Коли замовляєте двері, слід звертати увагу не тільки на дверне полотно, але і на фурнітуру. Крім відповідності дизайну приміщення, відтінку виробу, слід враховувати і функціональні особливості конструкції.
Найчастіше покупці звертають увагу на замки для вхідних дверей. Варто подумати також і про міжкімнатні. Хоча на замки такого роду не сильно сподіваються і не покладають на них особливих вимог, при неправильно підібраному замку для міжкімнатних дверних конструкцій можуть траплятися різні неприємності – часті поломки, які виводять людину з рівноваги або загрожують залишитися замкненим всередині якоїсь кімнати.
Є ряд рекомендацій при виборі даного виробу.
- Перш за все, купуючи такий варіант, слід звертати на функціональність конкретних дверей. В основному виділяють два основні варіанти. При першому потрібно, щоб конструкція утримувала двері від протягів. В такому випадку підбирають найелементарніші пристрої у наборі з виробом. Якщо необхідно сховатися від сторонніх очей, щоб ніхто чужий не заходив в кімнату, то варто розглянути більш надійний замок для дверей. Є конструкції з фіксацією у закритому положенні. Можна придбати полотно з наявністю ключів для міжкімнатних дверей (аналогічні вхідним полотнам).
- Купуючи таку конструкцію, необхідно враховувати дизайн приміщення і відтінок виробу. Також варто звернути увагу на виробника. Є більш надійні організації, що займаються випуском даного товару. Підбираючи правильно двері і фурнітуру, покупець залишиться задоволений продуктом.
Різновиди замків
Кожна кімната в будинку має своє значення. Від цього залежить вибір замка для міжкімнатних конструкцій. Виділяють основні варіанти виробів:
- Прості пристрої, що складаються з язичка і циліндра. Такі вироби встановлюють практично на всіх міжкімнатних полотнах. Вони необхідні для запобігання вимушеного відкривання дверей. Це може бути пов’язано, наприклад, з протягом у приміщенні. Також дозволяє щільно прикрити двері і перешкоджати її відкриванню. Навіть при заклинюванні замка людина легко зможе відкрити конструкцію і вийти з кімнати при поломці.
- Засувка зі спеціальною фіксацією аналогічна першому варіанту, тільки крім язичка (працює від пружини або магніту) має фіксатор, що дозволяє зафіксувати двері в закритому положенні. Їх в основному використовують для туалетів, ванних кімнат, кабінетів або спалень при необхідності. Бувають ситуації, коли такий пристрій заклинює. Варто звернути увагу на якість механізму.
- Врізний тип замка – це пристрій з серцевиною і набором ключів, подібно до конструкції вхідних дверей. Тут виріб побудовано значно простіше. Є схожість на пристрої з фіксаторами, тільки є отвір для ключа. В даному випадку двері закриваються з обох сторін. Коли необхідно зберегти таємність кімнати, зберегти її недоступність встановлюється такий врізний замок.
- Магнітні вироби характеризуються безшумністю при відкриванні та закриванні полотна, так як не мають рухомих деталей в закривному пристрої. Це найдорожчий пристрій у порівнянні з іншими типами. Монтаж такого виробу проводиться в спальнях або дитячих приміщеннях.
- Шпінгалет досить часто використовується для ванни або туалету. Також його можна зустріти у подвійній конструкції, коли необхідно зафіксувати одну з частин вироби. Будь-яка людина знайома з принципом дії такого замикаючого механізму. Щоб встановити дверні замки, не потрібно особливих навичок. Має невисоку ціну, тому при терміновій необхідності саме його варто встановити на двері.
- Накладний тип встановлюється на одній зі сторін полотна для надійного захисту дверей від проникнення. Він може мати не надто красивий вид, але в певних ситуаціях необхідний. Особливою популярністю користуються в комунальних квартирах.
За матеріалами сайту дверної фурнітури “замок.укр” (https://xn--80ankhk.xn--j1amh/).
Автор статті: inna.
Написати коментар