Печемо пампухи

Пампухи

Різдво Різдво. Хто ж не любить цього свята. Це і колядки, і кутя, і вертепи, і гості. Але, жодне Різдво напевно не обходиться без пампухів. Але, сьогодні Воробус перетворюється на шеф-кухаря і попробує розібратися із ними. Як їх пекти?

Традиційно вже стало звичкою, що у Львові на Різдвяні свята відбувається свято Пампуха. Люди будуть показувати хто як вміє пекти пампухи, а інші будуть куштувати їх. Але, куштувати других людей, то просто, а от самому зробити – ото вже інше діло.

Напевно не одна людина бачила як печуть пампухи. Пам’ятаю ще малим бачив як рідні печуть їх. Бувало напечуть повну миску, а я тихенько підберуся і “свисну” пару штук. Ну, що зробиш – смачні ж.

Перед тим як пекти пампухи потрібно замісити тісто. А для цього пропоную використовувати наступний рецепт:

0.5 л молока
100 г масла
2 цілих яєць
5 жовтків
150 г цукру
100 г дріжджів
сіль
1 кг муки

За рецептом замісити тісто і поставити в тепле місце, щоб підійшло. Коли на тісті з’являться тріщини, перемістити, ще раз дати тісту підійти, а тоді частину його викласти на посипану борошном дошку, розкачати корж завтовшки з палець і склянкою позначити кола до половини коржа.

У центр кожного кола покласти начинку, накрити другою половиною коржа і склянкою вирізати пампушечки. Покласти їх на посипану борошном дошку, прикрити марлею і поставити в тепле місце, щоб підійшли.

Звертаю увагу, що начинка може бути різною. Це може бути мак, вареня, ягоди тощо.

Коли вже готові до смаження, то наливаємо у посуд олії і ставимо на вогонь. Жиру для смаження треба стільки, щоб пампушки плавали у ньому.

Для проби можна кинути шматочок тіста. Якщо воно спливе і почне рум’янитися – жир гарячий, і пампухи можна смажити. Пампушки слід класти у жир верхом донизу, злегка притискуючи, щоб вийшло повітря. Посуду не забувати накривати.

Коли вже низ пампуха зарум’янився, то його слід обережно перевернути виделкою або ножиком і посуд більше не накривати.

Дуже важливо, що пампухи треба смажити на невеликому вогні, щоб пампушки у середині не були сирі. Спечені пампушки бажано посипати пудрою, щоб смачніші були.

Черстві пампушки можна відсвіжити. Для цього треба завинути їх у папір і поставити на кілька хвилин у гарячу духовку.

Ще раджу під час приготування пампухів зробити три “щасливих пампушка”. Це означає, що добавити не традиційну начинку, а наприклад горіх чи монету. Якщо під час їжі він Вам попадеться, то Вам буде фартити цілий рік. Але, вважайте не зламайте зуб об монету. 🙂

Веселих свят і смачного!!!Також раджу прочитати:

коментарів - 4 може ще щось напишете?

 1. bankiduki 05.01.2010 пише:

  Файні пампухи вийдуть.
  ПиСи: а ще замість монетки можна покласти вибитий зуб старий, на щастя щоб більше в новому році не вибивали 😀

 2. Архіваріус 05.01.2010 пише:

  З процесом приготування пампухів наш Воробус трохи шкутильгає, трохи пам’ять підводить, але можливо з часом навчиться. Треба трохи підучитися у кондитерів зі стажем. Але перший крок зроблено і з Воробуса в майбутньому будуть люди.
  Свиснути набагато легше. А взагалі пампухи дуже смачна штука.

 3. bankiduki 06.01.2010 пише:

  Егеш,чекаємо аж рік, щоб поласувати ними 🙂

 4. Notorious BIG 06.01.2010 пише:

  Я люблю пампухи 🙂 А коли “убітий” можу схавати майже ж кастрюлю цих пріколів, так легенько запиваючи гарячим чаєм 🙂 лЄпота 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*