ваш рахунок.
Василь Іванович нічого не підозрюючи сидить, попиває чай і тут йому на мобільний телефон дзвонить приватний номер.
Голос у трубці представляється працівником банку і починає говорити що такий такий платіж «завис», ви – це Василь Іванович? Скажіть дані вашої картки, а саме номер, до коли вона діє і останні три цифри на звороті.
Василь Іванович знову ж таки нічого не підозрюючи все без проблем повідомляє. Представник банку каже що зараз все буде гаразд і кладе трубочку.
Через деякий час наш головний герой – Василь Іванович бачить, що з його картки зникли всі гроші, які до цього часу були на його рахунку.
Ось так от, чоловік хотів продати шкарпетки, а залишився хіба що з ними.
Тепер розповім як не потрапити на гачок до таких от шахраїв.
Ну, по-перше, що це за такий номер телефону приватний дзвонить? Тут явно щось не те і треба вже задуматися над цим. Банки якщо і дзвонять, то з відкритих номерів і вони явно відрізняються від мобільних номерів.
По-друге, для чого банку вам дзвонити якщо операцію робить інша людина? Ви ж того нічого не робите, а натомість вам відсилають гроші. Банк якщо і дзвонить, то тоді коли людина вперше робить платіж в інтернеті.
По-третє, запам’ятайте, ніколи не можна стороннім особам вказувати дані вашої картки, такі як: термін дії чи CVV2/CVC2 код (три останні цифри на звороті вашої картки).
Цієї інформації достатньо щоб зробити розрахунок в інтернеті.
Більше про безпеку користування банківськими платіжними картками можна прочитати тут.
Не ведіться на фуфло і збережете ваші гроші. А шахраям скажемо всі разом: «На разі…».
Автор статті: Vorobus.
цієї інформації недостатньо) потрібен ще номер картки). А щоб не бути жетвою такого роду “шахраїв”, то на мою думку потрібно:
1.не бути кретином
2.користуватися нормальними сайтами з нормальними платіжними системами
Stakeholder, так номер картки він вже вказав, коли просив оплатити замовлення. 😉
Vorobus, ти це не написав у котексті того, що хтось щось десь вже ввів
Stakeholder, мені раз так дзвонили
не обов’язково шахраї звонять і просять в голос назвати номер картки чи пін-код. Їм достатньо попросити, щоб ви при них натиснули відповідні цифри на клавіатурі телефону. Це все записується і вже завдяки дешифратору визначається номер.
Велике спасибі за поділ цього дуже докладну статтю про йо ур сайті. добрий день