10 вересня у місті Львові неподалік будівлі державної податкової адміністрації урочисто відкрили Центр Митрополита Андрея Шептицького.
Як його вже зараз встигли назвати – це більше чим бібліотека. Нижче дізнаєтеся чому.
Само собою, що автор ресурсу любить відвідувати цікаві місця й вчора вирішив завітати туди.
Доїхав до Стрийського парку, а далі вже пішки попрямував на вулицю Козельницьку. Саме там і розташований Центр.
Що перше кинулося в очі, так це чистота та охайність навкруги. Газони пострижені і якщо й трава підростає, то її одразу ж косять.
Щоб ви розуміли, на території студентського містечка окрім Центру Митрополита Андрея Шептицького розташовані також один із навчальних корпусів, колегіум імені Патріарха Йосифа Сліпого, а також Храм Святої Софії – Премудрості Божої.
Розпочинаємо екскурсію із останнього. Храм відчинений, але ще тривають роботи по його облаштуванню. Зокрема, на стінах розмальовують ікони. Сподобалося в ньому те, як і на території цілого містечка ніхто вас не питає куди ти йдеш, десь заборонений вхід і так далі.
Людина може прийти сюди вільно й робити все що їй заманеться. Ваш автор, для прикладу, заліз навіть на балкон де співатиме у майбутньому хор. Враження неймовірні.
Обов’язково завітаю сюди коли буде Служба Божа.
Йдемо далі. Виходжу з храму й в очі кидаються мамусі з маленьким дітьми. Вони як і я прийшли сюди погуляти.
Підморгую їм і прямую безпосередньо в Центр Митрополита Андрея Шептицького.
Як і в Храм сюди можна зайти вільно. На першому поверсі окрім охорони, яку важко помітити є їдальня, магазин зі сувенірами, велика кількість проекторів за допомогою яких можна зробити віртуальний тур по історії життя та діяльності Андрея Шептицького, а також полиці з книгами.
Їх можна читати абсолютно безкоштовно. Єдина вимога – це треба робити на території Центру й згодом повернути на місце.
Йдемо далі – 2-3 поверх.
Це так званий читальний зал із великим фондом книг та комп’ютерів. Щоб зробити читацький квиток треба заплатити гроші. Ціни не великі: денний квиток коштує 15 гривень, місячний абонемент – 250-ть.
Для студентів та викладачів католицького університету користування бібліотекою безкоштовне.
4 поверх – це зали для конференцій, а також кабінети адміністрації. Що цікаво, сюди також можна зайти й запитатися що саме вас цікавить.
Є ліфти, туалети й ще багато чого. Шкодую правда що не вдалося вийти на терасу. Причина банальна – тут ще тривають роботи й просили сюди ще не заходити.
Вийшов з центру, пройшовся по інших місцях містечка й що також кинулося в очі – місце для куріння. І таке тут є.
Щоб викурити цигарку студентам, викладачам чи простим відвідувачам треба пройти у спеціально відведене місце.
Одним словом, цікаво.
Автор статті: Vorobus.
Написати коментар