Проблема залучення сучасної молоді до читання книжок була вже давно. А на сучасному етапі вона взагалі перейшла всі межі.
Маю одного знайомого, який працює у книгарні. Якось зустрівся з ним і поговорили на цю тему. Я спитався скільки маєте відвідувачів і чи купляють на даному етапі книжки. Знайомий відповів досить прямо:Панти відвідувачів. Сучасна проза досить неякісна, а іноземну перекладати немає спеціалістів і грошей… Тож тре купувати права на переклад і т.д…. А взагалі всі тупо сидять вконтакті… А як приходять, хіба за контурними картами і за готовими відповідями до завдань.
Отакі от пироги. Ще як я вчився, то вже у той час молодь мало читала книжки. У школі ще куди не пішло – мусили, бо здавали екзамени і вірші, особливо у старших класах. Та і інтернет ще не був такий розповсюджений. У той час його тільки запроваджували.
А тепер хто там хоче читати книжку. Більша половина має інтернет, а там є все. Бібліотеки пустують, а скільки у них безцінних фондів. Я за всіх не говорю, але мало людей ходять у бібліотеки, переважно ті, що не мають можливості вийти в інтернет.
А ще вагомою причиною не читання книг є те, що молодь взагалі не хоче вчитися, не хоче розвиватися. Діти підліткового віку вже “шпіляють” Сталкери, Кантру, ФіФУ, сидять в інтернеті тощо. Навіщо їм ті книжки. А як підростають, то взагалі не хочуть нічого чути крім дискотек і комп’ютерів.
Я розумію, що і на дискотеки треба ходити, і “шпіляти”, але молодь тим самим гальмує свій розвиток. Почитавши книгу ти береш звідти якісь фрази, цитуєш класиків, взагалі морально розвиваєшся.
Але не все так погано, як здається просто батькам вчителям потрібно якщо не заставляти, то хоча би намагатися привертати молодь до книжок ще з раннього віку, бо потім вже не допоможе.
І ще одною проблемою читання книжок є їх нестача. Видавництва банкрутують. А чому? Бо ніхто не купляє книжок. Всі із інтернету качають.
Отож, задумайтеся над цим чи варто читати книжки? Це стосується не тільки молоді, а і старших людей.
Автор статті: Vorobus.
Освіта в різні часи має різну форму. Зараз існує інтернет, хто грає у ігри, а хто читає і ніхто не рахує скільки літер читає і наскільки літери в словах складаються у розумні речення.
може, це захисна реакція людини на щосекундне помноження інформації?
Ех, вниз котимось….
О ні . пане Маестро , я би сказав не те що “котимося”, а просто таки “стрімко тарахнулися” в прірву “незнання та неуцтва” 🙁
Мені завжди здавалось читання книжок нудним заняттям! Не міг я сидіти вдома і читати, коли є багато інших зайнять набагато цікавіших) Ну це я загалом тільки про себе) Мені книги нафіг не потрібні))))
Цікава в тебе позиція
Я обожнюю читати книжки, і хоч і люблю посидіти в інеті, але хобі читати – не покину!
Що правда, то правда!!! Молодь зараз мало читає:( Але чи не задумувалися ви, чому це так? А тому, що молодь хоче читати сучасну літературу, їм вдосталь класики в школі, в універах!!! Вони хочуть читати про себе, про таких енергійних, цікавих, але й не вихованих! Вони хочуть порівнати своє життя і життя молоді з книги!
Читання гарної книжки дає людині, яка вміє мислити невимовну насолоду, яку неможливо ні з чим порівняти. Сам процес читання дає розвиток процесу логічного мислення.
НАХ** КНИГИ ПОШЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Дякуєм, Тимур, за наочний приклад.
Ось, ми бачимо весь словарний запас людей, які не прочитали жодної книжки.
Звідки дич азіатська може знати, що таке книжка.
Только бараны не знают зачем нужны книги. 😀
О! Не всі азіяти не знають, що таке книжка. russo turisto, тобі які більше імпонують: з мякими сторінками, чи твердими глянцовими?
Мне больше всего нравятся книги у которых на страницах напечатаны буквы, которые складываются в слова и несут с собой интересную информацию. А тебе, zars, наверное нравятся книги с разноцветными картинками.