Сьогодні ходимо виключно у вишиванках (міжнародний день вишиванок)

Воробус у вишиванці

Черговий день наступив… То ж ми починаємо….

І перше про що ми поговоримо, так це про свято і має воно назву – міжнародний день вишиванок.

Що це за такий день, як сьогодні себе слід поводити, історія свята та багато іншого читайте далі.

Історія свята.

Отже, починаючи із 2006 року у світі відзначають свято, яке має назву – день вишиванок. Як ви думаєте, звідки до нас прийшло це свято?

Не важко здогадатися, що придумали його ми, а саме Леся Воронюк (студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича), яка 16-ть років тому запропонувала своїм однокурсникам у визначений день прийти на пари у вишиванці.

Саме вона колись побачила як ще один наш співвітчизник – Ігор Житарюк почав ходити на пари виключно у національному одязі. Потім на нього почали рівнятися інші люди й так «виросла» традиція.

Повертаючись до Лесі Воронюк, скажу, що спершу її ідею підтримало не багато людей, але роки минали й у визначений день почало приходити все більше та більше людей у національному одязі України.

Потім ще й міжнародна діаспора підключилася, яка розкидана по цілому світу (Канада, Італія, США тощо) й так було вирішено, що кожного року у третій четвер травня ми святкуємо день вишиванок. За винятком вихідного дня. Все тоді переноситься виключно на четвер.

Як саме себе слід поводити в цей день?

Все просто, де б ви не були, а це робота, змагання, навчальний заклад, домівка – треба вдягати вишиванку й у ній ходити.

Кажуть, що ще є така фраза: хто не має вишиванки, той не є справжнім українцем. Хоча, як на мене, це перебільшення. Догляд за вишиванкою - також надзвичайно важливий, щоб ваша національна одежа завжди була у хорошому стані.

Минулого року Воробус подібного не робив по простій причині – не був вдома й не мав змоги одягнути свою вишивку, але цього року буде надолужено втрачене.

Сьогодні навіть постараюся зробити фото у вишиванці на роботі й обов’язково викласти його у мережу інтернет.

Було би круто якби у Львові ще хтось зумів організувати спеціальний флешмоб, але це вже все залежить від самих людей.

Святкуємо разом, а поки що Ігор Воробус вас покидає, щоб вже за кілька годин повернутися на блог із враженнями від фінального поєдинку між англійським Ліверпулем та іспанською Севільєю, а також свята, яке на нас очікує вже зараз.

Залишайтеся з нами…Також раджу прочитати:

коментарів - 2 може ще щось напишете?

  1. yar_ik 19.05.2016 пише:

    І правильно сказано, наявність вишиванки не робить тебе справжнім українцем

  2. The Notorious B.I.G. 20.05.2016 пише:

    На фотці гороб ще молодий 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*