Інтернет – активність, телебачення – пасивність?

Інтернет - активність, телебачення - пасивність?

Досить часто вашому автору доводиться спілкуватися із людьми, дискусії ведемо досить таки активні. Інколи навіть сперечаємося і то серйозно.

От буквально нещодавно говорив із колегою, в якого ніколи не було інтернету і він новини слухає або по радіо, або дивиться по телевізору.

Як ви думаєте чому Воробус почав з ним дискутувати? Відповідаю, я дотримуюся такої методики що новини як й іншу інформацію треба черпати з інтерету. Це, все-таки, новітні технології і людина там має право вибору.

Пам’ятаю «гуру інтернету» – пан Марсело колись сказав цікаву фразу, що можна записувати і ставити після неї дужку і в середині букву «с».

Далі цитую: «Інтернет – це активність, а телебачення – це пасивність», «Інтернет – це ти собі сам їсти шукаєш, готуєш, а телебачення – це коли тобі приносять їсти і кожного разу ти навіть не знаєш що буде».

Чи можна погодитися із словами пана Марсело? Не те, що можна, а навіть треба. У світлі останніх політичних подій всім добре відомо як на телеканалах висвітлюють ті новини, які вигідні власникам телеканалів.

Хтось скаже – це кеп, бо ніхто із працівників не піде проти свого керівництва, а якщо й піде, то тоді залишиться просто без роботи.

Не скажу, що телебачення вже аж таке погане, деколи дивлюся по ньому футбольні поєдинки, ті ж новини, але там ти вибору не маєш. Тобі тулять рекламу алкоголю, ти її маєш дивитися. Тобі втулили радянське кіно – маєш дивитися.

В інтернеті ж все по-іншому. Подобається Воробусу тема спорту, я заходжу на улюблені мені сайти і читаю звідти новини. Так, згодом можу прочитати ці новини з газети, почути по радіо, але мине певний період часу.

Не подобається тобі щось слухати, ти просто береш і вимикаєш непотрібні репліки, фільми й так далі.

Знаю, зараз багато хто мені скаже що Воробус став занадто діловим і забув як сам користувався телевізором.

Не сперечаюся, коли не було інтернету дивився телебачення, отримав доступ до «павутини» – відповідно і забув за тв. Це нормальні речі.

Просто за новими технологіями майбутнє людства, а за старими – ….

Нещодавно ваш покірний автор в честь свята Різдва відправляв відкритки своїм друзям через нашу пошту. Так, їм було приємно отримати вітання, але ж будьмо реалістами – довго все це робиться.

Коли напишеш вітання на електронну пошту, то воно приходить до адресата миттєво.

Люблю оперативність, таким вже народився….

А ви дивитеся телебачення?Також раджу прочитати:

коментарів - 9 може ще щось напишете?

 1. Омелян Косопизд 17.01.2014 пише:

  Не розумію людей,які дивляться “зомбо-ящик”, з тими ток-шоу,які показують по ТВ -це ж якийсь театр абсурду….інше діло інтернет 💡

 2. Олена 17.01.2014 пише:

  Не хочу нікого образити, але прочитала статтю, коментар і згадалась замітка (секта Янисматрютелевизор)
  https://www.facebook.com/rvkarmanov/posts/1395580327360279
  Може хтось себе впізнає..

 3. Stakeholder 17.01.2014 пише:

  Олена, дуже цікавий пост якогось схареного умніка, який напевно нічого більше в житті не має до роботи як спостерігати за бидлом і писати психоаналітичні висери про їхнє життя з домішками власної хворої фантазії), може напишете свою особисту думку?)

 4. PVS 17.01.2014 пише:

  Мене телевізор харить з декількох причин:
  1. Перерви на рекламу. В 90х їх вставляли часто, але короткі, а тепер – помітно рідше, але капєц довгі.
  2. Відсутність керування. Поставити на паузу, перемотати вперед-назад, поставити швидкість перегляду 1.3х (часом можна і більше) – це все значно спрощує життя (добре, не все життя – тільки перегляд фільму)
  3. Суміщення каналів. Коли посеред кіна врубається реклама, то знаєш, що нічого не пропустиш і за якийсь час побачиш далі. А коли врубається довбана «Самопоміч», то розумієш, що вся решта Україна дивиться і далі кіно, а ти разом зі всіма львів’янами дивишся на майданчики, бабульок і покоцаний житловий фонд. 😈
  4. Підбір матеріалу (те, що написано в статті). 95% шлак, а тих 5% дивишся фіг зна як

  При таких розкладах youtube i torrent’и рулять.

 5. Stakeholder 17.01.2014 пише:

  покищо ТВ виграє в нету лише в якості прямих трансляцій, наприклад спортивних, бо там потрібна високоякісна картинка, а швидкість мережі ще поки не дозволяє масову трансляцію в HD без перебоїв, а що до всього решта, то ТВ з їхньою програмою передач давно втратило сенс, навіщо транслювати те що вже є в записі? набагато логічніше щоб воно було відразу доступно за запитом, хоча якщо чесно більшість ТВ медіа-контенту я б навіть не скачував.

 6. Олена 18.01.2014 пише:

  PVS, я вважаю, що якщо ти не їси гречку, то не варто писати статті на цю тему. А зараз дійсно є тенденція серед молодих людей спеціально наголошувати, ніби вихвалятися тим, що вони не дивляться ТБ (зомбоящик). То коли хтось так говорить, я думаю що людина просто змінила слабший наркотик на важчий і ТБ вже не так “пре”, адже інтернет затягує і марнує часу набагато більше. Якщо вже і пісати статті, то краще порівнювати ТБ на користь спорту, подорожей, спілкуванню с друзями і тд.

 7. PVS 18.01.2014 пише:

  Де-в-чому Ви праві: явище Internet-залежності існує, але про це говорять, на це звертають увагу, з цим в певних випадках боряться. А залежність від телевізора вважається нормою. Мені не треба далеко ходити — в мене в родині є принаймні двоє людей, які приходять і включають телевізор, незалежно від того, що там показують. Вони можуть дивитися, а можуть займатися хатніми справами, але телевізор має бути включений. Вони без розбору дивляться всі сопливі серіали і фільми, хоча достатньо поглянути 10 хвилин раз на 20 серій, щоб бути в курсі сюжету.
  Озирніться в своєму оточенні. Там таких нема? Не повірю.

  Якщо порівнювати з наркозалежностями, то ви порівнюєте бомжа, який п’є все, що наливають (так – раз на рік і Хеннесі може хто пригостить, та й той буде з кока-колою розмішаний) і бізнесмена, який п’є тільки Хеннесі.
  І з чим на 1000000% погоджуся: краще пити свіжий і натуральний сік 🙂

 8. Олена 19.01.2014 пише:

  Я б не стала порівнювати ці залежності. Телевізор вмикають для фону, коли набридне – легко вимикають, як і радіо (чи радіо теж для бомжів? ну то музичний центр:)), з інтернетом справа дещо інша. Щодо до сопливих фільмів теж можна посперечатися…щойно додивилася “Вкрадене щастя”, а зранку “Breaking bad”, і що з того більш корисне для перегляду? Справа смаку і не більше. Одне можна сказати, якщо у людини не вистачає мізків не порівнювати серіали з життям, не приймати за чисту монету рекламу або ТБ новини, то яка різниця, чи вона дивиться ТБ, чи подорожує інтернетом. Як на мене, оснаннє навіть небезпечніше, інформації більше – важче обмірковувати і сортувати.
  От за сік я з Вами погоджуюсь:).

 9. PVS 21.01.2014 пише:

  Олена, всі залежності одинакові за природою, тому порівнювати можна і з алкоголізмом і з побутовою растаманією, більш відомою як тютюнопаління і з «класичною» наркоманією.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*