Останнім часом все частіше можна зустріти згадки про екологічний туризм (екотуризм), екотури, екологічні маршрути, зелений туризм тощо. Але чи усі знають, що означають ці терміни?
Очевидно, що туризм екологічний – це мандрівки природними територіями, місцями, де найменше “приклала” свою руку людина, а присутність цивілізації – мінімальна. Найчастіше – це природоохоронні території, такі як заповідники, заказники, національні паркти. Людина істота егоїстична – частіше бере, ніж віддає. Сприймає дари природи як належне, вторгається непроханим гостем та порушує її спокій.
Але, все-таки, є ще такі люди, для яких важливо оберігати природу, шанувати флору та фауну Землі. Ще у 80-х роках минулого сторіччя почала формуватися концепція екотуризму. Ідея була проста – організовувати і проводити мандрівки так, щоб туристи не шкодили навколишньому середовищу, а місцеві мешканці теж оберігали б природні атракції у своїх краях, щоб по максимуму зберегти їх, у тому числі і для майбутніх поколінь.
По суті, екотуризм – це пізнання і насолода навколишнім середовищем, але без дій, які завдають їй суттєвої шкоди. Якщо Ви виїхали на природу і не стали рубати дерева для вогнища, смітити посюди, розбивати пляшки, а перед від’їздом гарно прибрали за собою і за тими, хто не такий відповідальний, то Ви вже можете вважати себе екологічним туристом.
Екотури спрямовані не стільки на розваги, скільки на пізнання та захист природи, основний принцип таких подорожей – завдавати якнайменше шкоди екосистемі та намагатися хочь якось допомогти її охороні та відновленню.
Беручи до уваги дбайливе ставлення до природи, тому для проходження екотуриcти зазвичай використовують велосипеди, безмоторні човни або ж обирають піші маршрути. Їжу готують тільки з натуральних продуктів, а сміття збирають у мішки та після закінчення туру здають на утилізацію.
Автор статті: Jorgen.
Написати коментар