Яким повинен бути футзальний м’яч

Футзальний м'яч

Ми продовжуємо нашу рубрику “Цікаве про футзал”. і цього разу розповідатимемо про футзальний м’яч.

Здавалося грати у футзал – це просто. Взяв м’яч, поставив ворота і насолоджуєшся грою. Але, це не так…, аби грати в гру «5×5» треба мати футзальний м’яч, який відповідатиме усім нормам.

Якими ж вони мають бути? Основні параметри футзального м’яча:

– Сферичність, тобто ідеально кругла форма;
– Виготовлений зі шкіри або ж якісного синтетичного матеріалу;
– Розмір 4. Його окружність коливатися від 62 до 64 сантиметрів;
– Вага не більше 440 грам і не менше 400 грам;
– Тиск 0,6-0,9 атмосфер;
– Перший відскік м’яча при падінні з висоти 2 метри не може бути менше, ніж 50 сантиметрів та більше ніж 65 сантиметрів.

Тепер більш детальніше розглянемо кожен пункт.

Сферичність. Грати з ідеально круглим м’ячем дуже важливо. Якщо м’яч не зовсім круглий, він не буде нормально котитися, сильно ускладнюючи дриблінг. Крім того, він не буде летіти в повітрі, як очікувалося і, незважаючи на те, що Ви точно проб’єте по воротах, він може запросто пролетіти повз ворота або повз вашої мети удару.

Зовнішній шар називається покришкою, і виготовляється вона з натуральної шкіри або з синтетичного матеріалу. Найчастіше використовується поліуретан або полівінілхлорид, а також різні їх комбінації. Вирішальним фактором у виборі цих матеріалів є їх несприйнятливість до вологи. Таким чином, верхній шар залишається сухим протягом гри, і м’яч зберігає постійний вагу. За конструкцією покришка є складовою формою. Найчастіше вона зшита або склеєна з 26 або 32 елементів. Але, завдяки сучасним технологіям, сьогодні можна зустріти 6-й, 8-й, 12-й і 16-й панельні покришки.

Розмір. У футзал грають м’ячем з роміром №«4». Цей розмір говорить про окружність м’яча по колу і вона має складати не більше 64 см і не менше 62см;

Вага. Цей компонент важливий, тому що якщо «сфера» занадто важка, гравцеві потрібно більше сил, щоб вдарити або ввести м’яч. Надмірна вага також підвищує ризик травм, але з іншого боку, якщо м’яч занадто легкий, його важко контролювати футзалісту. Вага м’яча повинна бути в рамках жорстких обмежень, відповідно до норм. А норма це – 400-440 грам.

Тиск. Перекачений чи недопомпований м’яч це погана якість гри і гарантований травматизм. Тому слід пильнувати тиск футзальних м’ячів. Норма це 0,6-0,9 бар. Точність манометра має складати 0,01 бар. Голка при накачуванні м’яча обов’язково змащується гліцерином.

Відскік. Тестування відскоку перевіряє пружність м’яча. Рівномірний відскік має вирішальне значення для гравців, особливо коли потрібно зупинити м’яч після довгої передачі, з грудей, ніг або з голови. Якщо м’яч не відскакує як годиться, то гравець не може його контролювати.

Передбачуваний відскік важливий. У нашому випадку – це від 50 до 65 сантиметрів.

Щоби забезпечити оптимальні умови гри FIFA затвердила знаки якості для футзальних м’ячів (мова про ранг змагань)🔝. З 1 квітня 2015 року усі офіційно сертифіковані FIFA м’ячі можуть нести один з трьох нових знаків якості:

– FIFA Quality PRO (раніше FIFA Approved)

Це найвищий стандарт ФІФА для м’ячів. М’яч проходить серію випробувань – контроль маси, вологопоглинання, відскік, округлість, окружність і втрату тиску, а також додатково випробування по збереженню розміру і форми. Всі м’ячі проходять додатковий тест, який імітує 2000 ударів по м’ячу під час гри на полі.

– FIFA Quality (раніше FIFA Inspected)

М’яч проходить серію випробувань – контроль маси, вологопоглинання, відскік, округлість, окружність і втрату тиску. Маркування м’ячів – FIFA Quality відповідає аналогу IMS, тобто м’яч відповідає стандартам FIFA, але не може застосовуватися в офіційних матчах.

– IMS – International Match Standard

М’яч повинен успішно пройти 6 стандартних тестів. М’яч вимірюють на вагу, окружність, округлість, відскік, водовбирання, втрату тиску, баланс. Це фактично еквівалент знаку FIFA Quality, але на відміну від нього за кожен знак з лого FIFA не треба платити роялті (відрахування) FIFA.

Сьогодні на ринку існує багато відомих брендів футзальних м’ячів. І кращими визнані м’ячі: Select, Adidas, Penalty, Derbystar, Mikasa, Agla, Kelmе.

Ціна на футзальний м’яч прямо залежить від матеріалів, з яких він виготовлений, технології складання покришки (зшита вручну, машинним способом або за допомогою термальної склейки елементів) і від призначення його використання.

За призначенням міні м’ячі поділяються на кілька груп:

➡️ Аматорські м’ячі – для початківців і для бажаючих активно відпочити.
➡️ Тренувальні м’ячі служать, як правило, для занять в навчальних закладах, в тому числі спортивних школах.
➡️ Професійні м’ячі спеціально створені для спортсменів високого рівня підготовки.
➡️ Матчеві м’ячі безпосередньо призначені для проведення змагань різного рівня і чемпіонатів.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*