facebook

Велика гаївка у Дрогобичі

велика гаївка у Дрогобичі

Христос воскрес! Вчора Архіваріусу довелося побувати у місті Дрогобич на досить незвичайному дійстві – святі гаївки. А незвичайним воно було тим, що це була найбільша гаївка в цілій Україні.

І хоча Дрогобич вважається невеликим містом, але організатори цього дійства вирішили встановити рекорд України. За підрахунками організаторів, у самому танці взяли участь 5583 людей, хоча на святі було значно більше присутніх. І ця подія безперечно ввійде в історію міста.

гаївка у Дрогобичі

В гаївці брали участь люди різного віку – дорослі, діти, школярі, студенти та пенсіонери. Вони співали, танцювали, веселилися. Також у святі приймали участь фольклорні та естрадні ансамблі. Люди збиралися біля церков міста, а потім поступово прямували до майдану біля «Шпихліра». Важливою подією стало те, що о 17 годині всі учасники дійства взялися за руки і створили Велику Гаївку, довжина якої сягала декількох кілометрів. А завершилося свято концертом ансамблів «Кораллі», «Флірт» та «Los Colorados».

Тішить те, що дух гаївки об’єднав навколо себе таку велику кількість людей і показав всій Україні величну силу Великодня. Маємо надію, що відтепер Велика Гаївка стане традицією, яка з часом переросте у щорічний фестиваль.

На відео нижче можна переглянути деякі кадри із цього дійства:
 

коментарів - 9 може ще щось напишете?

 1. Andr1y 18.04.2012 пише:

  А що саме робили ці 5583 учасники? Так і ходили по колу під пісню “несе Галя воду”, як на весілю? Вибачне, але це ніякого стосунку до справжніх автентичних українських гаївок відношення не має.
  П.С. Претензії не до автора статті, а до організаторів.

 2. vrubli 18.04.2012 пише:

  У всякому випадку ці люди прагнули встановити якийсь рекорд, прийши і усі разом завзято веселились, а це куди краще, аніж проводити свята за столом з плящиною горілки.
  Молодці!
  💡

  Архіваріусе, а Ви брали участь у цьому дійстві? 🙂

 3. Андрій К. 18.04.2012 пише:

  І я там був. Було класно )))
  Добре що наша молодь долучається до такого.

 4. Микола 18.04.2012 пише:

  А що по вашому вони мали робити? Ворожити чи якісь ініціації ще робити? Водили хоровод, співали, також були ще різні цікаві заходи, виступи співаків, запускання ввечері повітряних кульок підпалених і різні розваги

 5. Jorgen 19.04.2012 пише:

  Микола, все дуже гарно зробили. Просто завжди знайдуться невдоволені, що б і як би ти не робив. А щодо недоліків – ну то без них не буває, тим більше перший раз. Так що молодці, дрогобичани!

 6. Архіваріус 19.04.2012 пише:

  vrubli, Так я був там. І мене порадувало те, що так багато молоді прийшло на це свято. Українські традиції починають потроху відроджуватися. А от Воробуса на тім дійстві не зустрів. 🙂

 7. Vorobus 19.04.2012 пише:

  Архіваріус, Воробус у Гаграх. 😛

 8. Архіваріус 19.04.2012 пише:

  Vorobus, Ну а міг би бути десь поруч з vrubli. :hello:

 9. vrubli 19.04.2012 пише:

  Архіваріус, Ви праві – це дійсно добре, що до таких заходів долучається молодь, це додає надії, що не все ще втрачено і традиції будуть жити 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*