Електронний квиток на Укрзалізниці

Електронний квиток

Любить Воробус поговорити на тему транспорту, а особливо люблю його покритикувати. Не подумайте, що я це роблю бо нема чим зайнятися, а просто хочу щоб у нас було все цивілізовано як європейських країнах.

Про що будемо говорити сьогодні? Відповідаю, про Укрзалізницю, а саме про електронні квитки на потяги внутрішнього сполучення.

Чомусь так вже склалося від покоління до покоління, що до нас новинки приходять із великим запізненням. Мова йде, звісно, що про електронні квитки.

В Європі ця методика вже існує давно. Зайшов в інтернет, вибрав собі потяг, купив квиток, роздрукував або ж сказав код та й їдеш собі.

У нас же з цим тугувато і кожного разу треба їхати спеціально в касу вокзалу, стояти в черзі, купляти квиток, а потім знову вертатися додому, знову їхати і так далі.

Не простіше ж було би ввести електронний квиток за яким би людина, яка хоче їхати уникала би такого явища як каса.

Так, купити квиток зараз можна через інтернет, але все рівно вам треба стояти в черзі до каси, не дай Бог вам на очі ще будуть траплятися неадеквати й так далі.

Схоже, що таки Укрзалізниця дослухалася до думки своїх пасажирів і потрохи, але почала вводити електронні квитки у потягах.

От буквально кілька днів тому з’явилася новина, що у поїзді № 11/12 Київ-Сімферополь-Київ можна заходити у вагон за допомогою так званого електронного квитка.

Як це виглядає? Все просто, заходите в інтенерт, купляєте квиток за допомогою картки, роздруковуєте його собі вдома і потім просто показуєте його провіднику. Касу ви, звісно, що минаєте.

Цікавить лише питання, а що коли нема де роздрукувати квиток, чи можна просто сказати провіднику номер замовлення і вона впустить вас у вагон. Цієї інформації знайти не вдалося.

Також, за інформацією тієї ж залізниці вже незабаром посадка у вагон за допомогою електронного квитка з’явиться й у таких поїздах як: № 91/92 Київ - Львів, № 79/80 Київ - Дніпропетровськ, № 105/106 Київ - Одеса, № 63/64 Київ - Харків.

А до кінця року подібна функція має бути і на всіх поїздах.

Хвалю я рідко що, але якщо електронний квиток таки введуть, то це буде значним поштовхом для створення комфортного проїзду пасажирам.

От їдете ви в автобусі, бачите що на поїзд не встигаєте, а тут взяли зайшли через мобі в інтернет, купили квиток, прибігли у вагон і вже їдете. А так прийшлося би йти до каси, стояти чергу і не факт що би встигли.

Єдине що хочеться, щоб система електронного продажу квитків працювала на належному рівні.
Публікації по темі:

коментарів - 9 може ще щось напишете?

 1. Архіваріус 07.10.2013 пише:

  Бачиш, Воробусе, потроху але все ж входимо до європейської спільноти. Тільки москалі ніяк не хочуть позбутися такого явища як квиток. Бо тоді пропадає весь “навар”. А на ньому якраз і союз тримався. :mrgreen:

 2. PVS 11.10.2013 пише:

  але все рівно вам треба стояти в черзі до каси

  а що коли нема де роздрукувати квиток

  А це при бажанні дуже легко вирішується: термінал з принтером чеків, на якому можна набрати той-таки номер замовлення і він надрукує папірчик з відповідними реквізитами. Тут Архіваріус совдепію згадав – позгадуємо далі: тоді квитки були такі маленькі, що їм мало що бракувало аби влізтися в сірникову коробку. Зараз, звичайно, вимоги трохи не ті: прізвище має бути, ще купа всякої інфи, але це все цілком влазиться на звичайному чеку. Зрештою квитки на електричку вже так і виглядають – трошки додати інфи і міг би бути квиток на поїзд.
  Мінус: чеки швидко зношуються і якщо відразу друкувати ще і зворотній квиток (чи пересадочний), то він може стати нечитабельним. Але якщо такими терміналами обладнати всі станції, то проблема зникає. Ціна такого термінала за приблизними прикидками 7000грн (це я збір запчастин в один корпус оцінив в 1500), а якщо монітор не сенсорний, то взагалі 5000.

 3. Stakeholder 11.10.2013 пише:

  PVS, а можна не ї…ти собі голову і зробити нормальну систему з продажу квитків? коли все що потрібно буде провіднику це унікальний код квитка, який видасть клієнту система при купівлі його в неті, і вишле при бажанні йому безкоштвну смс з цію інформацією, яке він і покаже контролеру в поїзді? Тоді можна буде обійтись без всієї цією макулатури, яку треба друкувати, десь зберігати, боятись загубити і т.ін.

 4. PVS 11.10.2013 пише:

  Stakeholder пише:
  все що потрібно буде провіднику це унікальний код квитка, який видасть клієнту система при купівлі його в неті, і вишле при бажанні йому безкоштвну смс з цію інформацією, яке він і покаже контролеру в поїзді?

  Замість двох-трьох стаціонарних терміналів на великих станціях і одного на малих ти пропонуєш забезпечити мобільними терміналами всіх провідників? Браво! Швидкість посадки в поїзд буде просто убойна: замість за секунду подивитися на готову інформацію і впустити пасажира провідник буде переписувати код з мобільника пасажира в свій девайс щоб перевірити є такий чи нема. Бравіссімо! Додаємо до купи мобільних терміналів Wi-Fi покриття на всю довжину поїзда, причому дорожезними зовнішніми точками доступу, які повинні працювати і в спеку і в холод і отримуємо що? Супердороге рішення, яке ще й уповільнює роботу.

 5. Stakeholder 11.10.2013 пише:

  PVS, для чого перевіряти все на вході?)) квитки будуть перевірятись на місцях коли вже поїзд рушить, а покриття можна використовувати те ж саме що використовує твій мобільний телефон.

 6. PVS 13.10.2013 пише:

  Stakeholder, Якщо перевіряти коли поїзд рушить, то “зайців” доведеться висаджувати на наступній зупинці. Прикинь скільки народу почне їздити абсолютно безплатно: зупинку одним поїздом, зупинку другим.

 7. Stakeholder 13.10.2013 пише:

  PVS, при виявленні зайця з нього буде здиратися штраф+вартість квитка)

 8. PVS 14.10.2013 пише:

  Stakeholder, бугога!!!
  Пропоную задачку з математики: група студентів(20 чоловік) без квитків заходить в Київський експрес (9 вагонів = 9 провідників+начальник поїзда) і відправляється з Львівського вокзалу. Яким повинен бути мінімальний розмір штрафу, щоб сума оплачена затриманими зайцями зрівнялася з вартістю яку мала б оплатити вся група?
  Якою буде ця сума, якщо зайде цілий потік (120 чоловік)?
  Чи вдасться отримати працівникам залізниці бодай одну гривню, якщо зайде не студент, а бабуля «божий одуванчик»?

 9. Stakeholder 14.10.2013 пише:

  PVS, не набридло ще вигадувати різні абсурдні ситуації?)) я ж тобі не байки розповідаю, а про систему якою сам вже користуюсь не один рік), я не кажу шо вона ідеальна чи єдино-правильна, але як на мене набагато адекватніша від наведених вище варіантів.

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

 1. Нововведення на Укрзалізниці

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*