Чи потрібно платити податок із Національного кешбеку? - Блог про Львів

Чи потрібно платити податок із Національного кешбеку?

податок із Національного кешбеку

Чи потрібно платити податок із Національного кешбеку та «Вовиної тисячі»? Це питання стає дедалі актуальнішим для багатьох українців, які отримують фінансову вигоду від цієї програми лояльності. Національний кешбек – це вигідний інструмент, який дозволяє повертати частину коштів за здійснені покупки українських товарів, але не всі розуміють, які зобов’язання виникають перед державою внаслідок отримання таких виплат.

Насамперед варто зрозуміти природу кешбеку. Це не є подарунок чи благодійна допомога, а фактично форма знижки, яку надають банки або інші фінансові установи. Вони співпрацюють із магазинами чи сервісами, щоб стимулювати споживачів до активнішого користування їхніми продуктами або послугами. Але з юридичної точки зору кешбек може розглядатися як додатковий дохід, а в Україні дохід, згідно із законодавством, зазвичай підлягає оподаткуванню.

Водночас податкові зобов’язання щодо кешбеку часто залежать від його типу. Якщо кошти отримані від банку за використання банківської картки, то такий кешбек зазвичай оподатковується самим банком (приміром, так робить Monobank – коли ви отримуєте кешбек на карту, банк автоматично стягує податок з доходів (18%) та військовий збір (зараз 5%). Водночас за Національний кешбек, як ви напевно зауважили, податок автоматично не списується, тож виникає питання, чи потрібно податок та військовий збір сплатити самостійно?

Також читайте:   Новий спосіб виманювання грошей у центрі міста Львова

Звернемося за відповіддю до Податкового кодексу України. У розділі “Перехідні положення” читаємо, що згідно Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану” від 10 жовтня 2024 р. “До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку за 2024 та 2025 податкові (звітні) роки не включається дохід у вигляді державної грошової допомоги (кешбеку), отриманий у рамках реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва у рамках Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні”, затвердженого Кабінетом Міністрів України.”

Отож, за отриманий дохід від Національного кешбеку податок платити не потрібно. А за інші доходи так. Тож живіть чесно, платіть податки, і користуйтеся всіма перевагами, які надає сучасна фінансова система.

Автор статті: Jorgen.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*