І знову Воробус, і знову він зі своїми публікаціями.
А тепер поговоримо на тему транспорту, адже саме це питання досить часто є конфліктним у нашому місті.
То водій нахамить пасажирам, то у маршрутки колесо відлетить посеред дороги, то трамваї всі зупиняться через якогось рагуля що неправильно паркується.
Одним словом, міському голові є над чим працювати в майбутньому. Перше, чого очікує люд – це впровадження електронного квитка у місті. Влада міста обіцяла це зробити вже у 2016 році.
Що ж, побачимо, наскільки вони відповідають за свої слова.
Про що буде наступна тема на блозі? Про транспорт, але не міський, а приміський.
Ще наприкінці 2015 року розгорівся скандал між перевізниками та львівської обласною радою.
Справа в тому, що у наших владних керівників виникла мега ідея не впускати автобуси далекого сполучення в місто, а зробити кінцеві зупинки за містом, відповідно з якого напряму вони їдуть.
Це одразу ж викликало шквал критики з боку перевізників. На деяких маршрутах і так нема достатньої кількості людей, а тут ще й мали заборонити автобусам заїздити в місто, а точніше на площу Двірцеву (розташована неподалік головного залізничного вокзалу).
Пікети були не один раз і ось сьогодні було прийнято рішення тією ж обласною радою відмовитися від даної ідеї.
Що це означає? Автобуси приміського сполучення як заїздили у місто, так і будуть це робити, принаймні у 2016 році, а далі час покаже.
Та, і це ще не все. Як виявляється, у тому ж таки 2016-ому має розпочатися будівництво двох нових автобусних станцій.
Перша з них буде розташована на вулиці Городоцькій-Збиральній, друга – на перехресті вулиць Пасічної та Зеленої.
З першої «баси» будуть курсувати в Городоцькому напряму, з другої, відповідно, в Ходорівський.
Тепер кілька слів від себе. У чомусь можу розуміти людей, яким дана ідея будівництва автостанцій явно не подобається.
Плюс до того, що потенційним пасажирам треба буде викласти з власної кишені додаткові гроші на міський транспорт, так ще й добиратися треба буде значно більше часу.
Моя точка зору така, що перед тим як щось будувати нове, треба налагодити нормальне функціонування маршруток. Автобуси мають бути великими, просторими, часто їздити, а не так, що сів в салон, а там везуть людей як картоплю у мішках.
Чи я не правий?
Автор статті: Vorobus.
Ну… Тут все складно.
аспект номер раз: рано чи пізно Львів мусить розширитися. Так що маршрутки з навколишніх сіл я б прирівняв до міських і пустив їх кататися по місту скільки їм влізе.
аспект номер два: транспорту у Львові і так задофіга. Тому міжміські автостанції треба виносити куди подальше. AC-2 і Автовокзал – ще куда не йшло – Хмельницького і Стрийська досить широкі вулиці. АС-8 треба з вокзалу виносити десь до «Епіцентру» (в Городоцької нормальна ширина лише до мотозаводу, але де там ближче притулити АС я не уявляю). АС-5 теж з Пасічної-Зеленої треба посунути десь до тублікарні. Зелена – одна з трьох доріг на Сихів – вона і так постійно заповнена. АС-3 на Петлюри – напівмертва, як не взагалі мертва. Винесли б десь на кільце Кульпарківська-Науковаабо на кільце перед Сокільниками – може би на неї хтось і заїжджав. АС-4 (чи то АС-7 – біс його розбере) від Янівського цвинтара теж треба нафіг забрати десь на «Рясне-2». Шевченка – вузька і покоцана – там міжміські маршрутки нафіг не потрібні, на на «Рясне-2» і так кінцева всіх міських маршруток в тому напрямку.
Ну і само собою не просто автостанції виносити, а і автобуси міжміські по місту не гонити.
Невеличке коригування – на Зеленій-Пасічній створювати нову автобусну станцію ніхто не буде. Там і так існує АС-5, з якої вже десятиліттями їдуть автобуси Ходорівського напряму, і їдуть вони саме звідси – на Головний вокзал ніколи не заїжджали. Тому збудувати замість тієї нещасної халабудки нормальну будівлю автостанції – більш, ніж слушна ідея.
А загалом, згідна з попереднім коментарем – транспорту у Львові і так забагато, тому слід винести автостанції на околиці.