Сьогодні на дворі 25 грудня, субота. У більшості країн світу відзначають велике свято – Різдво Христове або як у народі його звикли називати – Католицьке Різдво.
Дуже шкода, що за весь період часу церква так і не змогла зробити так, щоб усі народи світу змогли святкувати свято народження Ісуса Христа в один день. А то одні народи святкують сьогодні, інші сьомого січня.
Коли вже це завершиться? Залишу це питання риторичним.
Сьогодні ми поговоримо на таку тему як: «Традиції святкування католицького Різдва у різних країнах світу».
Отже, найперше що роблять люди за кордоном – це вітають своїх друзів, родичів, знайомих із знаменним святом. Син Божий народився, а отже потрібно послати привітальну відкритку. Якщо ви це не зробите, на вас можуть образитися.
За кордоном існує традиція що напередодні Різдва у будинку ставлять ялинку, згодом у будівлю з’їжджаються всі члени родини і під зелену красуню складають свої подарунки один одному.
Саме на Різдво родичі беруть подарунки, які адресовані саме їм. У багатьох народів світу Різдво – аналог нашого свята Миколая.
Тепер до Різдвяної вечері. На столі як завжди стоять різноманітні страви, це залежить від країни: фарширована індичка, різдвяний пудинг, торти, тістечка, муси, горіхи, родзинки, марципани.
Як де. Ось наведу кілька прикладів:
Англійці віддають перевагу ставити на стіл головне блюдо, яким являється запечена в духовці індичка під соусом з агрусу. Також ще це може бути різдвяний пудинг, якого обливають ромом і згодом підпалюють.
Французькі господині готують індичку запечену у білому вині.
Американці – індичку у журавлиному соусі.
Китайці готують фірмове блюдо під назвою «Імператорське». Це запечена качка по-пекінськи.
Однак не думайте, що тільки птицю їдять закордоном.
От скажімо у Австрії птицю не готують, а віддають перевагу суп-локшині, а на друге короп.
Голландці їдять кролика, м’ясо оленя або дичину.
Італійці Різдво святкують із рибою і морепродуктами. Вибагливі іспанці їдять підсмажене молочне порося, яке після приготування, запивають хересом.
Наші ж сусіди їдять кутю, тільки не смійтеся з макаронів.
Ось такі от традиції святкування цього великого свята під назвою – «Різдво Христове» у інших країнах.
Вітаємо всіх людей, хто сьогодні святкує Різдво із святом. Нехай Господь Бог вас оберігає і благополуччя завжди буде у вашій сім’ї.
Автор статті: Vorobus.
На рахунок дати святкування Різдва то це риторичне питання думаю навряд чи буде вирішене), бо ніхто вже над ним не париться. Справа в тому що в багатьох країнах живуть за Римським календарем, за яким Різдво святкують 25-го грудня, а на наших теренах свого часу обрали Григоріанський календар, в якому Різдво припадає на 7 січня, ці речі вже вкоренилися в суспільстві і ніхто вже їх міняти не буде). Доречі, подейкують що в Римському календарі є помилки і саме Григоріанський є правильним :-)) .
Помилки, не помилки, але здалобися це вято святкувати разом, а то виходить, що у когось тормоз. Ніби вже і цивілізованими стали, а у вірі згоди нема. Я думаю, що самим правильним є календар древніх Майя. 😀
Ага, може ше разом з євреями новий рік святкувати?), ато шо ми як тормози в 2010-му? зараз би були вже в 5771-му :laugh:
На рахунок коли ми маємо празнувати Різдво я не буду сильно категорична! А от на рахунок традицій то ми (а я бачила як святкують Європейці “добровільно-примусово” :no: ) святкуємо значно веселіше! :rotfl:
Свята це тільки верхівка дійства. Ну як це наприклад пояснити
http://kranovoy.andreykor.ru/news/poklonenie_moshham_komu_ehto_vygodno_slabonervnym_prosba_vozderzhites_ot_prosmotra/2010-07-27-381
з цим святом постійно асоціюється фільм “Один вдома” 1 та 2 частини 🙂
Вітаю всіх польських колег з їхніми святами!!! Смачної Вечері і гарного святкування!!!