Хіт-парад подій в українському футзалі у 2024 році за версією сайту «5х5». Частина 1 - Блог про Львів

Хіт-парад подій в українському футзалі у 2024 році за версією сайту «5х5». Частина 1

Хіт-парад

2024 рік поступово підходить до свого кінця. Можливо, це був найкращий рік у новітній історії українського футзалу. І це незважаючи на повномасштабну війну, яка триває у нашій країні. Тому, перед тим, як перейти до хіт-параду головних подій, які відбулись в українському футзалі цьогоріч, висловлюємо подяку Збройним Силам України за можливість грати у футзал, спостерігати за ним та висвітлювати його.

Що стосується хіт-параду головних подій в українському футзалі за підсумками 2024-го, то ми нарахували вісімнадцять моментів, які потрібно згадати. Також зазначимо, що у цьому хіт-параді будуть як позитивні події, так і негативні. Власне кажучи, з негативних ми і почнемо, щоб далі рухатися до більш позитивних подій. І ще варто сказати, що перелік місць – довільний, окрім, хіба що, топ-п’ятірки, до якої ми дійдемо. Отже, поїхали…

18 місце. Невихід жіночої збірної України на чемпіонат світу

Безумовно, сам факт невиходу жіночої збірної України на перший офіційний чемпіонат світу з футзалу – факт дуже неприємний. І якби це сталося за підсумками Елітного раунду, де були би збірні Португалії, Іспанії та Італії – це ще можна було би зрозуміти. Однак, жіноча збірна України не подолала Основний раунд відбору. Поразка у стартовому турі від збірної Франції фактично поставила хрест на подальших турнірних перспективах, адже подальші результати вже фактично нічого не означали. Тим більше, що саме Франція і вийшла з нашої групи до Елітного раунду Європейської кваліфікації

Аналіз виступу жіночої збірної України у кваліфікації на ЖЧС-2025 можна почитати тут. Єдине, що зараз залишається – вірити в те, що висновки після такого провалу будуть зроблені (хоча не факт, що ці висновки будуть. – А. Т.), і чинні віцечемпіонки Європи, яким наразі є українські футзалістки, вийдуть до фінальної стадії Євро-2027. І тут варто нагадати, що у 2027 році у фінальному етапі жіночого чемпіонату Європи гратимуть вже не чотири команди, а вісім. Тобто, боротьба за право опинитись у четвірці найкращих команд Європи загостриться. Сподіваємось, що «синьо-жовті» будуть до цього готовими.

17 місце. Провал «ХІТа» в Основному раунді Ліги чемпіонів

Ще одна не зовсім позитивна подія. А якщо казати точно – зовсім не позитивна. Після того, як у сезоні 2023/2024 р. р. «ХІТ» вдало зіграв у Лізі чемпіонів з такими командами, як «Пальма Футзал» та «Спортінг», у багатьох українських уболівальників були надії на те, що у цьогорічній єврокампанії «кабельники» зіграють як мінімум не гірше. Але вийшло все з точністю до навпаки.

Якщо у попередньому сезоні головною ложкою дьогтю у виступі «ХІТа» у Лізі чемпіонів був матч проти польського «Констракту» (пригадуєте, коли підопічні Олега Лук’яненка вели по ходу гри 4:1, потім наставник «кабельників» узяв тайм-аут, після якого «Констракту» вдалося вирвати перемогу з рахунком 6:5? Тоді, до речі, деякі «персонажі» почали казати, що була гра на контору. – А. Т.), то цьогоріч ложками дьогтю стали всі три матчі Основного раунду Ліги чемпіонів проти «Джимбі Картахени», «Андерлехту» та «Рекорду». Аналіз виступу чемпіонів України у цьогорічній Лізі чемпіонів можна почитати тут. Але автор цього матеріалу залишається при своїй думці: підготовка до ЛЧ була провалена тренерським штабом киян. Тепер «ХІТ» хоче повернутись у Лігу чемпіонів у сезоні 2025/2026 р. р. Нагадаємо, що у новому сезоні Україна буде представлена вже двома командами у головному футзальному єврокубку. Але про це ми поговоримо далі.

16 місце. Студентські збірні України – без медалей на чемпіонаті світу серед студентів у Шанхаї

Ще одна негативна подія року, що минає – це невдалий виступ студентських чоловічої та жіночої збірних України на чемпіонаті світу серед студентів, який проходив у Шанхаї. Звичайно, після того, як у 2018 році обидві збірні вибороли медалі на студентському «мундіалі» у Казахстані (жіноча збірна стала срібною призеркою студЧС-2018, а чоловіча здобула «бронзу». – А. Т.), «срібла» чоловічої збірної у 2022 році, хотілося б, щоб і цьогоріч бодай би одна наша студентська збірна була з медалями. Жіночій студентській збірній України не пощастило – вона фінішувала, висловлюючись біатлонною тематикою, «у квітковій церемонії», але за межами топ-четвірки. А ось у чоловічої студентської збірної України був шанс здобути бодай би бронзові медалі, але підопічні Олександра Косенка поступились французам. Тим не менш, виступ чоловічої студентської збірної України можна вважати вдалим, особливо якщо подивитись на те, яким складом виступала наша команда. При тому, що студентський чемпіонат світу – це фактично змагання у віковій категорії U-25 (цьогоріч це були хлопці та дівчата 1999 р. н. та молодші), українська команда виступала складом, який був на кілька років молодше. Але при цьому половина складу (якщо не більша частина) була з досвідом виступів на юніорських чемпіонатах Європи у Ризі, Хаені та Поречі.

Тим не менш, є надія, що вже на наступному студентському «мундіалі», який відбудеться у 2026 році у польському Вроцлаві, чоловіча студентська збірна України здобуде один з комплектів нагород. Тим більше, що кістяк нинішньої студентської збірної залишиться. Але єдине, про що ще хочеться сказати – дуже шкода, що ця студентська збірна не була підсилена кількома легіонерами, які за віком як раз підходили під участь у цьому студентському «мундіалі». І, відповідно, шкода що у студентської збірної України не було можливості провести тренувальний збір за кордоном, щоб гравці з чемпіонату України могли налагодити зв’язки з «легіонерами». Є відчуття того, що за рахунок цього поєднання підсумковий результат виступу чоловічої студентської збірної України у Шанхаї. Але – brak pieniędzy.

А ось що стосується жіночої студентської збірної України, то тут наразі такої впевненості немає. Український дівочий футзал, так само, як і жіночий, перебуває наразі у глибокій кризі, з якої поки що не видно виходу. На наступному чемпіонаті світу серед студентів мають грати дівчата 2001 року народження та молодші. Деякі дівчата цієї вікової категорії вже залучаються до національної збірної України. Тобто, перспектива – є. Більше того – ніхто не здивується, якщо саме вони складатимуть основу національної збірної України у відборі на Євро-2027. А студЧС-2026 буде як раз хорошим показником готовності цих дівчат вирішувати поставлені задачі. Тому, нам залишається тільки чекати результатів.

15 місце. «Срібні» виступи представників України на Європейських університетських іграх в Угорщині

Також читайте:   Біатлон. Кубок світу. Естафета. Жіноча команда фінішує лише четвертою

Якщо продовжувати тему студентського футзалу, то цьогоріч дві українські команди дуже пристойно виступили на Європейських університетських іграх в угорському Дебрецені. І чоловіча команда Івано-Франківського фахового Коледжу фізичного виховання, і жіноча команда Українського Державного університету ім. М. Драгоманова вийшли до фіналів, але обидва наших колективи поступились іспанцям. Тим не менш, якщо порівнювати з результатом Європейських університетських ігор, які проходили у польській Лодзі, вже є прогрес. Нагадаємо, що у 2022 році чоловіча команда Харківського Національного університету ім. В. Каразіна посіла п’яте місце, а жіноча команда Харківського Національного економічного ім. С. Кузнеця стала срібним призером змагань.

Також варто нагадати, що минулого року чоловіча команда Івано-Франківського фахового Коледжу фізичного виховання та жіноча команда Українського Державного університету ім. М. Драгоманова були серед призерів чемпіонату Європи серед закладів вищої освіти, який проходив у хорватському Спліті. А вже у прийдешньому році двоє представників України мають зіграти на чемпіонаті Європи серед ЗВО, який прийматиме інше хорватське місто – Загреб. Хто представлятиме нашу країну – вирішиться у першій половині 2025 року, коли будуть розіграні жіночий Кубок України серед ЗВО та чоловічий чемпіонат України серед ЗВО.

14 місце. Максим Малиновський – у топ-10 найкращих молодих футзалістів світу

езумовно, однією з найбільш пам’ятних подій року, що минає, стало потрапляння вихованця рівненської ДЮСШ № 4 Максима Малиновського до топ-десятки найкращих молодих гравців світу за версією авторитетного порталу futsalplanet.com. І це – перший раз, коли до топ-десятки найкращих молодих гравців світу потрапив представник України. Варто зазначити, що Максим Малиновський увійшов до когорти найкращих молодих футзалістів світу за підсумками 2023 року, перш за все, завдяки своєму виступу на Євро-2023 (U-19) у хорватському Поречі. Однак, відомо про це стало лише у вересні цього року, коли futsalplanet.com визначав лауреатів минулого року.

Нагадаємо, що вже скоро на сайті futsalplanet.com стартує голосування на найкращих представників футзалу в цьому році, а переможці будуть відомі вже на початку наступного року. Враховуючи дуже вдалий сезон для іншого молодого українського гравця – Ростислава Семенченка – є всі підстави сподіватись на те, що він як мінімум потрапить до когорти найкращих молодих футзалістів світу за підсумками цього року. Втім, про Семенченка ми ще встигнемо поговорити у трохи далі.

13 місце. Вікторія Кислова – знову серед найкращих голкіперок світу

Також до топ-десятки у своїй номінації потрапила українка Вікторія Кислова. Воротарка іспанської «Торребланки» та жіночої збірної України Вікторія Кислова потрапила до десятки найкращих воротарів світу серед жінок за підсумками 2023 року. При цьому, десятка найкращих голкіперок 2023 року за версією сайту futsalplanet.com була оприлюднена у вересні 2024 року. Зазначимо, що для Кислової це вже друге поспіль потрапляння до топ-10 найкращих воротарів у світовому жіночому футзалі.

12 місце. Оксана Шевчук – срібна призерка Турніру європейських чемпіонів серед жіночих команд

А поки що переходимо до наступного місця нашого хіт-параду. І восьме місце ми віддаємо події, яка є найбільш свіжою, а саме – фіналу Турніру європейських чемпіонів серед жіночих команд, у якому зустрічались італійський «Бітонто» та польський «Рекорд». І хоча «Бітонто» прогнозовано переміг, та українським любителям футзалу, безумовно, було приємно побачити у стартовій четвірці вихованку маневицького футзалу Оксану Шевчук, яка у підсумку стала срібною призеркою Турніру європейських чемпіонів. Варто сказати, що для юної української футзалістки 2024 рік був дуже вдалим. Вона у складі основної команди «Рекорду» стала чемпіонкою Польщі, а також володаркою Кубку та Суперкубку Польщі. Окрім того, вона стала чемпіонкою Польщі у вікових категоріях WU-17 та WU-19. А перед стартом цього сезону Оксана Шевчук, якій наразі 16 років, підписала з «Рекордом» професіональний контракт.

І тут одразу треба сказати про ще один момент. Звісно, хтось може сказати, що у «Рекорді» зараз грає ще одна представниця України. Однак, як автор цього матеріалу, я маю повноту повноважень назвати анну сідорєнка КОЛИШНЬОЮ ПРЕДСТАВНИЦЕЮ УКРАЇНИ, якій вже давно закрита дорога до національної збірної України з футзалу. Якби «Сід» думала головою, то не поїхала б у ніжній новгарад. А так – вона сама винна. Не залишила територію країни-окупанта після 24 лютого 2022 року – нехай тепер звинувачує лише себе. Тому, для автора цього матеріалу анна сідорєнка – вже не українка. Крапка.

11 місце. Повернення Першої ліги (U-17)

Трохи зачепимо ми і дитячо-юнацький футзал. Головною подією цього року в українському дитячо-юнацькому футзалі, на нашу думку, є старт чемпіонату України (U-17) одразу у двох дивізіонах – Юнацькій Екстра-лізі та Першій лізі. І якщо старт ЮЕЛ – це вже звична подія, то повернення Першої ліги (U-17) – це те, на що насправді давно чекали, особливо якщо враховувати той фат, що у сезоні 2023/2024 р. р. у чемпіонаті України (U-15) грали аж шістнадцять команд (що насправді вже було вагомою подією, зважаючи на повномасштабну війну. – А. Т.), можна було очікувати, що приблизно половина цих команд цілком реально може заграти у віковій категорії U-17 вже у цьому сезоні. І, як бачимо, наші прогнози були вірними – у найстаршій юнацькій віковій категорії чемпіонат України проходить вже у двох дивізіонах.

Востаннє чемпіонат України (U-17) серед команд Першої ліги проходив у сезоні 2019/2020 р. р. Тобто – перед пандемією коронавірусу. Тоді чемпіоном Першої ліги стали «Угорники» з Івано-Франківської області. У цьому ж сезоні Першої ліги (U-17) грають шість команд. Хто з них стане чемпіоном України серед 17-річних гравців у другому за силою дивізіоні – побачимо вже у 2025 році.

Також важливо зазначити, що у цьому сезоні як у Першій лізі, так і у ЮЕЛ грають юнаки 2008-2009 років народження. Це саме ті юнаки, які складатимуть основу юнацької збірної України, котра змагатиметься за право потрапити до фінальної частини футзального турніру Юнацьких Олімпійських Ігор – 2026 у Сенегалі.

Далі буде…

Автор статті: Terentyev.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*