Правильна енергетична політика – основа політичної незалежності України

Правильна енергетична політика - основа політичної незалежності України

Політологічна наука одним із чинників економічної і політичної незалежності країни визначає її географічне розташування. Це пов’язано із, найперше, наявністю природних ресурсів, які можуть дати прибуток з продажу і переробки та використання для власних потреб. (у Росії чи в Еміратах, наприклад, вдосталь нафти і газу. Це дає можливість закривати будь-які дірки бюджету та навіть жирувати і політично тиснути на залежні від енергоносіїв країни).

Іншим важливим моментом є кліматичні умови. Адже, країни, розміщені у теплих кліматичних поясах, не мають потреби вкладати кошти у теплові технології. Враховуючи світові ціни на енергоносії, „теплолюбивим” народам простіше. Свій держбюджет вони можуть використовувати в інших напрямках – від належного фінансування освіти до постійної підтримки військових потреб. Це в результаті є аргументом для зміцнення політичної незалежності.

Україна має великі поклади газу і нафти. За період незалежності недолуга влада нічого толкового не зробила, щоб використати цей природній ресурс. У результаті ми потрапили у підмосковську залежність. Москва мудро (з точки зору власних інтересів) використовує цей факт для постійного політичного тиску на нашу державу. Українська влада є під постійним пресом з боку Кремля.

Але недавно на економічному форумі в Давосі Держава Україна підписала угоду з Нідерландами про розробку і добування сланцевого газу. Офіційна назва документу звучить: «Про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська, між державою Україна і компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» і ТОВ «Надра Юзівська». Термін – 50 років.

Також читайте:   Порушення суспільних норм: від президентства до геніальності

Компанія „Шелл” береться з нуля збудувати видобувні і переробні підприємства. За це наш бюджет через сім днів після підписання угоди отримав „бонус” у 25 млн. доларів. Початок досліджень шельфу на сході України дасть ще 25 млн. доларів. З часом третина видобутого „Шелл” газу має віддавадися українській стороні.

Договір вигідний Україні. Експерти роблять прогноз про те, яку кількість газу ми тепер зможемо не купувати у Росії і заощаджувати. Ці прогнози досить оптимістичні, але досить умовні, бо розрахувати потреби енергоносіїв навіть на наступні чотири-п’ять років складно. Це ж будуть змінюватися і вдосконалюватися (є на це надія) енергозберігаючі технології, тому реальні потреби нафти і газу на перспективу, особливо 50-и річну, прогнозувати важко.

Позитив угоди з „Шелл” і в тому, що вона підписана із цивілізованою європейською компанією з солідним авторитетом на міжнародних ринках. Угода підписана на противагу „співпраці” з російським Газпромом.

В ідеалі все добре. Тільки б наші українські державні мужі чого не вчудили і не зарубали в корінь добрі перспективи.

Автор статті: zars.Також раджу прочитати:

коментарів - 12 може ще щось напишете?

 1. Tiger 05.02.2013 пише:

  Нарешті! Хоча не знаю, чи доведуть цю справу до кінця. Мені здається, що це вже заслуга проукраїнської опозиції. Вона якимось чином вплинула на чинну владу, і тепер справи йдуть на краще 🙂 .

 2. vrubli 07.02.2013 пише:

  А як же значні проблеми навколишньому середовищу (зокрема українським чорноземам) та людському здоров’ю, що несе видобуття сланцевого газу? Інші країни Європи строго відмовились від такої економічної перспективи, розуміючи, яку ж все ж таки шкоду це неминуче нанесе країні в інших аспектах.

 3. zars 07.02.2013 пише:

  Не знаю. Але й залежність від Кремля зростає…

  Думаю, що питання “загроз” гіперболізується. Тут теж рука Москви може бути.

 4. vrubli 07.02.2013 пише:

  zars, та при чому тут рука Москви, якщо видобуття сланцевого газу відбувається через вмонтовування в ґрунт труб, закачування хімічного газу, який саме і сприяє наступному надходженню газу по трубах. Річ в тім, що хімія залишається в землі, поступово наповнюючи ґрунт і водоймища… А це неминуче матиме вплив на всю навколишню територію, та і дивіденди з такого економічного кроку енергетичної політики отримає точно не населення, а відомо які “добродії”.

 5. zars 07.02.2013 пише:

  Ну я більше “за” видобування, ніж “проти”…

  Крім того США живе в основному на видобуванні власного сланцю. А травляться хімією більше в Макдональдсах 😉

 6. vrubli 07.02.2013 пише:

  zars, давайте не будемо прирівнювати територію США з Україною, яка відрізняється не лише розмірами, але й якостями…

 7. zars 07.02.2013 пише:

  Так сланцевий газ америкосам “Шелл” видобуває 8)

 8. Архіваріус 08.02.2013 пише:

  Напевно нічого страшнішого від спілки з москалями немає. Це ми відчули, коли москалі прийшли на нашу землю. Навіть тепер ми відчуваємо їх руку, яка готова тебе безжально задушити.

 9. Tiger 15.02.2013 пише:

  Архіваріус, дійсно. Можна реалізовувати всі варіанти, окрім догодяйства кацапам. Бо це вже дістало (я би сказав і по іншому!).

  👿 👿 👿 👿 👿

  vrubli, це вже не так важливо, як енергетична незалежність України. Кацап нам не брат і не товариш! Нема чого їм служити! Служать тільки раби, а ми – вільний народ!
  👿 👿 👿 👿 👿

 10. vrubli 15.02.2013 пише:

  Tiger, о так, шановні це не так важливо гробити здоров’я українських громадян і винищувати інші природні ресурси!
  Мені смішно з переконань, що якщо газ видобуватиметься тут, то його ціни будуть менші, а українці заживуть як в Бога за пазухою.
  Все прибере до рук олігархія України і Шелл, а народ натомість матиме лиш проблеми зі здоров’ям і звання “вільний народ”.
  Їй-Богу, і смішно, і грішно, бо раби самі собі.

 11. Tiger 15.02.2013 пише:

  vrubli, лиш би гроші в кацапстан не йшли. Дістали вже ці “угоди” з ним. 👿

 12. Tiger 15.02.2013 пише:

  Вельмишановне панство! Відмовтеся від УСЬОГО російського. Не купуйте “Жигулі”, не використовуйте такі сервіси, як “Вконтакте”, “Однокласники” і т.п… Я поясню чому. Якщо ви купуєте ВАЗ, гроші йдуть в росію. Якщо ви сидите по 100500 годин “В Контакте”, дивитесь кацапські передачі, ви дурієте в “російську сторону”. Там пропагується аморальний спосіб життя і російський шовінізм. Відмовимося разом від цього лайна і будем жити краще! Набагато краще!І головне – будьмо справжніми українцями-патріотами!!!

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*