По сьогоднішній день чимало дослідників цікавляться таким загадковим творінням людських рук як карти. Серед вчених нема усталеної версії щодо часу, коли вони вперше з’явились та де їх батьківщина.
Хоча більшість все ж таки схиляється, що карти були вперше створені в Китаї.
Про це свідчать праці відомого китайського мудреця Чинг Цзе Тунга, в яких зазначається, що гральні карти винайдені були в 1120 році, а в 1132 році активно використовувались у побуті.
Отже, з того часу це людське творіння розповсюдилось серед інших держав. Кількість карт в колоді варіювала від 32 листів до 78.
Така різниця пояснювалась тим, що різні народи вносили корективи з різною метою: враховувались кількість тижнів в році, кількість днів активності місяця і т.д. Тобто вже тоді карти використовувались не тільки для ігор, але і для гадання.
Ближче до XIV століття, такі карти як валет, дама та король почали відображати у вигляді легендарних героїв. Наприклад, Юлій Цезар – король буби, Александр Македонський – король хрести.
З часом карти стали невід’ємним реквізитом фокусників. Останні ж придумували різноманітні маніпуляції (для краси, для проведення вдалого фокусу). Цим же почали користуватись активні гравці за гральними столами, що дало початок розвитку шулерства.
У XVII столітті, сорочку карти (задня поверхня карти, яка немає відображення масті і індексів) почали робити дрібним пунктирним малюнком. Це був своєрідний захист від шулерів.
У наш час карти урізноманітнились за своєю будовою, виглядом, структурними компонентами, метою застосування. Найбільшим виробником карт на даний час є U.S. Playing Card Company.
Проте слід зазначити, що за даними статистичних джерел люди почали менше грати в карти у порівнянні з XIX століттям. Причиною цього, як зазначають ті ж самі джерела, являється упереджене ставлення до карт. Одні люди не бажають навіть торкатись карт через релігійні переконання, інші вважають, що карточні ігри є низько інтелектуальними, а також розвивають лудоманію.
Незважаючи на це, є достатнє число людей, які все ж таки мають справу з картами. Це не тільки гравці, але і фокусники, про яких ми згадували раніше, а також колекціонери відомих та дизайнерських колод.
Щодо фокусів з картами, то слід розрізняти декоративні маніпуляції з картами та окремо фокуси з картами. Перше називається окремим терміном – слейтинг. Якщо об’єднати слейтинг і фокуси в одне ціле, то це має назву “кардістрі”.
На даний час, кардістрі є досить поширеними рухом не тільки в США, країнах Європи, але і вже тривалий час існує в Україні, Росії, Білорусії.
Нижче представлене відео одного з львівських аматорів-фокусників, який демонструє окремі елементи кардістрі.
Автор статті: Lacost.
Багато цікавих фактів про карти, які раніше не дізнавався. Дякую за інформацію