Політологічна наука одним із чинників економічної і політичної незалежності країни визначає її географічне розташування. Це пов’язано із, найперше, наявністю природних ресурсів, які можуть дати прибуток з продажу і переробки та використання для власних потреб. (у Росії чи в Еміратах, наприклад, вдосталь нафти і газу. Це дає можливість закривати будь-які дірки бюджету та навіть жирувати і політично тиснути на залежні від енергоносіїв країни).
Іншим важливим моментом є кліматичні умови. Адже, країни, розміщені у теплих кліматичних поясах, не мають потреби вкладати кошти у теплові технології. Враховуючи світові ціни на енергоносії, „теплолюбивим” народам простіше. Свій держбюджет вони можуть використовувати в інших напрямках – від належного фінансування освіти до постійної підтримки військових потреб. Це в результаті є аргументом для зміцнення політичної незалежності.
Україна має великі поклади газу і нафти. За період незалежності недолуга влада нічого толкового не зробила, щоб використати цей природній ресурс. У результаті ми потрапили у підмосковську залежність. Москва мудро (з точки зору власних інтересів) використовує цей факт для постійного політичного тиску на нашу державу. Українська влада є під постійним пресом з боку Кремля.
Але недавно на економічному форумі в Давосі Держава Україна підписала угоду з Нідерландами про розробку і добування сланцевого газу. Офіційна назва документу звучить: «Про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська, між державою Україна і компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» і ТОВ «Надра Юзівська». Термін – 50 років.
Компанія „Шелл” береться з нуля збудувати видобувні і переробні підприємства. За це наш бюджет через сім днів після підписання угоди отримав „бонус” у 25 млн. доларів. Початок досліджень шельфу на сході України дасть ще 25 млн. доларів. З часом третина видобутого „Шелл” газу має віддавадися українській стороні.
Договір вигідний Україні. Експерти роблять прогноз про те, яку кількість газу ми тепер зможемо не купувати у Росії і заощаджувати. Ці прогнози досить оптимістичні, але досить умовні, бо розрахувати потреби енергоносіїв навіть на наступні чотири-п’ять років складно. Це ж будуть змінюватися і вдосконалюватися (є на це надія) енергозберігаючі технології, тому реальні потреби нафти і газу на перспективу, особливо 50-и річну, прогнозувати важко.
Позитив угоди з „Шелл” і в тому, що вона підписана із цивілізованою європейською компанією з солідним авторитетом на міжнародних ринках. Угода підписана на противагу „співпраці” з російським Газпромом.
В ідеалі все добре. Тільки б наші українські державні мужі чого не вчудили і не зарубали в корінь добрі перспективи.
Автор статті: zars.
Нарешті! Хоча не знаю, чи доведуть цю справу до кінця. Мені здається, що це вже заслуга проукраїнської опозиції. Вона якимось чином вплинула на чинну владу, і тепер справи йдуть на краще 🙂 .
А як же значні проблеми навколишньому середовищу (зокрема українським чорноземам) та людському здоров’ю, що несе видобуття сланцевого газу? Інші країни Європи строго відмовились від такої економічної перспективи, розуміючи, яку ж все ж таки шкоду це неминуче нанесе країні в інших аспектах.
Не знаю. Але й залежність від Кремля зростає…
Думаю, що питання “загроз” гіперболізується. Тут теж рука Москви може бути.
zars, та при чому тут рука Москви, якщо видобуття сланцевого газу відбувається через вмонтовування в ґрунт труб, закачування хімічного газу, який саме і сприяє наступному надходженню газу по трубах. Річ в тім, що хімія залишається в землі, поступово наповнюючи ґрунт і водоймища… А це неминуче матиме вплив на всю навколишню територію, та і дивіденди з такого економічного кроку енергетичної політики отримає точно не населення, а відомо які “добродії”.
Ну я більше “за” видобування, ніж “проти”…
Крім того США живе в основному на видобуванні власного сланцю. А травляться хімією більше в Макдональдсах 😉
zars, давайте не будемо прирівнювати територію США з Україною, яка відрізняється не лише розмірами, але й якостями…
Так сланцевий газ америкосам “Шелл” видобуває 8)
Напевно нічого страшнішого від спілки з москалями немає. Це ми відчули, коли москалі прийшли на нашу землю. Навіть тепер ми відчуваємо їх руку, яка готова тебе безжально задушити.
Архіваріус, дійсно. Можна реалізовувати всі варіанти, окрім догодяйства кацапам. Бо це вже дістало (я би сказав і по іншому!).
👿 👿 👿 👿 👿
vrubli, це вже не так важливо, як енергетична незалежність України. Кацап нам не брат і не товариш! Нема чого їм служити! Служать тільки раби, а ми – вільний народ!
👿 👿 👿 👿 👿
Tiger, о так, шановні це не так важливо гробити здоров’я українських громадян і винищувати інші природні ресурси!
Мені смішно з переконань, що якщо газ видобуватиметься тут, то його ціни будуть менші, а українці заживуть як в Бога за пазухою.
Все прибере до рук олігархія України і Шелл, а народ натомість матиме лиш проблеми зі здоров’ям і звання “вільний народ”.
Їй-Богу, і смішно, і грішно, бо раби самі собі.
vrubli, лиш би гроші в кацапстан не йшли. Дістали вже ці “угоди” з ним. 👿
Вельмишановне панство! Відмовтеся від УСЬОГО російського. Не купуйте “Жигулі”, не використовуйте такі сервіси, як “Вконтакте”, “Однокласники” і т.п… Я поясню чому. Якщо ви купуєте ВАЗ, гроші йдуть в росію. Якщо ви сидите по 100500 годин “В Контакте”, дивитесь кацапські передачі, ви дурієте в “російську сторону”. Там пропагується аморальний спосіб життя і російський шовінізм. Відмовимося разом від цього лайна і будем жити краще! Набагато краще!І головне – будьмо справжніми українцями-патріотами!!!