Як вивчитися на програміста: курси, університет чи самостійно? - Блог про Львів

Як вивчитися на програміста: курси, університет чи самостійно?

Як вивчитися на програміста

Програмування – один із найбільш популярних напрямків у сучасному інформаційному суспільстві. Багато людей мріють стати програмістами, адже це не тільки цікаво, але і дуже вигідно з фінансової точки зору. Але як краще вивчитися на програміста – навчаючись на курсах, в університеті чи самостійно? Давайте розглянемо кожен варіант детальніше.

Курси

Одним із найпоширеніших способів вивчення програмування є проходження спеціалізованих курсів. Це можуть бути як онлайн курси, так і традиційне навчання в приміщенні. Переваги цього підходу полягають у тому, що ви отримуєте від викладачів систематизовану та структуровану інформацію, яка допоможе швидше засвоїти матеріал. Також є сенс навчатися на курсах, коли необхідно швидко освоїти програмування в якійсь спеціалізованій сфері. Наприклад, якщо потрібно опанувати систему комплексного управління підприємством BAS, тоді варто записатися на курси BAS. До того ж деякі організації, такі як компанія FinSoft, навіть працевлаштовують кращих випускників чи допомагають із працевлаштуванням.

Університет

Ще один шлях стати програмістом – це навчання в університеті. Багато вишів пропонують спеціальності з програмування, де можна отримати бакалаврську чи навіть магістерську освіту. Переваги університетської освіти включають в себе глибше розуміння теоретичних аспектів програмування, можливість спілкуватися з однодумцями та викладачами, а також отримання диплому, який буде вагомим плюсом при пошуку роботи.

Проте навчання в університеті може бути досить витратним та тривалим (бакалаврат – зазвичай 4 роки, ще плюс 1,5 року магістратура). Крім того, не завжди університетські освітні програми відповідають сучасним вимогам ринку праці, тому може знадобитися додаткова самоосвіта.

Також читайте:   IT-Sprout: успішна кар'єра не виходячи з дому

Самостійне навчання

Останнім у моєму переліку, але не менш ефективним варіантом, є самостійне навчання програмування. Інтернет наповнений безліччю безкоштовних ресурсів, де ви можете знайти відеоуроки, книги, форуми й інші матеріали для вивчення програмування. Переваги самостійного навчання полягають у гнучкості графіку, можливості вивчати саме те, що вас цікавить, а також відсутності фінансових витрат на навчання.

Однак самостійне навчання вимагає від вас великої самодисципліни та волі. Також важливо правильно підібрати матеріали для вивчення, щоб не витрачати час на непотрібні ресурси. Також пам’ятайте, що програмування – це безупинний процес вивчення та розвитку. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому рівні, постійно вдосконалюйте свої навички та шукайте нові виклики. Навчайтеся від інших програмістів, беріть участь у спільнотах і конференціях, аби розширити свій світогляд та вдосконалити свої навички.

Підсумовуючи можу сказати, що кожен варіант навчання має свої переваги та недоліки. Курси програмування онлайн допоможуть швидше засвоїти матеріал, університет надасть глибші знання, а самостійне навчання дозволить вам вивчити саме те, що вас цікавить. Вибір залишається за вами – оберіть той спосіб, який найбільше підходить вам і допоможе досягти ваших життєвих цілей.

Автор статті: Jorgen.Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Stakeholder 24.05.2024 пише:

    Програміст вже сьогодні звучить як “компуторщик” кільканадцять років тому. Як на мене то дві основні професії в цьому контексті це софт інженер і девелопер. Щоб стати девелопером можна сміливо починати з самоосвіти. Для початку зрозуміти що саме хотіли б робити і далі йти в тому напрямку. Коли вже нарешті зрозуміли що якийсь напрямок це саме воно, тоді можна обрати сертифікацію і вчитися конкретно на неї. Що до інженера, то тут напевно все-таки однією самоосвітою не обмежитися, ну хіба у вас дійсно талант. Плюс інженери часто займають більш високі посади суто по ієрархії компанії, оскільки керують проектами, які втілюють девелопери… На початку шляху не потрібно думати що обов’язково мусите йти по заданому курсу і не звертати з нього. Все змінюється і за рік-2 навчання ви теж змінитеся і по іншому осмислите ваші перспективи. Головне не закидувати навчання і старатися робити все якісно , щоб воно мало сенс. Тоді обов’язково до чогось прийдете.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*