Маємо клопоти з економікою у країні. А можливо потрібно формулювати так: чому ж ми маємо клопоти з економікою країни? Справді, основна маса людей вставши зранку йде кудись працювати. Ну дуже вже мало громадян нашої держави тупо сидять дома і не ходять до праці. Праця різна – офіційна (оподаткована), неофіційна (неоподаткована), але вона є.
Офіційна статистика про безробіття є далеко неправдивою. Бо клеймо „тимчасово не працює” часто не відповідає реаліям: західники часто за кордоном (і заробляють за нашими мірками не зле), східняки у підпільних „копанках” (заробляють менше, але сім’ї якось прогодовуються). Купа людей створює національний продукт (або підтримує економіку приватними вливаннями з-за кордону), а криза поглиблюється і поглиблюється.
Зрозуміло, що з точки зору класичних економічних наукових підходів про розвиток макро-, мікроекономіки, інфляційних процесів та проблем бюджетного дефіциту урядовці України завжди знаходять відмазку про те, чому країна бідна. При чому саме «країна» бідна, а не влада, що є в цій країні. Громадяни – це країна. Влада – щось таке незрозуміле в Україні, але бабла жере аж занадто.
У пресі є дуже багато економічної аналітики про клопоти нашої економіки. Є дуже розумні і сміливі писані речі і факти використання коштів платників податків. Не вдаючись до глибокого аналізу вивчення кожної статті про певні напрямки господарської діяльності урядовців, спробую навести тільки заголовки досліджень:
- Дефіцит зовнішньої торгівлі склав майже 16 мільйонів;
- Приріст іноземних інвестицій в Україну зменшився майже на 11%;
- Збитки української економіки через ДТП зростуть на 15%;
- У Азарова зникло 2,4 мільярда на міст через Дніпро;
- Оздоровлення депутатів обійдеться майже в 17 мільйонів;
- Депутатська лікарня витратить на компослуги більше 20 мільйонів;
- На тепло і світло для топ-чиновників викинули 119 мільйонів;
- Уряд схвалив бюджет Пенсійного фонду з дефіцитом у 22 мільярди;
- Виробництво автомобілів впало майже на 80%;
- На ринку нафтопродуктів більше 50% контрабанди – глава комітету ВР;
- Держінвестиції в інфраструктуру виявилися неефективними – експерти;
- Азарову й Арбузову замовили 17 чартерів, кожен – за мільйон;
- Міліція придбала черговий Mitsubishi за чверть мільйона;
- Парламент за рік спалить світла більш, ніж на 6 мільйонів…
Це тільки найбільш „яскраві” теми з економіки, що піднімалися виданнями у лютому 2013 року. Коли звести до купи усі навіть названі вище мільйони-мільярди, то починається чітке усвідомлення, чому в нас біда.
Біда – бо при владі далеко не ідіоти і нездари, а хитрі і наглі керівники, що дорвалися до влади для обкрадання людей праці.
Ой, горе нам від тих „інтелектуалів” від злодійства. При чому, тиряють відкрито, на рівному місці і ніхто їх не карає… Джентльмени удачі!
Автор статті: zars.
У нас нічого не зміниться, поки не зміниться менталітет суспільства. Зараз хто б не прийшов до влади, тягнув би гроші з державної казни до останньої копійки. Можливо я й не правий :rolleyes:.
Ясно одне: з цим, однозначно, щось потрібно робити.