Алергія — поширена причина суттєвого погіршення якості життя. Вона може виникнути у будь-якому віці. Це занадто активна ворожа реакція імунної системи на різноманітні подразники, які у більшості випадків не становлять небезпеки для людини: від пилку рослин до їжі і ліків.
Вилікувати алергію раз і назавжди наразі неможливо. Але існує ціла низка методів симптоматичного лікування та препаратів від алергії, які ефективно позбавляють від її проявів різного ступеню: від легких до найнебезпечніших, таких як анафілактичний шок.Базові факти про лікування алергічної реакції:
- більшість незначних симптомів алергії можна вилікувати за допомогою антигістамінних препаратів, кортикостероїдів або протинабрякових засобів;
- для лікування симптомів алергії, пов’язаних із закладеністю носа, можна використовувати сольові краплі і спреї для носа;
- кортикостероїдні мазі ефективні при алергічних шкірних висипаннях;
- імунотерапія є довгостроковим рішенням для лікування хронічних симптомів алергії;
- анафілаксія – це екстрений стан, який потребує невідкладної допомоги, оскільки може призвести до летальних наслідків.
Більшість алергічних реакцій легкого та середнього ступеня тяжкості піддаються лікуванню доступними безрецептурними ліками. Зазвичай для полегшення симптомів використовуються наступні препарати.
Антигістамінні препарати
Підходять для лікування симптомів більшості незначних алергічних реакцій. Вони знижують синтез гістаміну, що, в свою чергу, зменшує всі симптоми, включаючи чхання, сльозотечу та шкірні реакції.
Вони випускаються в кількох формах, призначених для різних способів використання:
- таблетки для перорального прийому;
- розчинні таблетки;
- назальні спреї;
- рідини;
- очні краплі;
Антигістаміни можна приймати не лише для лікування, а й для профілактики алергії. Вагітним жінкам або людям з захворюваннями печінки слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж починати лікування.
Назальні деконгестанти
Ці засоби ефективно усувають закладеність та набряк, викликані алергією.
Проте, щодо їх використання є обмеження: не слід користуватися деконгестантами більш ніж 72 години, щоб не виникло звикання.
Протизапальні препарати
Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) використовуються для тимчасового зниження больового синдрому, набряків і спазмів, спричинених контактом з алергеном.
Сольові розчини для промивання носових пазух
Такі засоби призначені для зменшення набряку і полегшення дихання.
Лікування алергічного дерматиту
Для алергічних реакцій, які викликають шкірні симптоми, є додаткові варіанти лікування:
- місцеві кортикостероїдні креми або таблетки, які зменшують запалення і свербіж;
- пом’якшувальні креми із заспокійливими інгредієнтами на кшталт каламіну можуть полегшити стан при шкірних реакціях;
- ліки від укусів.
Варіанти лікування хронічної або важкої алергії
- Імунотерапія або щеплення від алергії. Цей метод може бути ефективним на 90-98 відсотків щодо зменшення алергічних реакцій на укуси комах.
- Рецептурні ліки від астми, такі як бронходилататори та інгаляційні кортикостероїди.
- Пероральний прийом кромолін-натрію.
У будь-якому випадку перед початком лікування слід обов’язково відвідати лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Автор статті: inna.
Написати коментар