Астильба: вирощування в умовах міської квартири - Блог про Львів

Астильба: вирощування в умовах міської квартири

Астильба

Садова астильба – це дивовижна багаторічна рослина, яка часто асоціюється з витонченістю та ніжністю. Помітні яскраві волоті квітконосів і розкішне зелене листя цієї квітки знайомі багатьом садівникам. Однак мало хто знає, що ця рослина може жити в умовах міської квартири.

Вибір відповідного сорту астильби

Астильба є сімейством рослин, в якому існує безліч сортів і видів, що різняться за кольором, розміром, формою листя, квіток та іншими характеристиками. У цьому різноманітті є два види, які підходять для вирощування у горщиках:

  1. Астільба Арендса (Astilbe arendsii). Цей вид пропонує різноманітність сортів з різнокольоровими пишними квітками, такими як Fanal з червоними та Deutschland з білими суцвіттями.
  2. Астильба японська (Astilbe japonica). Цей вид зазвичай має більш вузьке листя та менш густі суцвіття. Найпопулярнішими сортами є Peach Blossom з ніжними рожевими квітами та Montgomery з яскраво-червоними квітконосами.

Садові астильби випускають високі суцвіття, які в умовах саду можуть досягати 200 сантиметрів, а також пишне листя. У квартирах квітконоси не виростають вище 30-50 сантиметрів, але ці фактори потрібно врахувати. Саджанці астильби можна купити на сайті Florium.

Підготовка горщика та ґрунту

Підготовка горщика та ґрунту є важливим кроком для успішного вирощування кімнатної астильби.

Підготовка горщика

Виберіть горщик із гарною дренажною системою, щоб уникнути застою вологи, що може зашкодити корінням. Оскільки рослину вирощують із кореневищ, отриманих після поділу кущів, або саджанців, горщики не повинні бути надто глибокими та великими.

Підійде ємність діаметром до 15 см. Немає необхідності нарощувати кореневу систему, важливі лише декоративні листя та квіти. У великій ємності рослина досягне гігантських розмірів, втратить компактність, а суцвіття будуть мізерними. Під горщиком потрібно розмістити піддон, а як дренажні матеріали використовуйте керамзит, гравій або перліт.

Підготовка грунту

Для астильби підходить легкий, пухкий грунт з нейтральною кислотністю (pH 5,5 – 6,5). Можна використовувати готову суміш для рододендронів або азалій. При самостійному замішуванні ґрунту використовують перегній, дерн та пісок у рівних пропорціях.

Оптимальна температура та освітлення

Оптимальні умови для вирощування кімнатної астильби залежать від освітлення та температури.

Освітлення

Рослина віддає перевагу помірній півтіні, в умовах саду його часто висаджують поряд з хостами та іншими тенелюбними культурами на затінених ділянках під деревами та кущами. Ця квітка погано переносить пряме сонячне світло, яке може призвести до опіків на листі. Тому шукайте в квартирі затінені місця, де є доступ до розсіяного світла.

Температура

Оптимальна температура становить приблизно 15°C. Астильба може переносити нижчі температури взимку, але не любить жаркі та сухі умови. У зимовий період температура не повинна опускатися нижче 10°C.

Період спокою та цвітіння астильби

Більшість сортів астильби цвітуть у червні та липні, деякі зацвітають раніше чи пізніше залежно від регіону та догляду. Цвітіння триває близько 2-4 тижнів. У цей період рослина повинна отримувати достатньо розсіяного світла та вологи. Після цвітіння наприкінці літа з’являється насіння, яке може бути використане для розмноження.

У зимові місяці культура може переходити в період спокою, коли зростання сповільнюється, а листя обсипається. Температура в цей час повинна бути в межах 10°C, а освітлення можна знизити.

Астильба

Рекомендації з догляду за астильбами у квартирі

Деякі поради щодо догляду за астильбами в умовах квартири:

  1. Поливайте рослину регулярно, у спекотні періоди може знадобитися більш частий полив.
  2. Використовуйте м’яку відстояну воду.
  3. Підгодовуйте квітку добривами для кімнатних рослин. Внесення добрив можна проводити в період активного зростання навесні та влітку.
  4. Зволожуйте повітря навколо рослини, особливо в період опалювального сезону.
  5. Видаляйте зів’яле листя, щоб стимулювати нове зростання і зберегти рослину в акуратному стані.
  6. Регулярно оглядайте квітку, щоб виявити ознаки шкідників та хвороб. Якщо знайшли уражене хворобами листя, використовуйте засоби для боротьби з ними, ізолюйте заражену рослину від інших кімнатних квітів.

Для розмноження астильби використовуйте насіння або метод розподілу куща на кілька частин. Зазвичай поділ проводять навесні чи восени.

Автор статті: inna.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*