Геотекстиль – це свого роду геосинтетичний матеріал, який за останні п’ятнадцять років стає щораз популярнішим. Своєму успіху у більш ніж восьмидесяти застосуваннях матеріал значною мірою зобов’язаний своїй стійкості до біологічного розкладу. Геотекстиль справді є текстилем, проте не в традиційному розумінні цього слова, адже він не є природним матеріалом, таким як бавовна, шерсть або шовк.
Геотекстиль – це синтетичні волокна, з яких можна зробити гнучку, пористу, неткану тканину. Геотекстиль зазвичай використовується для поліпшення ґрунтів, на яких будуються дороги, набережні, трубопроводи та земляні утримуючі конструкції.
Існує кілька видів геотекстильного матеріалу, включаючи тканини з відкритою сіткою, трикотажною основою та нетканий текстиль. З характеристиками різних найменувань геотекстилю можна ознайомитись тут: https://termoplast.com.ua/cats/geotekstil/.
Різні геотекстильні матеріали використовуються для різних цілей, оскільки вони в різній мірі пропускають потоки води. Через цю властивість його можна застосовувати принаймні п’ятьма різними способами:
- Розмежування. Геотекстиль запобігає змішуванню двох шарів ґрунту з різними розмірами частинок і утримує вологу у верхньому шарі ґрунту.
- Дренаж. Геотекстиль ефективно збирає зайву воду, таку як дощова вода або надлишки води із ґрунту і випаровує її.
- Фільтрація. Геотекстиль є ідеальним для зворотної фільтрації в ґрунті, що прилягає до геотекстилю. У всіх ґрунтах вода дозволяє переміщати дрібні частинки. Частина цих частинок буде зупинена на вході до фільтра; деякі будуть зупинені в самому фільтрі, а решта перейде в каналізацію. Складна голконепропробивна структура геотекстилю дозволяє утримувати дрібні частинки без зменшення проникності стоку.
- Підкріплення. Важкий геотекстиль можна використовувати для зміцнення земляних конструкцій за допомогою заливних матеріалів. Завдяки високому коефіцієнту тертя ґрунтової тканини та високій міцності на розрив, геотекстиль є ідеальним рішенням для армування.
- Захист. Геотекстиль є ідеальним захистом від ерозії набережних земель під дією хвиль і штормів. Шар геотекстилю можна розмістити так, щоб запобігти вимиванню піску. Його можна використовувати для пляжу на скелі або як матрацні конструкції.
Про практичний досвід застосування геотекстилю можна прочитати у статті на сайті.
Автор статті: Старий пес.
Написати коментар