Враховуючи те, що цей поєдинок вже фактично не мав турнірного значення, головний тренер збірної України Олександр Косенко вирішив почати експериментувати зі складом ще перед грою. З одного боку – було зрозуміло, що у воротах зі стартових хвилин може розпочати Савенко.
Це давало можливість зрозуміти, що ушкодження, про яке говорилося перед матчем проти Кіпру, було незначним. Що стосується стартової четвірки, то тут сталися дві зміни. По-перше – на позиції «стовпа» вийшов Фаренюк. По-друге – вперше у стартовій четвірці з’явився Сагайдачний, який буквально у минулому матчі проти збірної Кіпру дебютував у збірній Україні. Відповідно (і це вже – по-третє), сталися зміни й у другій четвірці, де з’явились Первєєв, Чернявський, Микитюк та Жук. І від того було ще цікавіше подивитись на нові поєднання четвірок у цій грі. Щоправда, була у «синьо-жовтих» і кадрова втрата. На жаль, не зміг зіграти у цій зустрічі Мельник, який отримав ушкодження.
Перед тим, як почати опис цього поєдинку, хотілося б зробити акцент на одному моменті. У попередніх матчах УЄФАшники відмовляли представникам України провести хвилину мовчання в пам’ять про всіх тих, хто загинув від рук російських окупантів. Дякуємо румунам за те, що вони, за домовленістю, після стартового свистка підтримали хвилину мовчання. А до УЄФА – знову питання.
Що стосується самої гри, то її початок був за збірною України. Особливо варто відзначити у першій четвірці активність Сагайдачного, який дуже хотів забити свій дебютний гол за збірну України, і мав для цього кілька моментів. Натомість, у другій четвірці дуже активним був Жук, який часто створював румунам проблеми, граючи на позицію «стовпа». Загалом же гра проходила під контролем збірної України, яка, незважаючи на експериментальні та, можливо, десь не зовсім зіграні четвірки. Але на 5-й хвилині румуни створили свій перший момент у цій зустрічі – Каньо спробував перевірити готовність Савенка до гри. А трохи пізніше класний удар після розіграшу штрафного вдався Іслаю, і тут вже Савенко врятував свою команду від неприємностей.
По суті, це були єдині моменти від гостей у першій половині першого тайму. Далі гра все ж таки здебільшого проходила під контролем збірної України. І в такій ситуації гол румунів, який стався на 15-й хвилині, виглядав не зовсім логічним продовженням подій. Однак, сталося саме так. Маня скористався помилкою Микитюка та відкрив рахунок у матчі. Однак, вже за кілька миттєвостей українці зрівняли цифри на табло арени в Кошаліні після того, як «синьо-жовтим» вдалася хороша атака, яку точним ударом замкнув Фаренюк. Після цього питання було в тому, чи зможе збірна України схилити шальки терезів на свою користь ще до перерви, враховуючи те, що у їх візаві в атаці далеко не все виходило. Однак, у першому таймі голів більше не було. І, і принципі, цей нічийний результат влаштовував обидві команди, особливо румунів, які вели заочну боротьбу за одне з восьми місць у плей-оф.
На початку другого тайму в першій четвірці з’явились Абакшин та Зварич. В результаті перша четвірка збірної України тепер мала такий вигляд, як і в попередніх поєдинках. І це призвело до того, що стартовий квартет «синьо-жовтих» почав грати ще жвавіше. Що стосується другої четвірки, то там на другий тайм замість Жука вийшов Швед, а Чернявський, відповідно, мав би перейти грати на позицію «стовпа» (щоправда, по ходу другого тайму Жук ще з’являвся у цій четвірці. – А. Т.). І саме Швед на 26-й хвилині став автором другого голу збірної України. Микитюк знайшов передачею абсолютно ніким не прикритого колишнього партнера по «Урагану», який «прошив» Тоніце.
За такої гри румунам потрібно було вже щось придумувати, адже їм позитивний результат у цій грі був більш важливий. Проте, у підопічних Ендре Качо багато чого не вдавалося у контексті атакувальних дій по ходу другої 20-хвилинки. До того ж, ще до екватору другого тайму «трикольорові» назбирали п’ять командних фолів, тому тепер вони були змушені грати більш акуратно. Однак, це не врятувало румунів від неприємностей. На 31-й хвилині Семенченко та Абакшин розіграли зразкову двоходівку, яку точним ударом замкнув Семенченко. Після цього збірна Румунії почала переходити на гру вп’ятьох. Однак, українці до цього були готовими та грамотно перекривали всі можливі шляхи для розіграшу «штучної» більшості, тому у «трикольорових» якщо щось і виходило, то вкрай рідко. Натомість, в одній з контратак міг оформлювати дубль Швед, але Тоніце впорався з його ударом. Ще один непоганий момент був у Первєєва. Тим не менш, румуни змогли наприкінці гри створити хорошу нагоду для взяття воріт Савенка, однак голкіпер збірної України вдало зіграв у цьому епізоді.
Зрештою, всі старання збірної Румунії ні до чого не призвели, і фінальна сирена на арені у Кошаліні зафіксувала шосту поспіль перемогу збірної України у відборі на Євро-2026. Тож, тепер наступний офіційний матч збірна України проведе саме на чемпіонаті Європи – або у Ризі, або у Каунасі.
Україна – Румунія – 3:1
Голи: Фаренюк (16), Швед (26), Семенченко (31) – Маня (15)
Україна: Савенко – Семенченко, Корсун, Сагайдачний, Фаренюк – Первєєв, Чернявський, Микитюк, Жук – Зварич, Абакшин, Швед
Румунія: Тоніце – Дудеу, Даніель Араужо, Міклош, Настай – Іслай, Маня, Каньо, Тоадер – Андор, Кюсмьоді
Попередження: Балінт (29)
Написати коментар