У світі існують речі, які практично не піддаються якомусь аналізу, в першу чергу це відноситься до старих речей. Вони просто існують.
Ось і сьогодні Архіваріус робив порядки у своєму робочому столі і у одній із шухляд натрапив на колоду старих пошарпаних гральних карт. І в мене чомусь виникнула думка – а що ми взагалі знаємо про гральні карти? Адже ми знайомі з ними з самого дитинства і мені здається, що немає такої людини, яка б не тримала в своїх руках карти.
Ніхто з людей на сьогоднішній день не може достовірно сказати звідки і коли з’явилися гральні карти. Дехто вважає, що карти як і шахмати зобов’язані своїм походженням Індії. Але знавці карточних ігор стверджують, що перші карти з’явилися у Китаї. І вони мали на це серйозні підстави, адже папір, а це є факт, був винайдений у Китаї. Самими першими картами рахуються кольорові китайські плитки, які датуються І століттям нашої ери, і які зберігаються в колекції Бостонського музею. Вважається, що вони якраз і послужили прообразами сучасних карт.
Самі перші карти художньо оформлені з’явилися в Індії. Колода складалася із 96 карт. В колоді було 8 мастей, а кожна масть мала по 12 карт. Кожна масть мала свого короля та візиря, а інші карти зображали різних вояків та пішаків з різною нумерацією.
На європейський континент карти прийшли за часів хрестових походів і досить швидко поширились по континенту. Вперше про них було згадано у 1379 році. В Європі батьківщиною карт називають Францію. В одній із провінцій з’явилася перша фабрична колода карт під назвою «шрот».
До нас карти прийшли скоріше всього з Німеччини або Польщі. Кажуть , що першими картярами були запорізькі козаки.
З картами велась також боротьба, у багатьох країнах приймалися антикарточні закони, але тим не менше нікому не вдавалося «задушити» цю всенародну культуру.
Як кожна гра карти викликають різні емоції у людей. Вони мають свої позитивні і негативні сторони. Так у людини, яка тримає колоду карт у своїх руках вони можуть викликати різні емоції.
Карти володіють магічною силою та здатністю передбачення майбутнього. За час свого існування було придумано безліч карточних ігор, які поширилися по цілій планеті. Я наприклад, дуже поважаю таку гру як преферанс, хоча не гребую і такою грою як «дурень».
Насамкінець мене цікавить, як ставляться читачі блогу Воробуса до гральних карт та які емоції вони викликають у них, які цікаві ігри вони знають? Можливо хтось розкаже якусь цікаву бувальщину пов’язану з картами.
Автор статті: Архіваріус.
“Карти володіють магічною силою та здатністю передбачення майбутнього”
який брєд
adekvat, це у тебе у голові немає порядку. 😀
І до чого це ти бовкнув?
adekvat, Я не бовкаю, а роблю висновки з твоїх коментарів, а вони тупі як сибірський валянок. 😀
Карти, які дійсно можуть передбачати майбутнє називають картами Таро. Таро – це окультна система гадання на картах, і з’явилась вона у середньовічній Европі десь у 14-му столітті. Гадання на картах Таро пов’язують з магією та окультизмом.
Пан П, то всьо фігня! розводілово на рівному місці!
во во
І рубати таку хрєнь в статті, а потім казати що коментатори які кажуть шо то брєд
може лише людина, яка жодним чином не відповідає за свої слова, і тупо рже в лице не маючи якихось аргументів.
(причому рже завжди – це вже якісь спазми лицьових нервів)
adekvat, Цікаво, а ти прикупляв колись два туза на мізері? 😀
я тисячку вже років 5 не грав
нема з ким
adekvat, Ти не відповів на моє запитання і я зрозумів, що ти не знаєш, що це за гра преферанс. 😀
гра для дам
adekvat, Я бачу, що у тебе дійсно щось не в порядку з головою. Дами грають у “Кінга”, а преферанс це гра для думаючих … 😀
Ольга Аросева, Татьяна Пельтцер и Валентина Токарская
adekvat, Це не говорить про те, що вони були дурними бабами…, ну а ти як вмієш грати хіба в тисячку, то йди десь під якийсь пивний бар і там зустрінеш своїх однодумців. 😀
Звичайно шо не говорить. Так само те, що хтось грає тисячку, не говорить що вони тупі мужики.
adekvat, Ну тисячка це гра на рівні вантажників. 😀
А ще казали що я хамлю. Я все сприймаю, і не відгризаю пальці якщо мені на щось вказують, як це робить Архіваріус
adekvat, Я тебе нічим не образив, бо тисячка це дійсно є грою вантажників, щоб ти знав це на майбутнє. А з правилами гри у преферанс, якщо ти маєш бажання, я тебе можу познайомити. 😀
А гольф гра шотландських пастухів і тільки?
Де гра зароджується, і де приживається це різні речі!
adekvat, Гольф піднявся на відповідний рівень, а тисячка залишилася на своїх початкових рубежах. Адже чомусь чемпіонату світу по тисячці не проводять. І цим все сказано. 😀
Пан П, Може би пан П щось написав би на сторінках блогу про карти Таро?
Ти шось занадто багато на себе береш. Ставиш клеймо на клеймі, без ніяких підстав. Не проводячи ніяких опитувань (я пропонував зробити на цьому блозі) рубати з плеча шо думаєш останнє діло.
А мій перший комент зводився до того що гадання на картах і на іншій херні то брєд, як факт, а не як історично складений обряд. Бо в історій то було, але то було ідіотизмом, і цей ідіотизм тепер відроджується.
Статті типу: отаке то зародилося тоді то, ним користувалися ті то і т.д. абсолютно не цікаві.
Цікавіше би було: ми спробували зробити таке, стільки то разів, і ніфіга воно не діє, або: круто – воно діє. – оце цікаво і об’єктивно.
adekvat, Ти дуже примітивно мислиш. 😀
Може і примітивно, зате об’єктивно, про цікаве і про необхідне.
Зараз на західному телебаченні пішла тенденція створювати програми, де все перевіряється на практиці. В нас же, залишився теж американський, але застарілий формат «шоу» та іншого подібного лайна. Цивілізовані країни вже давно пройшли цей етап «медіа еволюції».
Це я веду до того, що подібне можна не тільки транслювати, але й писати про таке.
adekvat, До об’єктивності так далеко, як до китайської границі на четвереньках. 😀
Ну давай поговоримо об’єктивно без спригувань з теми і особистих образ.
По темі статті, а вірніше з суперечливого твердження: «Карти володіють магічною силою»
adekvat, Це не суперечливим твердженням, просто ти ще не зустрівся зі справжніми провидцями. 😀
Провидці і гадалки на картах це різні речі. Маю на увазі справжні провидці.
А ті провидці, які себе рекламують, справжні шарлатани.
Для мене справжній провидець те ж, що і юродивий (для тих хто не знає дивись фільм «Остров»(рус) – хоча краще чит. літ.)
Наприклад справжній провидець ніколи не відповість тобі на питання: коли я розбагатію, коли помру, чи зраджує мене дружина?
В кращому випадку він тобі не скаже нічого.
Та що ви бакланите один-одного!Моя думка така:карти ніякої магічної сили не мають (якщо в це не вірити).А кожен грає в ігри,які йому подобаються.”Тисяча”-також норм. гра.Преферанс також.Канаста,Рамс-хто які любить.Я,особисто граю в покер (розписний,не на гроші).Якщо чесно,то це клас,бо треба взяти стільки-скільки замовив(а не як в тисячі),і карти не відкриваються (як в преферансі).Але поважаю всіх любителів ВСІХ ігор,навіть Очко!…
Щодо магічности, то карти можуть передбачити майбутнє і відповісти майже на будь-яке питання. Без проблем. Але є одне але. Для цього самому треба мати неабиякі здібності до цього мистецтва. Хіба що екстрасенси…
А так ми з чоловіком ріжемося в дурня та в п”яничку. Колись мене вчили грати в брідж, гра цікава, але правила я вже забула… А взагалі вважаю ігри в карти корисними, бо вони розвивають уважність, якої у цій грі мені, на жаль, бракує, тому чоловік частіше виграє 😥
АК-75, У преферансі карти відкривають тільки за згодою, і то не завжди. Частіше грають не відкриваючи карти. 😀
Архіваріус,
золоті слова 💡
золоті слова 💡