Існує кілька варіантів опалення вашого будинку. Вони відрізняються витратами, які необхідно понести, експлуатаційними характеристиками та простотою використання. Щоб знати, яку потужність приладу потрібно буде використовувати, необхідно хоча б оцінити, які тепловтрати в будівлі.
Портативні електричні обігрівачі
Якщо будівля була побудована порівняно недавно і добре утеплена, то можна орієнтовно вважати, що на квадратний метр площі має припадати 60-100 Вт тепла. Витрати на покупку будуть найменшими, якщо ви оберете портативні електрообігрівачі.Що важливо, вони дозволяють швидко підняти температуру в кімнаті і ванній. Серед представлених на ринку моделей цих радіаторів найчастіше вибирають конвектори та тепловентилятори. У багатьох з них стандартною комплектацією є вентилятор, який дозволяє швидше розподіляти тепло в приміщенні. Їх установка проста, просто підключіть їх до звичайної розетки 230 В. З іншого боку, максимальна потужність електрообігрівачів становить 2 кВт (це дозволяє обігріти близько 20 м2 поверхні), а це означає, що до електрики можна підключити лише два обігрівачі одночасно. Більша їх кількість може пошкодити електричну систему.
Окремо стояча піч або буржуйка
Немає жодних проблем з вибором пристрою з потрібною потужністю, тому що в пропозиції компаній є, наприклад, лише 4 кВт. На вибір є чавунні та сталеві печі. Обидва ці матеріали мають дуже схожі параметри, тому те, яку модель ми виберемо, істотно не впливає на правильну роботу камінної печі. Перевагою цього рішення є недорога експлуатація, особливо якщо у нас є доступ до дешевої деревини. Пам’ятайте, що свіжозрубану деревину необхідно витримати не менше 1,5 років, щоб досягти необхідної вологості (менше 20%). Крім того, камінна піч повинна бути підключена до димоходу. Якщо його немає, його слід спорудити (наприклад, зовнішню керамічну збірну або сталеву подвійну стінку). Буржуйка, на відміну від обігрівачів, потребує обслуговування – розпалювання, чищення, додавання палива і видалення золи.
Камін
Можна встановити звичайну модель або з розподілом гарячого повітря природним шляхом. Останнє рішення вимагає встановлення повітроводів. Опалення каміном має ті ж переваги і недоліки, що і окремо стоїть піч. Дорожче обійдеться тільки установка каміна, тому що для нього потрібна обшивка.
Камін, як і окремо стоїть піч, повинен бути підключений до димоходу, стійкого до високих температур і вологи.
Кондиціонери й теплові насоси
Кондиціонери зазвичай використовуються для охолодження приміщень. Але більшість моделей також мають функцію підігріву. Тим більше, що експлуатація мультиспліт-системи не буде дорогою. За подібним до кондиціонерів принципом працюють теплові насоси, які використовують енергію грунту, тепло грунтових вод і повітря, працюючи за принципом теплообміну із навколишнім середовищем.
А як бути з гарячою водою?
Ми можемо, наприклад, вирішити нагрівати воду на кухні електричним ємнісним нагрівачем або невеликою потужністю, а у ванній кімнаті повісити бойлер, який буде подавати гарячу воду до крана в умивальнику і в душі. Однак це пов’язано з придбанням двох приладів (більші витрати), а в подальшому з необхідністю обслуговування або заміни двох обігрівачів. Інший варіант – придбати один бойлер, який буде забезпечувати гарячою водою всі крани.
За допомогу у підготовці матеріалів для статті висловлюю подяку спеціалістам компанії «ТеплоВам»: teplovam.ua.
Автор статті: Jorgen.
Написати коментар