Сучасний розвиток медицини за допомогою різних аналізів, діагностичних досліджень, тестів дозволяє виявити захворювання на ранньому етапі, а іноді дозволяє спрогнозувати майбутній розвиток.
Скринінг тести – це діагностичні тести, які здійснюються для виявлення осіб з високою ймовірністю досліджуваного захворювання або дефекту. Основною перевагою скринінгу є раннє виявлення захворювання, що дозволяє вилікувати або перешкодити розвитку ускладнень та збільшити тривалість життя.
Недоліки скринінгу:
- більш тривалий період усвідомлення захворювання людиною.
- надмірне лікування спірних випадків хвороби.
- занепокоєння та іноді розвиток психічних розладів у осіб з позитивними результатами.
- небезпека спричинення шкоди здоров’ю деякими тестами.
Існують такі види скринінгу:
Panorama тест – пренатальний тест для вагітних, розроблений американськими науковцями, який дозволяє виявити ризики розвитку синдрому Дауна та інших хромосомних дефектів у плода. Для тесту достатньо лише венозної крові та можна робити після дев’ятого тижня вагітності. Даний скринінг тест призначають жінкам, які:
- довго не могли завагітніти;
- мають генетичні відхилення в роду;
- перебували в радіаційному середовищі;
- мають досвід народження дитини з генетичними відхиленнями;
- мали викидні;
- вік яких перевищує 35 років;
- приймали сильні ліки, наркотичні речовини на ранній стадії вагітності.
Тест на спадковий рак – досліджує венозну кров на інформацію про наявність генетичних мутацій. Гени сімейства BRCA є окремими генами, які розташовані на двох різних хромосомах і є генами-супресорами пухлинного росту, оскільки вони відповідають за підтримання геномної стабільності, забезпечують регуляцію клітинної проліферації, пригнічують безконтрольне зростання клітин, а також відіграють важливу роль у процесах ембріонального розвитку. Скринінг тест дозволяє спрогнозувати або виявити захворювання на ранній стадії, а також показує і інші захворювання.
Vistara тест – шукає моногенні, тобто успадковані за менделівськими законами, захворювання. Моногенні захворювання викликає мутація в одному або обох генах. Матеріалом виступає ДНК плоду в крові матері. Тест може діагностувати 25 генетичних захворюваннь. Призначається, як правило, батькам у зрілому віці як доповнення до інвазивних досліджень та при дефектах розвитку плода.
Horizon тест – перевіряє батьків на 27 аутосомно-домінантних захворювань і використовує такі методики: аналіз кількості копій; секвенування нового покоління NGS (при цьому послідовності генів, що кодують, досліджуються повністю, а не тільки найчастіші мутації); ПЛР; генотипування. Призначається при:
- у разі кровноспорідненого шлюбу;
- при наявності родича з такими захворюваннями;
- використанні донорських статевих клітин.
Медичні лабораторії CSD знаходяться майже в кожному обласному центрі, тут вас будуть обслуговувати кращі лікарі, які щиро бажають вам здоров’я та турбуються про результат. Будьте здорові разом з нами!
Автор статті: inna.
Написати коментар