Як я вже розповідав, нещодавно мені довелося здійснити зимовий похід в гори. Звісно, що туди краще ходити влітку, коли тепло, але є і такі відчайдухи, що тепла не чекають, а йдуть у зимову пору року. 🙂
У сьогоднішній статті ми поговоримо на таку тему як: «Що взяти з собою взимку в гори?»
Перед тим як лізти в гори завжди треба сісти і подумати, що вам взяти з собою. Хто би там що не говорив, що там фігня йти, швидко повернемося, не слухайте їх. Гори є гори. А тим більше зимою. Погода може підкачати і що тоді? Замерзати?
Отже, коли ви йдете зимою в гори з собою треба взяти:
1. Теплий одяг.
Сюди віднесемо зимову куртку з капішоном, штани, які не промокають, светр, рукавиці (можна і дві пари), шаль, грубі шкарпетки.
Якщо є можливість треба взяти запасну футболку чи гольф, щоб при нагоді можна було перевдягнутися.
2. Взуття.
В красовках в гори йти це самогубство. Якщо там буде сніг чи навіть піде дощ – вважайте ви пропали.
Найоптимальнішим взуттям для походу в гори взимку є гади, у яких можна і Еверест підкорити.
3. Їжа і вода.
Без неї нікуди, особливо без останньої. У горах вам може стати кепсько та і підкріпитися ніколи не зашкодить. Дуже добре при підкоренні вершини з собою брати шоколад, він прибавляє енергії.
4. Лікарські засоби.
Думаю не потрібно говорити для чого вони. Багато їх брати не потрібно, лише найнеобхідніші.
5. Лижні палки.
Їх я би теж радив взяти. Якщо буде багато снігу, то вони суттєво допоможуть вам підніматися.
6. Окуляри.
Не смійтеся, засмагати ви там не будете, а якщо буде сильне сонце за їх допомогою ви зможете захистити своє лице від опіків.
7. Сірники.
Їх беруть для розпалювання вогнища, яке можна запалити коли заблукаєте.
8. Якщо ви збираєтеся повернутися з гір на якусь базу, то намет не знадобиться, якщо ж навпаки – задумаєте ночувати в горах, то само собою потрібно намет, спальний мішок, можливо і надувний матрац чи шось на зразок нього, щоб не замерзнути.
9. Алкогольні напої.
Беруть за бажанням для зігріву і тому подібне.
10. Скотч.
Чому я залишив його на закуску? Люди, які йдуть зимою в гори використовують його не для того щоб комусь заліпити рот. Завдяки йому штани приліплюють до взуття і сніг не попадає вам усередину. Метод стародавній, але згодиться.
Приємної вам ходи в гори!!!
Автор статті: Vorobus.
українською правильно не красочки, а фарбочки 😀
ЗИМОЮ??? Та ну його…. Якщо все ж відважитеся – ніяких надувних матрасів і навіть каріматів – це зайва вага. Якщо у Вас достатньо теплий спальник, щоб витримати нічні холоди, то температура ґрунту Вас теж мало хвилює. Намет повинен бути справді хорошим і водонепроникним, бо як намокнете – Вам гаплик. І ще знадобиться невеличка лопатка, щоб прокопатися до ґрунту – не будете ж Ви кілки намета в сніг тикати (хоча Воробус – може 😀 )
та тре брати ящик водки і файну дєвку
І палатку з обігрівом – ато замерзниш 😀 !!!
дівка зігріє
Взагалі то в гори йдуть, а лазять гади та всяка погань. 😀
З усього перерахованого порадив би додати ще пару теплих шкарпеток, бажано теплих. Обов’язково тримати резервні шкарпетки у пластиковому пакеті, захищеному від проникання вологи.
А тобі ся світ не закрутит? 😀
Архіваріус, явно йому десь в іншому місьці крутить 😉
ти вгадала таки крутить 😆
ще одна важлива річ, взимку коли йде декілька чоловік – це Кемпінггаз!
Piligrimo, це лише на випадок ночівлі, а так – хорошого термоса, кількох плиток шоколаду і кількох бутербродів цілком досить. Тягати за собою зайвий вантаж не варто.
Прикольно тут у вас, скоро теж переїду до Львова