Різдво Різдво. Хто ж не любить цього свята. Це і колядки, і кутя, і вертепи, і гості. Але, жодне Різдво напевно не обходиться без пампухів. Але, сьогодні Воробус перетворюється на шеф-кухаря і попробує розібратися із ними. Як їх пекти?
Традиційно вже стало звичкою, що у Львові на Різдвяні свята відбувається свято Пампуха. Люди будуть показувати хто як вміє пекти пампухи, а інші будуть куштувати їх. Але, куштувати других людей, то просто, а от самому зробити – ото вже інше діло.
Напевно не одна людина бачила як печуть пампухи. Пам’ятаю ще малим бачив як рідні печуть їх. Бувало напечуть повну миску, а я тихенько підберуся і “свисну” пару штук. Ну, що зробиш – смачні ж.
Перед тим як пекти пампухи потрібно замісити тісто. А для цього пропоную використовувати наступний рецепт:
0.5 л молока
100 г масла
2 цілих яєць
5 жовтків
150 г цукру
100 г дріжджів
сіль
1 кг муки
За рецептом замісити тісто і поставити в тепле місце, щоб підійшло. Коли на тісті з’являться тріщини, перемістити, ще раз дати тісту підійти, а тоді частину його викласти на посипану борошном дошку, розкачати корж завтовшки з палець і склянкою позначити кола до половини коржа.
У центр кожного кола покласти начинку, накрити другою половиною коржа і склянкою вирізати пампушечки. Покласти їх на посипану борошном дошку, прикрити марлею і поставити в тепле місце, щоб підійшли.
Звертаю увагу, що начинка може бути різною. Це може бути мак, вареня, ягоди тощо.
Коли вже готові до смаження, то наливаємо у посуд олії і ставимо на вогонь. Жиру для смаження треба стільки, щоб пампушки плавали у ньому.
Для проби можна кинути шматочок тіста. Якщо воно спливе і почне рум’янитися – жир гарячий, і пампухи можна смажити. Пампушки слід класти у жир верхом донизу, злегка притискуючи, щоб вийшло повітря. Посуду не забувати накривати.
Коли вже низ пампуха зарум’янився, то його слід обережно перевернути виделкою або ножиком і посуд більше не накривати.
Дуже важливо, що пампухи треба смажити на невеликому вогні, щоб пампушки у середині не були сирі. Спечені пампушки бажано посипати пудрою, щоб смачніші були.
Черстві пампушки можна відсвіжити. Для цього треба завинути їх у папір і поставити на кілька хвилин у гарячу духовку.
Ще раджу під час приготування пампухів зробити три “щасливих пампушка”. Це означає, що добавити не традиційну начинку, а наприклад горіх чи монету. Якщо під час їжі він Вам попадеться, то Вам буде фартити цілий рік. Але, вважайте не зламайте зуб об монету. 🙂
Веселих свят і смачного!!!
Автор статті: Vorobus.
Файні пампухи вийдуть.
ПиСи: а ще замість монетки можна покласти вибитий зуб старий, на щастя щоб більше в новому році не вибивали 😀
З процесом приготування пампухів наш Воробус трохи шкутильгає, трохи пам’ять підводить, але можливо з часом навчиться. Треба трохи підучитися у кондитерів зі стажем. Але перший крок зроблено і з Воробуса в майбутньому будуть люди.
Свиснути набагато легше. А взагалі пампухи дуже смачна штука.
Егеш,чекаємо аж рік, щоб поласувати ними 🙂
Я люблю пампухи 🙂 А коли “убітий” можу схавати майже ж кастрюлю цих пріколів, так легенько запиваючи гарячим чаєм 🙂 лЄпота 🙂