Що буде на Різдвяні свята у Львові

Різдво у Львові

Ось і дочекалися. Наступають різдвяні свята. У цей час люди відпочивають, а отже мають весело проводити час. Адже Різдво завжди асоціюється із колядами, вертепом, гостями тощо. Люди масово виїжджають на рідні села або ж у гості. Там звичайно веселіше, але ж що робити людям хто залишається у місті?

Кожного року у нашому місті проходить своя програма святкувань. Отже, якою ж буде цьогорічна програма святкувань у Львові?

Львів завжди відрізнявся прихильністю до традиційної української культури. Різдвяні свята тут проходять по-особливому. Скажіть, що приємно коли ідеш вулицями міста і чути коляду. Навіть у маршрутках їдучи, можна почути як колядують. Правда зараз це вже відходить, але таке дійство ще можна побачити.

В центральній частині міста можна зустріти вертеп. Ну, і традиційно на проспекті Свободи кожного року є дідух і шопка на площі Ринок.

Їх традиційно встановлять у переддень Різдва на Святу вечерю. А програма Різдвяних святкувань виглядає наступним чином:

6 січня
13.00 – пл. Ринок - урочисте відкриття Різдвяної шопки
13.00 – площа перед Львівським оперним театром - встановлення Різдвяного Дідуха,
Пластунський проект «Різдвяна свічечка» - колядки, вертепи, забави біля Домініканського собору

7 січня
13.00 - Шевченківський гай - фестиваль «Спалах Різдвяної звізди»
15.00 – пр. Свободи (біля пам’ятника Т. Шевченку). Різдвяне привітання міського голови. Виступ хорових колективів Львова.
17.00 – пр. Свободи (майдан біля Опери). Концерт фольклорних колективів, молодіжних вертепів та естрадних виконавців.

7–8 січня
Шевченківський гай - виступи дитячих вертепів на майдані перед церквою з с. Кривки.

7–21 січня
Шевченківський гай - виставка різдвяної атрибутики “Різдвяна феєрія”.

7-31 січня
Храм Пресвятої Євхаристії, пл. Музейна - ХІ Різдвяний фестиваль «Велика коляда»

8 січня
15.00 – Площа Ринок. Проведення концерту-конкурсу вертепів молодіжних організацій Львівщини.
15.00 – Великий Різдвяний парад. Особливістю цього дійства буде участь у ньому понад триста учасників – звіздарі, ляльки у чотири метри заввишки, представники громадських організацій та близько двадцяти різних вертепів. Парад пройде від Оперного театру до площі Ринок.

9 січня
17.00 — Будинок органної та камерної музики. Різдвяний концерт “Колядки народів світу”.

До 13 січня також проходитиме фестиваль снігових та льодових скульптур «Холод» на площі Ринок, у Стрийському парку та Шевченківському гаю.

А найважливішою подією для Львова мабуть буде третє «Свято Пампуха» та Святковий Різдвяний парад.

Цьогоріч Свято Пампуха буде тривати із 8 по 11 січня. Дійство буде відбуватися у внутрішньому дворику Ратуші. Першого та другого дня відбуватимуться різні конкурси та забави, а останнього – третього – відбудеться нагородження переможців. Цього року фестиваль відвідати мають Віктор Ющенко із сім'єю.

Також із 6 до 21 січня мешканці та гості міста матимуть змогу відвідати фестиваль «Різдво у Львові». Місто дійства - центр міста.

Ну, і не варто забувати про Різдвяний ярмарок. Він вже проходить і буде тривати до 21 січня.

Що ж, вибір за Вами. Головне, щоб після свят у Вас був позитивний настрій.

P.S. За словами чиновників на святкування Різдвяних свят у Львові виділено 100 тисяч гривень. Побачимо, чи вони себе виправдають.Також раджу прочитати:

коментарів - 4 може ще щось напишете?

 1. Архіваріус 04.01.2010 пише:

  Львів це серце української культури. Дякуючи Львову до цих пір ще живуть народні традициї.

 2. Narcus 04.01.2010 пише:

  Це справді так, як говорили одні люди у Львові Різдво і Великдень це святкування збережених традицій! Так навіть в Києві не святкують!!!

 3. bankiduki 05.01.2010 пише:

  Це і не дивно.Пишаюся що проживаю У Львові,адже Львів – Культурна столиця України – Основними підставами такого досягнення є понад 100 фестивалів у Львові щорічно, 60 музеїв, 100 храмів різних конфесій та велика зацікавленість Львовом з боку туристів. За останні два роки їх потік у місто збільшився на 40% і зараз становить понад 1 мільйон осіб щорічно.До речі,відбулося опитування нещодавно,то майже кожен другий Українець бажав би відвідати Львів,Кожен 6 бував тут,і бажає щераз відвідати.Слава Україні.Львову Слава!

 4. Notorious BIG 06.01.2010 пише:

  Половина поїде по селам! А такі як я (ті в кого не має села) будуть ходити по гостях, відвідають центр міста, будуть святкувати, культурно віддихати, а на слідуючий день “лікуватися” від похмілля 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*