Нещодавно вашому автору довелося поспілкуватися із своє подругою. Про що ми говорили я вам не розкажу, але одне питаннячко, яке вона мені задала я все ж відкрию громадськості.
А було воно наступне, цитую: «Воробус, а скажи мені, молодь зараз читає книжки?»
Ясне діло, що ваш автор як великий знаток всіх проблем одразу ж пообіцяв прекрасній дівчині написати по цій темі статтю. Назва її проста: «Молодь зараз читає книжки?».
Як відомо, нещодавно у нашому місті проходив традиційний щорічний книжковий форум. На нього завітало багато людей і що саме головне, різної вікової категорії. Щось я навіть не пригадую останнім часом, щоб люди так цікавилися книжками. Невже пора «кантахтів», цигарок, бухла і шпільок позаду? Спробуємо це з’ясувати.
З приходом високих технологій люди, а особливо молодь, забули за книжки. Їх і так мало читали, а зараз взагалі не читають. З чого я взяв такі факти? Я сам не такий вже віковий і бачу чим займаються мої однолітки і молодші за мене люди.
Якщо молодь щось і читає, то це переважно інформацію з комп’ютера. От нещодавно мені товариш присилав книжку про дівчат, але у електронному варіанті. Хоч добре, що так читає. А решта – ні. Які там можуть бути книжки?
Пиво, гулянки з ранку до вечора, ігри і так далі. 🙂
Особисто по власному досвіді знаю, що книжки молодь масово ще може почитати у навчальні роки, переважно це стосується школи. Там є своя програма і як би ти не хотів, книжку прочитати треба, хоча б скорочений варіант.
А ось коли ніхто нікого не заставляє, то навіщо? Молодь же не задумується, що від комп’ютерів вона тупіє. Наші класики писали толкові речі, які згодом можуть вам пригодитися у житті. Люди ж не знають як елементарно поводитися у суспільстві. Тільки і чути від них, що постав сердечко на аві…..
Прикро.
Звісно, що не всі такі як всі є і винятки. Особисто я знаю кілька молодих людей, які читають книжки, і що саме цікаво – це дівчата. Вихідний день, відпустка, курорт, чому б не полежати собі на гамаку і почитати колобка? )))))))))))))) Знаю і одного юнака, який коли є вільний час, то читає книжки.
Ясне діло, що ми нікому не можемо вказувати що хто має робити, але хоча б сказати що завдяки книжці ми розвиваємося , о це ми можемо.
Спочатку ми забудемо як читати, потім забудемо як писати, а потім… Нам це треба?
Так завжди не буде…
А ви читаєте книжки?
Автор статті: Vorobus.
Воробусе, ану пригадай яку книжку ти останній раз читав, і коли? 😀
від комп’ютера тупіють лише ті хто є тупим і без комп’ютера, комп’ютер + інтернет – це невичерпне джерело знань і можливостей, але для інтелектуально і духовно-бідних людей комп’ютер і інтернет закінчується на соцмережах і дурнуватих примітивних іграх. A на рахунок книжок, то яка різниця в якому форматі їх читати, в паперовому чи в електронному? в електронному навіть краще, книжка в pdf важить декілька мегабайт, не понищиться і не пропаде, зручніша в користуванні, швидше можна знайти потрібний розділ і інформацію, нею легше поділитися з кимось, а при бажанні можна завжди видрукувати. А те що дівчата багато читають то це звичайно радує, от тільки читають вони здебільшого всяку фігню)).
Абетку. На форумі 😆
так звичайно, багато молодих людей читає книжки (ну окрім Воробуса)
та ну ).. в мене майже всі мої друзі читають ).. чесно, мало знаю молоді, яка не читає.. і то розумні книжки 😛
я також читаю книжки, улюблений письменник Пауло Коельо. 🙂
Курить молодь і пиячить, більше нічого путнього. 🙁 😥
Щось я навіть не пригадую останнім часом, щоб люди так цікавилися книжками.
На книжоквому форумі в усі роки було багато людей, колись навіть більше. Пригадую як у 2007 році був його учасником від одного видавництва, тоді навіть наш колишній президент пан Ющенко до форуму завітав, сьогоднішній Яник наврядче приїде, та і книжки він точно не читає. 🙂
А от щодо молоді то вона різна, є багато молодих людей, що читають книжки і це радує.
Є багато молодих людей, які не уявляють свого життя без книги. Наприклад я дуже люблю читати, мій день важко уявити без книги. Та є одна проблема, що часто хочеться почитати щось з сучасної української літератури і хочеться, щоб воно було вартісне, але…
В мене є мої улюблені українські письменники це: Ірена Карпа, Люко Дашвар, Андрухович Юрій, Любко Дереш, Ліна Костенко. але хочеться і нових імен на вершинах літератури, хочеться, щоб вони були дійсно варті уваги, та таких дуже мало на жаль…
хм..
мені 17 – і я обожнюю читати..
не все, але Любко Дереш і сучасна українська література – це як відпочинок для душі..
і багато моїх друзів також читають художню літературу..
не треба вважати що сучасна молодь вже зовсім деградувала:)
немав що Ющенко робити – от і по форумах їздить, а в Яника інші справи… в Ялті на форумі був 🙂
Або ще варіант що Янукович всі книжки скачує з інету і читає через читалку в електронному варіанті
він не чітатєль, він пісатєль 😀 Апартюніті Юкрейн))
Поэты и писатели –
Уборных всех маратели.
Нельзя ли вас друзья,
Послать к едреной матери.
Olesska, А уменя любимая книга “Робинзон Крузо”.
В Ялті – то фігня. от якби він в Воробуса на форумі побував – ото б була новина 😆
а я читаю книги..Евгений Сухов-Я вор в законе 8)
як закінчу читати одну купляю другу..не люблю електронні книги…
Полюбиш, коли відчуєш, що таке кисневе голодування 8)
adekvat, читання таких книжок це вже знак впливу поганої екології 😀
В книжці головне інформація, а інформація це слова. Папір же ж просто носій інфи. З часом носії застарівають, і їм на зміну приходять нові.
Ти ж, наприклад, не слухаєш музику з бабін, а слухаєш з дисків або качаєш з інету.
Ше можна прослідкувати як удосконалювалась сама книга. Спочатку писали на дощечках, черепках, потім на шкурі, далі на папірусі і вже пізніше на папері. Це природній рух до удосконалення і електронна книга це наступна ланка.
А наші видавці ні фіга цього не розуміють і майже не випускають книг в електронному варіанті. А потім нарікають на порушення авторських прав, бо хтось відсканував книжку і закинув в інет.
Шановні видавці: треба думати сучасною півкулею головного мозку, а не совковою!