Італійський дворик у Львові

Італійський дворик

Давненько блог Воробуса не писав публікацій про цікаві місця, які є у Львові. Чому так? Відповідаю, теми для публікацій в голові у вашого автора з’являються спонтанно.

Хоча, не сперечаюся, інколи й наші читачі просять написати Воробуса та ну чи іншу тему. Пам’ятаю десь пів року тому одна чудова дівчинка просила нас написати про таку цікаву місцину у Львові як італійський дворик.

За її словами, багато хто не знає де вона знаходиться, адже як такої вивіски на площі Ринок по суті і нема.

Так от, дорогенька Валентино, ваше прохання нарешті виконую. Можливо був би і написав про італійський дворик ще раніше, але хотілося піти туди і зробити ексклюзивні фото яких до цього часу не мав.

Розпочну свою розповідь із того, коли скажу що італійський дворик знаходиться за адресою: площа Ринок, 6. Орієнтуватися треба на вивіску – історичний музей, бо саме на території нього і знаходиться дворик.

Вхід сюди платний. Якщо не помиляюся, то відвідини коштують 10 гривень з особи. Весільним парам надаються суттєві знижки.

Отже, ми проходимо прохідну і за мить опиняємося в епосі Відродження.

Саме за таким стилем побудований даний будинок. До речі, подібним в Україні був ще Лівадійський палац у Криму. Та, думаю не треба казати про те чия зараз територія Крим.

Вид зсередини

В італійського дворика є ще ніша назва. Часто його називають палацом - Костянтина Корнякта. Саме цьому купцю колись він належав.

Подарував Кості палац король Речі Посполитої Сигизмунд ІІ Август за чудову службу на посаді секретаря.

Часи змінилися, до влади прийшов інший король - Стефан Баторій, який з часом дозволив Корнякту побудувати тут палац із шістьма вікнами на Площі Ринок.

Це була досить таки велика привілегія.

Скульптури

То ж, у 1580 році палац таки було зведено архітекторами Петром з Барбони та Павлом Римлянином.

Часи змінилися і у XVII столітті власність Кості перейшла до родини польського короля Яна ІІІ Собеського.

До речі, саме в італійському дворику у далекому 1686 році був підписаний “Вічний мир” між Росією та Польщею.

Ходи

На початку 1900 років Палац був викуплений містом. Згодом тут утворився історичний музей, який діє вже більше ста років.

Зараз - це місце для відвідин туристів, а також можливість посидіти в літньому кафе, яке знаходиться на території палацу.

Також тут відбуваються різного роду виставки, фестивалі. Зокрема, мене туди запрошувала дівчинка глянути на метеликів.

ОМГ

Якби були які комарі, то би пішов, а так щось утримався. 🙂 Також дівчатам раджу звернути увагу на скульптури. Деякі з них ну дуже вже цікаві.Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Євген 25.02.2015 пише:

    Цікаво… Чимось трішки нагадує палац султана в Бахчисараї, тільки стиль інший. Побудова є ярусів точно така ж.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*