Може здатися, що металеві вироби не відрізняються індивідуальністю та крім вирішення суто технічних завдань не можуть запропонувати споживачеві більш нічого. Дійсно, навряд чи можна купити болти в естетичних цілях або з метою створення колекції. Але лише подумайте, що буде, якщо такий простий металевий виріб буде вилучений з технічного обігу? Номенклатура доступних машин та приладів буде скорочена в сотні разів, тому такий тип з’єднання заслуговує на відповідну повагу та популяризацію.
Для того, щоб ви зрозуміли, скільки цікавого містять в собі метвироби, компанія Дінмарк, що займається їх оптовим продажем, ознайомить вас з деякими фактами про болти та болтові з’єднання, що не залишать байдужим навіть далеку від техніки людину.
Відмінність болтів та гвинтів
Ці два види кріплення дуже схожі, але між ними є наступна різниця:
- Болти витримують великі навантаження на розтяг та поперечний зсув (злам), у той час як гвинти – лише на розтяг;
- Болти проходять деталь, що з’єднується, наскрізь, та закріплюються гайкою. Гвинти технічно можуть з’єднуватися з гайкою, але призначені для взаємодії с різьбленням в глухому отворі самої деталі;
- Болти розраховані на закручення важільним інструментом (ключем), тому мають 6-гранну головку, гвинти мають шліци під викрутку. Існують варіанти 6-граної головки з ключем, і за цією ознакою не можна однозначно віднести виріб до болтів або гвинтів. Чинні нормативні стандарти містять суперечки щодо цього.
Особливості болтових з’єднань
Болтові з’єднання унікальні через наступні обставини:
- Вони найміцніші за всі інші з’єднання, що можуть забезпечити уніфіковані металеві вироби. Не дарма за допомогою болтів здійснюється фундаментне кріплення потужних механізмів, що зазнають вібраційних і ударних навантажень;
- Міцність потребує особливого складу металу та технології його оброблення, тому при однаковій масі один болт коштує більше, ніж інші металеві вироби;
- Традиційна конструкція болта виглядає простою, втім, даний виріб за наших часів може бути й фантастично складним. Наприклад, існують болти з індикатором межі обертаючого моменту. У разі занадто сильного затягування болта він має червоний колір, а якщо затягування знаходиться в межах норми, індикатор залишається чорним. Розроблені й інші варіанти індикатора: коли болт надійно затягнутий, індикатор залишається червоним, коли з’єднання ослаблене – чорним. Це допомагає лише на погляд та швидко оцінити необхідність обслуговування відповідальних з’єднань та підвищити продуктивність праці персоналу.
Всі болти мають спеціалізоване призначення, в залежності від галузі застосування вони діляться на меблеві, дорожні, будівельні, транспортні (елеваторні), залізничні, лемішні (сільськогосподарські), машинобудівні і т.д. Щоб зробити вірний вибір болтів для вирішення конкретної задачі, про них потрібно знати більше, ніж про інші металеві вироби. На сайті https://dinmark.com.ua завжди знайдеться вичерпний асортимент болтів, а його адміністрація завжди надасть кваліфіковану пораду щодо вибору цього товару.
Автор статті: Старий пес.
Написати коментар