Ось і дочекалися. Наступають різдвяні свята. У цей час люди відпочивають, а отже мають весело проводити час. Адже Різдво завжди асоціюється із колядами, вертепом, гостями тощо. Люди масово виїжджають на рідні села або ж у гості. Там звичайно веселіше, але ж що робити людям хто залишається у місті?
Кожного року у нашому місті проходить своя програма святкувань. Отже, якою ж буде цьогорічна програма святкувань у Львові?
Львів завжди відрізнявся прихильністю до традиційної української культури. Різдвяні свята тут проходять по-особливому. Скажіть, що приємно коли ідеш вулицями міста і чути коляду. Навіть у маршрутках їдучи, можна почути як колядують. Правда зараз це вже відходить, але таке дійство ще можна побачити.
В центральній частині міста можна зустріти вертеп. Ну, і традиційно на проспекті Свободи кожного року є дідух і шопка на площі Ринок.
Їх традиційно встановлять у переддень Різдва на Святу вечерю. А програма Різдвяних святкувань виглядає наступним чином:
6 січня
13.00 – пл. Ринок - урочисте відкриття Різдвяної шопки
13.00 – площа перед Львівським оперним театром - встановлення Різдвяного Дідуха,
Пластунський проект «Різдвяна свічечка» - колядки, вертепи, забави біля Домініканського собору
7 січня
13.00 - Шевченківський гай - фестиваль «Спалах Різдвяної звізди»
15.00 – пр. Свободи (біля пам’ятника Т. Шевченку). Різдвяне привітання міського голови. Виступ хорових колективів Львова.
17.00 – пр. Свободи (майдан біля Опери). Концерт фольклорних колективів, молодіжних вертепів та естрадних виконавців.
7–8 січня
Шевченківський гай - виступи дитячих вертепів на майдані перед церквою з с. Кривки.
7–21 січня
Шевченківський гай - виставка різдвяної атрибутики “Різдвяна феєрія”.
7-31 січня
Храм Пресвятої Євхаристії, пл. Музейна - ХІ Різдвяний фестиваль «Велика коляда»
8 січня
15.00 – Площа Ринок. Проведення концерту-конкурсу вертепів молодіжних організацій Львівщини.
15.00 – Великий Різдвяний парад. Особливістю цього дійства буде участь у ньому понад триста учасників – звіздарі, ляльки у чотири метри заввишки, представники громадських організацій та близько двадцяти різних вертепів. Парад пройде від Оперного театру до площі Ринок.
9 січня
17.00 — Будинок органної та камерної музики. Різдвяний концерт “Колядки народів світу”.
До 13 січня також проходитиме фестиваль снігових та льодових скульптур «Холод» на площі Ринок, у Стрийському парку та Шевченківському гаю.
А найважливішою подією для Львова мабуть буде третє «Свято Пампуха» та Святковий Різдвяний парад.
Цьогоріч Свято Пампуха буде тривати із 8 по 11 січня. Дійство буде відбуватися у внутрішньому дворику Ратуші. Першого та другого дня відбуватимуться різні конкурси та забави, а останнього – третього – відбудеться нагородження переможців. Цього року фестиваль відвідати мають Віктор Ющенко із сім'єю.
Також із 6 до 21 січня мешканці та гості міста матимуть змогу відвідати фестиваль «Різдво у Львові». Місто дійства - центр міста.
Ну, і не варто забувати про Різдвяний ярмарок. Він вже проходить і буде тривати до 21 січня.
Що ж, вибір за Вами. Головне, щоб після свят у Вас був позитивний настрій.
P.S. За словами чиновників на святкування Різдвяних свят у Львові виділено 100 тисяч гривень. Побачимо, чи вони себе виправдають.
Львів це серце української культури. Дякуючи Львову до цих пір ще живуть народні традициї.
Це справді так, як говорили одні люди у Львові Різдво і Великдень це святкування збережених традицій! Так навіть в Києві не святкують!!!
Це і не дивно.Пишаюся що проживаю У Львові,адже Львів – Культурна столиця України – Основними підставами такого досягнення є понад 100 фестивалів у Львові щорічно, 60 музеїв, 100 храмів різних конфесій та велика зацікавленість Львовом з боку туристів. За останні два роки їх потік у місто збільшився на 40% і зараз становить понад 1 мільйон осіб щорічно.До речі,відбулося опитування нещодавно,то майже кожен другий Українець бажав би відвідати Львів,Кожен 6 бував тут,і бажає щераз відвідати.Слава Україні.Львову Слава!
Половина поїде по селам! А такі як я (ті в кого не має села) будуть ходити по гостях, відвідають центр міста, будуть святкувати, культурно віддихати, а на слідуючий день “лікуватися” від похмілля 🙂