Закінчуються студентські роки для цьогорічних студентів-пятикурсників. Попереду захист диплому і випускний. Останнє це саме легше, про нього поговоримо пізніше, а зараз про сам захист випускних робіт.
Як себе потрібно поводити на ньому, що потрібно знати, на чому варто акцентувати увагу.
Позаду важкий етап написання дипломної роботи, який мабуть з’їв Вам не одну нервову клітину. Так хотілося піти розважитися, десь погуляти, а тут треба сидіти і робити диплом.
В одній із попередніх статей по цій темі ми давали поради нашій героїні Олі, якій так неохота було робити диплом, а треба то.
Тепер дамо поради їй і решті випускників яких є ой як багато як захистити вашу роботу.
Напишеш, захистиш і можливо вже ніколи з тим зіштовхуватися не будете.
Випускна робота написана, залишилося перевірити помилки, роздрукувати і вперед – в палітурний цех підшивати. Це як кажуть дні прибутку цих організацій.
З початку відкриття і доти, поки цех не зачиняється Ви можете бачити повно студентів, які весь час поспішають. Та то таке, це не проблема. Добре дивіться чи гарно вам підшили роботу, чи всі сторінки на місці, чи правильно пронумеровані, щоб потім не довелося червоніти.
Коли випускна робота готова, її здають на кафедру і повертають Вам безпосередньо при самому захисті. Звичайно, що Ваша робота є у Вас на комп’ютері і є ще деякий час, щоб все добре почитати, вивчити і бути готовим до захисту.
Всі разом студенти не захищають свої роботи. За деякий час до часу ікс вивішують списки хто в який день має прийти. Існує думка, що краще записуватися на перші дні захисту – легше буде.
Нічого подібного. Тут все залежить від комісії і викладачів, що присутні при захисті.
Скажу так: «Полюбому знайдеться якийсь, яке би то слово підібрати культурне, «розумник», який захоче вас загрузити». Така вже натура в них. 🙁
Переважно це полюбляють робити завідувачі кафедр і представники інших ВУЗів. До цього потрібно бути готовим. Вони можуть Вам завдати таке за питаннячко, що….
Перед тим як захищатися Вам дають перелік запитань і Вашу дипломну. Ви маєте деякий час для підготовки, щоб відповісти на них.
Найбільш розповсюджено захист робіт відбувається за таким етапами:
Доповідь студента про зміст роботи;
Питання до автора;
Оголошення огляду наукового керівника або його виступ;
Відповіді студента на запитання осіб, присутніх на захисті;
Заключне слово студента;
Рішення комісії про оцінку роботи.
Вступне слово необхідно підготувати заздалегідь у формі виступу, в якому доцільно висвітлити такі важливі питання як:
обгрунтування актуальності теми дослідження;
мета;
завдання;
об’єкт;
предмет дослідження;
зміст роботи, її найбільш істотні і цікаві моменти.
У виступі мають міститися також відповіді на основні зауваження наукового керівника, а для дипломної роботи – і рецензента.
Доповідь студента не повинна перевищувати за часом 10-15 хвилин.
Для кращого сприйняття присутніми матеріалу бажано роздати таблиці, діаграми, графіки, намалювати їх на великому форматі або створити презентацію та продемонструвати її за допомогою ноутбука.
Під час захисту робіт не варто хвилюватися. Треба зробити так, що б не Ви боялися, а боявся скажімо завідучий кафедрою. 🙂
Чим впевненіше Ви почувається за трибуною, тим більш кращим буде Ваш виступ.
Бажаємо гарної здачі диплому нашій героїні Олі і всім випускникам хто буде захищати свої роботи.
Автор статті: Vorobus.
мда. шото мені стало страшнувато після такої статейки)))
Нe трeбa лякaтись) Вoрoбус тaк тexнiчнo з вумними тeрмiнaми цe виклaв, a нaспрaвдi прoстo прийдe пaру нуднувaтиx дядькiв якиx трeбa мaксимум xoч чимoсь зaцiкaвити, a мiнiмум нoрмaльнo вiдпoвiсти нa їxнi зaпитaння). Гoлoвнe як нa мeнe, тo дiйснo вiльнo сeбe пoвoдити, бути oзнaйoмлeним з рoбoтoю нa тoму рiвнi щoб мoжнa булo свoїми слoвaми пoяснити aбo чимoсь дoпoвнити кoжeн з ключoвиx рoздiлiв рoбoти. Te щo студeнт цю рoбoту зрoбив ужe гoвoрить прo тe щo вiн пoпрaцювaв, a зaвдaння кoмiсiї пeрeвiрити нaскiльки ця рoбoтa йoму пiшлa нa кoристь)
Воробусе, чого страшиш людей. Я не пам’ятаю такого випадку коли б хтось не захистив свою дипломну роботу. Коли тебе вже допустили до захисту вважай, що ти вже її захистив. Так що дипломанти готуйтеся до бенкету! 😀
“Полюбому знайдеться якийсь, яке би то слово підібрати культурне, «розумник», який захоче вас загрузити». Така вже натура в них”
Насмішили 🙂
Знаєте, відповім, як такий “розумник”, що вже от 5 років як приймає захисти дипломних та магістерських робіт – інколи страшно щось таке спитати у студента, щоби він боронь Боже не відповів. От і шукаєш, чого би таке запитати (бо додаткові питання обов’язкові), щоби принаймні щось внятне прозвучало у відповідь.
Бо як правильно зауважив Архіваріус – ставити “2”-ки на захисті – то собі створювати проблему. Якщо і справді студент та його дипломна ніяка – ми просто не допускаємо до захисту.
Ну а у Вас, як у тому старому анекдоті – “-Ну скажіть хоч як мене звуть. – От валить, зараза, от валить” :)))
Урочисто обіцяю свій диплом вставити в рамочку і повісити в туалеті.
Так, те чому вчили тебе у вищому закладі, і на що твої батьки потратили гроші, варто того, щоб ти потиснувся і згадав про батьківську турботу. 😆
Мої батьки не тратили грошей на мій ВИШ, я зараз працюю і допомагаю їм грошима. Щиро жалію, що 5 років не міг цим займатись в повну силу, бо навчання тільки те і робило, що заважало мені.
Мені щиро жаль твоїх батьків, адже це вони заставляли тебе вчитися, а виявляється марно. Але я перший раз чую, що навчання заважає. Дивно. 😀
Mирoслaв, a ти зaрaз прaцюєш в тiй сфeрi нa яку вчився?
Воробусе, а на заставці Олічка. Признайся, тільки чесно. І диплом поміг їй зробити. Так? 😀
І тупий же ти Архіваріус! Та по тих щиро-добрих і вміру-хитрих очках зразу ж можна здогадатися, що це Олюся.
Зарсе, я пробачаю всі твої недолугі думки. Як казали моя бабця, що можна жадати від вола – кусень м’яса. 😀
Архіваріус, кусець м’яска кажеш та….???ну-ну,і доречі диплом я писала сама!!!
Так я тобі і повірив. А Воробус мовчить як партизан. Файний хлопець. 😀
Процедуру захисту автор описав вірно, хоча тривалість доповіді і що конткренто потрібно говорити потрібно уточняти у свого наукового керівника чи в конкрентій комісії по захисту, бо можуть бути “ньюанси”
Пригадуючи свій захист диплому, скажу – найкращою підказкою на захисті були плакати А0 формату, в яких фактично був розкритий зміст диплому і якщо щось під час захисту могло забутися, то маючи перед очима таку “шпору” не складає труднощів захистити диплом. І взагалі захист диплому – це можна сказати узагальнений підсумок всього періоду навчання, тобто оцінка на захисті не буде відрізнятися від середньої оцінки по дисциплінам на протязі періоду навчання.
Ньюанси поют романси. 😀
Оля хороша дівчинка і я впевнений що в неї все вийде і вона успішно здасть дипломну роботу.
Зато після захисту стане весело))))))
…і голяшка, напевно, апетитна…
…п*янко і млосно.
А за голяшкою ми постоїм… 😀
Воробусе! А сфоткай Олічку з великим декольте і в короткій спідничці, …або десь на морському пляжі.
…Літо ж…, а шо!
а більше ти нічого не міг придумати????
Вітаємо Олю із успішним захистом диплому.
Бачиш, Зарсе, ти про спіднички, а от Воробус ходив по коридору під час захисту і за olichk@ кулаки тримав. Напевно від неї нашому Воробусу щось таки перепало 😀
Як тільки що стало відомо із достовірних джерел, людина із ніком Закоханий успішно захистив диплом і став спеціалістом своєї справи.
Воробус приєднується до привітань і тепер чекаємо від Закоханого запрошення на весілля, бо вже пора. 🙂
Вітаю Закоханого ,бажаю шоб найшов файну роботу
А шо то за захист у кінці грудня?… Де то такі дипломи видають?
Закоханий здав на п’ятірку, ото пацан рулить. У політеху так здають.
Закоханий, вітаю з початком вільного від навчання життя! Бажаю перемогти по житті ще багато раз
дякую за привітання!!!!
Вітаю Закоханого з успішним захистом. Ряди працівників поповнилися ще одним висококваліфікованим спеціалістом. В переддень нового року бажаю йому у його задумах успіхів. Як кажуть марімани сім футів під кілем. 😀